אימון אישי לחיים (קואצ'ינג) בדרך מסע הגיבור

אימון אישי לחיים (קואצ'ינג) בדרך מסע הגיבור

אימון רוחני טראנספרסונלי בדרך מסע הגיבור  הוא מערכת של כלים המאפשרים הצלחה בהתאם לערכי ההצלחה של המתאמן. אימון לחיים כזה מבין את המורכבות של החוויה האנושית ומשתמש ברמה הרגשית, מחשבתית ורוחנית שלך להתקדמות מואצת לעבר ההצלחה. 

אימון אישי לחיים - מה מטרתו וכיצד הוא יכול לעזור לכם​

מטרתו האולטימטיבית של אימון אישי להצלחה בדרך מסע הגיבור הוא להביא אותך להגשמה עצמית מלאה, במצב כזה אתה מחובר לחלוטין לייעודך, שליחותך וכוחות הרוח הגדולים שלך ומסוגל לחיות חיים של מימוש ומשמעות. אימון אישי לחחים בדרך מסע הגיבור עובד ברמת הגוף, אנרגיית החיים, הרגש, האמונות, תבניות המחשבה, והתודעה הגבוה. הוא מציג דרך התפתחותית מלאה, קואצ'ינג כזה משלב אימון אישי לחיים, טיפול והעצמה אישית. הוא מעורר את הארכיטיפים הגדולים של הגיבור הפנימי המעוררים עוצמה המאפשרת פריצת דרך ושבירת תקרות זכוכית.

מה הופך את אימון אישי לחיים (קואצ'ינג) בדרך מסע הגיבור לשונה?

מסע הגיבור הוא אחד הגילויים המשמעותיים ביותר של המאה העשרים.  זאת ההבנה שכל הסיפורים שמרגשים אותנו בספרות, מיתולוגיה וקולנוע הם בעצם אותו הסיפור. הסיבה שסרטים מסוימים מרגשים אותנו היא שזה למעשה הסיפור שלנו בתחפושת. למעשה כל מי שעובר תהליך התפתחות כנה עובר למעשה דרך אותם תחנות בדרך.

למסע הגיבור יש חשיבות עצומה לתהליך ההתפתחות האישי שלנו והבנה שלו נותנת תובנת עמוקות והשראה. היא מלמדת כיצד להיות הגיבורים של חיינו ולהשיג את מה שאנחנו רוצים מתוך חיבור לשליחות והתכלית שלנו בעולם. רן דרן הוא מאמן אישי, מורה ליוגה טנטרית, מאמן NLP וחוקר דתות. רן חקר התפתחות אישית מזוויות רבות ועשה את ההתאמה של מסע הגיבור ופסיכולוגית המעמקים לתהליכי אימון.

 אימון אישי להצלחה בדרך מסע הגיבור מציע:

 • גישה חדשנית – אימון בדרך מסע הגיבור מתבסס על גישות טיפול ואימון המתקדמות ביותר, הוא עושה שימוש במחקריהם של יונג, קן וילבר, ג'וזף קמפבל, סטניסלב גרוף,ריצ'רד בנדלר, מילטון אריקסון, רוברט דילטס וחוקרים מובילים אחרים בחזית הפסיכולוגיה והתרפיה הטרנספרסונלית,
 • ידע עתיק – מסע הגיבור הוא נוסחת ההצלחה וההתפתחות העתיקה ביותר בעולם, היא מופיעה בכל הסיפורים והמיתוסים הגדולים של האנושות, ומכילה באופן מוצפן את כל החוכמה המצטברת של גיבורי ההיסטוריה, הדת והתרבות. 
 • שילוב העצמה, תרפיה ורוחניות – מסע הגיבור מזמין את המתאמן לראות עצמו כ"גיבור" בעל שליחות בדרכו לחיים משמעותיים לעולם, פרספקטיבה כזאת מעוררת כוחות גדולים שמאיצים תהליכי התפתחות

איזה סוג של גיבור\ה את\ה?

מסע הגיבור חושף ארבע סוגי גיבורים הקיימים בכולנו אך מתגלים בכל אחד במינונים שונים. הגיבורים הם מלך, לוחם, קוסם ומאהב  ולאישה מלכה, בתולה, אם שבטית ומאהבת בהתאמה. כל אחד מדמויות האלו הוא ארכיטיפ המאפשר מעבר מתודעה אינדבדואלית מצומצמת לתודעה מורחבת של ה"אני הגבוה" שלך.

הבנת סוג הגיבור שאתה תאפשר לך להתחבר למשאבים נפלאים הקיימים בך ומחכים שתגלה אותם.

באמצעותם האתגרים הקשים של חייך, הבעיות החוזרות תחושת הקורבן וההישרדות יוכלו להגיע לפתרון.

בתמונה מלך לוחם קוסם ומאהב, הארכיטיפים של הגיבור הם כלי העצמה אימון אישי לחיים

איפה את\ה במסע הגיבור האישי שלך?

אולי אתה עדיין רדום בשגרה מדכדכת? אולי כבר מרגיש קריאה לגילוי עצמי אך לא יודע איך? אולי אתה מתקשה לעשות את הקפיצה אל הלא ולהתחיל את המסע האמיתי של חייך? ואולי אתה נמצא במשבר קשה מול "הדרקון" של חייך ועליך לגלות את הכוחות הנשגבים שלך? מסע הגיבור מציין כ 42 שעוריי חיים ו 12 תחנות בהם אתה עשוי להיות, מסע הגיבור מציג את האסטרטגיה הנכונה ביותר  להתמודד בכל שלב או תחנה כזאת.

בתמונה דיאגרמה של מסע הגיבור ב 12 שלבים המשמשים באימון אישי להצלחה

האם אתה מעדיף להיות כמו ג'יימס בונד או ברוס לי?

 ישנם גיבורים המתמחים במשהו אחד ובאמצעותו מתמודדים עם כל האתגרים וישנם גיבורים שכוחם הגדול הוא גמישות והתאמה למצב. בניגוד לברוס לי שהביס את כל אויביו באמצעות קונג פו, ג'יימס בונד תמיד מפתיע ביצירתיות ובגמישות המחשבתית, אם זרקת אותו למים הוא שלף איזה מכשיר נשימה מוזר או אם קשרת אותו הוא שלך קרן לייזר מהשעון שחתכה את הברזל. אימון באמצעות מסע הגיבור מניח שאתה יצור ייחודי ואיש מעולם להלך בדיוק בדרך שבה אתה הולך. לכן נוסחאות פלא וגישות כוללניות תמיד ינסו לאנוס אותך להתאים לדוגמא שלהן. אימון בגישת מסע הגיבור אינו מפחד "להמציא את הגלגל" כל אימון הוא אירוע ייחודי בוא אתה פוגש את המהות שלך ומשם אתה עובד דרך אין ספור כלים ואמצעים למימוש תכלסי בחיים.

ברוס לי כמטפורה להתמחות עמוקה בדבר אחד

בשל\ה להתעלות למיימד העל-אישיותי בחייך?

תהליך מסע הגיבור מניח שהעוצמות הגדולות שלך יכולת להשתחרר רק כשתעבור מהמימד האישי למימד העל-אישי. כל ההתניות, האמונות המגבילות והמיכשולים מבחוץ מתקיימים וניזונים מתחושת ה"אגו" שלך. עצם המוכנות שלך לראות את התהליך שלך כחלק מתהליך אפי של התפתחות נשמתית אישית וקולקטיבית מאפשר להשתחרר מהפחדים ולשאוב השראה ותעצומה שאחרת לא תיהיה זמינה לך. למעשה כל התסכול האנושי מופיע איפה שאנו מצפים להשיג במימד הגוף והאישיות דברים השייכים למימד העל-אישי. גבר מאוהב יצפה לפגוש בגוף נשי באישיות נשית את המילוי האין-סופי אותו חווה בשלב העוברי וההנקתי. הוא תמיד יתאכזב כי המיימד האנושי לא יכול להעניק זאת. העיקרון נכון לכל המטרות הגדולות של חיינו. רק הבנה שהחיפוש אחרי מטרות בעולם הוא בעצם חיפוש אחרי התרחבות תודעתית ואינטגרציה פנימית אנו יכולים לממש את מטרותינו בחיים ממקום נכון ולמצוא בהשגתו סיפוק מתמשך. אימון אישי להצלחה מהסוג הזה משתמש בכוחות הגדולים מהאישיות מה שעושה הבדל ביכולת לפרוץ דרך.

האם את\ה מסכים\ה לפגוש את אזורי הצל שלך?

מסע הגיבור מניח שהחיצוני הוא שיקוף של הפנימי ולהפך. כל מסע לשינוי חיצוני הוא גם תנועה לשלמות פנימית.

ברוב המקרים המפתחות לשינוי נמצאים בדיוק במקום בו אינך רוצה להסתכל, אחרת כבר היית מוצא אותו.

אותם אזורים מוכחשים ומודחקים של האישיות שלך הם המקומות בהם נמצא האוצר הגדול שלך. לכן בצורה מטפורית האוצר נמצא באגדות דווקא במערה בה נמצא הדרקון. אין שום דבר דבר רע או מעצבן שם בחוץ מלבד השיקופים של החלקים שלך אותם אתה לא מוכן לקבל. העוצמה האמיתית היא היכולת לקבל, להכיל ולאהוב את עצמך עם כל החלקים הפצועים והפגועים שלך. מסע הגיבור הוא מסע אל האותנטיות והאהבה גדולה שמאפשרת להכיל, לרפא ולחבר מחדש את חלקי הוויה שלך ומשם לגלות את החזון הכישרון והמתנה האמיתית שלך.

האם את\ה מסכים\ה לפגוש את אזורי הצל שלך?​

איך תדע אם מסע הגיבור מתאים לך?

מסע הגיבור מתאר את נוסחת העל של ההתפתחות האישית והאנושית, הוא שואב ידע והשראה מתחומים מגוונים כמו פסיכולוגית המעמקים, בודהיזם, קבלה, תרפיית הילד הפנימי, יוגה, טנטרה,  מחקר פסיכודליים, שמאניזם, NLP וחשיבה חיובית. למודל הזה יש את החופש להכיל את הכל ומתוך כך להתאים את עצמו באופן ייחודי לכל אדם ואדם. מסע הגיבור הוא למעשה אימון אישי להצלחה שהופך את החיים שלך לסיפור של התפתחות, נתינה ומשמעות.

אם אתה מרגיש שהזמן שלך לגלות את הגיבור הפנימי הגיע, אם אינך מוכן לחיות עוד רגע לא ממומש נוסף אחד, אם אתה חש שיש לך שליחות בעולם הזה וממש בה לך לחשוף אותה ולחיות חיים של השראה, קבע איתי שיחה חינמית לברור התאמה, יתכן וכאן תמצא את פריצת הדרך שאתה מחפש. 

מה מתאמנים אומרים עלי

מהם השלבים במסע הגיבור ומה משמעותם באימון לחיים?

השגרה

הכוחות המסרסים.

מדיטציה אל כל מה שמפריע לנו לחיות חיים של מימוש

הקריאה להרפתקה

האם אנו כבר חשים את הצורך בשינוי, גיבוש חזון, התחברות למתנה הפנימית שאנחנו בפוטנצייל

פגישת המנטור

הצורך בהדרכה וידע, פגישה עם האני הגבוה והחוכמה הפנימית

יציאה להרפתקה ושומר הסף

ניתוח האמונות המגבילות, הפחדים והספקות…מציאת הבחירה הפנימית לצמיחה וחופש

אתגרים, אויבים וחברים

ניטרול כגורמי השפעה שליליים, מציאת גורמי השפעה חיובים וכיצד להתמודד עם האתגרים של מימוש החזון שלנו.

יצירת תוכנית פעולה, התחברות לכוחות נפשיים, DOING ו BEING

המערה הגדולה

פגישת הצל – הכוח המכשיל הגדול… שינוי הזהות מכישלון למצליחן, פגישת הפחד הגדול, הספק הגדול וריקנות

הגדולה.

תהליך מדיטציה עמוק לפגישה עם הצל

מוות טרנספורמציה ולידה מחדש

איחוד פנימי בין חלקי האישיות מציאת איזון פנימי

מדיטציה לאיחוד פנימי, אהבה וקבלה עצמית.

עליה למשכן האלים

פגישה עם האני הגבוה, קבלת השראה, הבנת המתנה הרוחנית בחיים האלו והשליחות.

הדרך הביתה

אינטגרציה של הכוחות, הכשרונות והתובנות שהמסע העניק לנו ויצירת הגשר להבטא אותם בתוך עולם העשיה.

חזרה לעולם

אינטגרציה אישית, חזון שלם לאור החוויה שעברת

התאוריה של מסע הגיבור

לאורך השנים מספר חוקרים חשובים הציעו גרסאות מגוונות למסע הגיבור. השוני בגרסאות מראה לדעתי שמסע הגיבור אינו נוסחה נוקשת אלה מבנה גמיש המכיל הרבה צירופים וצורות הסתכלות.

אני אוהב לראות את מסע הגיבור כמערכת מודולרית של התרחשויות שמגיעות בדרך כלל בסדר מסוים אבל לא תמיד.

הגרסה בה אני משתמש הותאמה על ידי לצרכי אימון. מאוד חשוב לציין שהסימבוליקה ההירואית הנוצצת של רבים מסיפורי הגיבור מטעה. מסע הגיבור יכול להתרחש בחיים האמיתיים במקומות ובסיטואציות הטריוויאליות ביותר. ביצירות קולנועיות מודרניות כמו לרכב על לוויתן, אליסה בארץ הפלאות והקוסם מארץ עוץ גיבורי המסע יכולים להיות ילדות בנות שמונה, כלבי פודל, דחלילים ואנשים רגילים שאנו פוגשים כל יום ברחוב. בגירסה הפוסט מודרנית הגיבורים יכולים להיות גם המפלצות והמנוולים מסיפורי הגיבור הקלאסיים. לעיתים גם פושעים פסיכופטים מוצגים כגיבורים בסרטים כמו יחידת המתאבדים או ספריו של קורמאק מקארתי. פרושה של החוקרת מאורין מורדוק למסע הגיבור מציע ערך רב. טענתה המרכזית כלפי ממצאיו של קמפבל וחוקרים אחרים היו שנקודת המבט שלו נוטה לצד הגברי. היא יצרה תרגום "פמיניסטי" למסע הגיבור שהפך נוסחת הפלא של סרטים רבים ומפורסמים דוגמת סיפורי נסיכות דיסני של העשורים האחרונים. למסע הגיבורה 

 

 

ג'וזף קמפבל

(1949)

דיוויד אדמס לימינג

(1981)

פיל קונסינאו

(1990)

קריסטופר וולגר

(2007)

שלב א

העולם הרגיל (הידוע)

 1. קריאה להרפתקה
 2. הסירוב לקריאה
 3. העזרה הנשגבת
 4. חציית הגבול
 5. בבטן הלוויתן
 1. הלידה הניסית
 2. העצמה של הגיבור הילד
 3. עזיבת המשפחה והקהילה
 1. קריאה להרפתקה
 • העולם הרגיל
 • קריאה להרפתקה
 • הסירוב
 • הפגישה עם המדריך
 • חציית הסף

שלב ב

העולם המיוחד

(הלא ידוע)

 1. דרך המבחנים והקשיים
 2. פגישה עם האלה
 3. מבחן הפיתוי
 4. השלמה עם האב
 5. עלייה לעולם האלים
 6. הבטחה\ברכה אלוהית
 1. מבחנים ואתגרים
 2. מוות
 3. ירידה אל השאול
 1. דרך הייסורים
 2. מסע החזון
 3. הפגישה עם האלה
 4. הבטחה\הברכה אלוהית
 1. מבחינים, חברים אויבים
 2. הגעה למערה הפנימית
 3. הקושי הגדול
 4. הזכיה

שלב ג

העולם הרגיל

(הידוע)

 1. סירוב לחזור
 2. הטיסה הקסומה
 3. חציית נקודת הסף חזרה
 4. אדון של שתי העולמות
 5. החירות לחיות
 1. תחייה ולידה מחדש
 2. עליה לעולם האלים, תיקון חטאי העבר
 • הטיסה הקסומה
 • מעבר נקודת הסף בחזרה
 • אדון של שתי עולמות
 • הדרך חזרה
 • החזרה מהמתים
 • החזרת השיקוי

איך אתחיל את מסע הגיבור שלי בשלושה צעדים?

אחד מעצותיו המפורסמות של ג'וזף קמפבל היתה "לך\י בעקבות העונג שלך!" (Follow your bliss)

קמפבל מתיחס לקביעה הרוחנית ממסורת האדוויטה שטוענת שהמהות הפנימית שלנו היא עונג, ידיעה והוויה טהורים.

החלטות ובחירות נכונות דורשות שנתחבר למהות הפמינית שלנו.

על פי קמפבל מאוד קשה לדעת אם הנוכחות שלך טהורה, או עם ההכרה של צלולה לגמרי, לדעתו יותר קל להרגיש אם אתה מקבל חיות ועונג מלעשות בחירה מסויימת.

הצעד הראשון 

בדוק עד כמה הדברים שאת\ה עושה בחיים הם הדברים שיש לך תשוקה ועונג מהם?

אני ממש ממליץ ליצור רשימה של דברים שאת\ה מרגיש שעשייתם תוסיף חיות וטעם לחייך.

שאל את עצמך כיצד יראו חייך אם תקדשי 10% יותר מזמנך לעשיית הדברים האלו?

הצעד השני

יהיה להרשם בטופס למטה ולקבל שאלון "כיצד לדעת את מיקומי במסע הגיבור, ללא עלות".

הצעד השלישי

שלחו לי את השאלון ולקבוע איתי שיחה טלפונית קצרה שבה תוכל לברר כיצד להתקדם מהמקום בו אתה נמצא והאם תהליך אימוני ממוקד יוכל לעזור לך.

היכן אתה במסע הגיבור האישי שלך? שלך וקבל שאלון לבדיקה

מרגישים בפנים שאימון בשיטת מסע הגיבור הוא הדבר שלכם?

הרימו לי טלפון ונראה יחד מה הצעד הקטן הבא בדרך.

רן דרן – 050-739-3910