אודותי

היי שמי רן דרן, קואצ'ר, מטפל אלטרנטיבי. מרצה ומנחה סדנאות.

אני מאמן ומטפל בשיטת מסע הגיבור. שיטה שפיתחתי על סמך שנים רבות של מחקר רוחני, פסיכולוגי ותרבותי. אני מנחה סדנאות בנושאי התפתחות אישית, כותב ומרצה במסגרות מגוונות, ומנחה מדיטציה ויוגה. גרתי שנים רבות במרכזים רוחניים בעולם ולמדתי ממורים מובילים רבים לאורך שנים.

סיפורי האישי

סבלתי בילדות מניקור חברתי קיצוני ותת תפקוד הקשור בטראומות. האלבום האהוב עלי בתקופת התבגרותי היה THE WALL יכולתי להזדהות אז עם כל מילה. היתה תקופה בה הייתי כל כך מבודד עד שאיבדתי את היכולת לעשות "הבעות פנים" , שכשפעם אחת משהו הצחיק אותי כל שרירי הפנים שלי נתפסו. 

ברגע מסוים קיבלתי החלטה שאני נלחם ופורץ את המיגבלות הפנימיות והחיצוניות בכל מחיר. כל חיי הם למעשה תהליך של שבירה של עוד ועוד מהשרשראות וקילוף עוד ועוד כליפות. 

נאמר בקבלה שכשאתה נמצא בבור עמוק אולי אלוקים מתעד לך פסגה מופלאה, פסגה שאולי לא היית מגיע אליה אם לא היית נדרש ללמד לטפס כל כך טוב רק כדי לראות קצת אור שמש…

מסע הגיבור

מסע הגיבור אפשר לי לראות את סיפור חיי בהקשר בחיובי ומעצים. הבנתי שכל הסיפורים שאהבתי כמו "שר הטבעות" ו"הרי פוטר" הם למעשה הסיפור שלי.

דרך המראה הזאת יכולתי להעריך את הדרך שעשיתי והמתנות שקיבלתי בדרך.

יכולתי להשלים עם העבר ודמויות הצללים שרדפו אותי. יותר מזה מסע הגיבור הראה לי איזה מתנה ואיזה ייעוד החיים פותחים לפני.

היום אני עוזר לאנשים לעבור יותר בקלות דרך המסעות ושיעורי הנשמה שנאלצתי לעבור בדרך הקשה.

 

ניסיון החיים שלי כולל שנים רבות במזרח ובמיוחד בהודו ובתאילנד שם עסקתי בלימוד מדיטציה ויוגה לעומקם. היתי נזיר בודהיסטי לתקופה הקרובה לשנה. גרתי באשראמים טנטרים במשך מספר שנים.

תעודת מהפנט - המרכז לנלפ והפנוזה של ניו יורק
תעודת מהפנט אריקסוני מוסמך בארה"ב מד"ר סטיבן לידז' NLP AND HYPNOSIS CENTER OF NYC

לימדתי שיטות טיפול אלטרנטיבי וקונבנציונלי בניו יורק, ישראל, ובמזרח.

עשיתי הכשרה ארוכה אימון אישי במי"ל (המרכז הישראלי לניהול). 

למדתי NLP  עם ליאור ברקן, מטאוס צ'רניק והיפנוזה אריקסוניאנית עם סיטוון לידס בניו יורק.

עברתי הכשרות מגוונות באימון ותרפיה אלטרנטיבית החל משיחזור גילגולים של ליה ארד, אלכימיה מעשית עם ציפור מייזליק ו"הדרך" של נועם בכור. 

בשנים האחרונות אני לומד מחוכמת ישראל ובמיוחד קבלת בעל הסולם ומעמיק בלימוד חוכמה רוחנית של מזרח ומערב ושימושיה באימון ותרפיה.

יש לי תואר ראשון במדעי המחשב ותואר שני במדעי הדתות.

 

עסקתי במשך שנים רבות באומנויות לחימה מזרחיות וכן בשיטות ריפוי אנרגטי דוגמת ריפוי פראני ורייקי.

עברתי הכשרות בטיפול אינטואיטיבי (רפוי שמאני) עם מורים מהארץ ומחו"ל (שרון רומאנו , יצחק בארי) וגרתי באמנזונס של פרו וברזיל לצורך לימוד והתנסות מעמיקה בעבודה שמאנית.

למדתי ולמדתי יוגה אזוטרית טנטרית במשך כ 15 שנים במסגרת אגמה וחרידיה יוגה.

הנחתי סדנאות רבות בארץ ובחו"ל בעיקר בנושאים הקשורים במיניות, אהבה ורוח, תקשורת רומנטית אפקטיבית, העצמה גברית והתפתחות אישית.

הנחתי בפסטיבלים, אירועים רוחניים כנסים ותהליכי העצמה בחברות היי טק, חברות ביטוח וקבוצות ספורט ועשיתי שיתופי פעולה עם מנחים מובילים בארץ.

 

הפקתי קלטת מגע טנטרי לזוגות, שמאפשרת העצמה וריפוי המיניות לזוגות וכתבתי ספר יוגה להורים וילדים.

אני עוסק במקביל לעבודתי כמאמן כאיש שיווק דיגיטלי עצמאי ומומחה לאופטימיזציה ופסיכולוגיית צרכנים.

ניסיון חיי וטיהור התודעה מאפשר לי אלסטיות מחשבתית מקסימלית והכלה רגשית גבוהה.

יש לי יכולת להתאים  את הסגנון האימון האפקטיבי היותר למתאמני.  אני מאמן מתוך קבלה מלאה של ערכיך בשילוב עם יכולת לתת לך פרספקטיבה וכלים מתוך ידע נרחב המעוגן בניסיון חיים עשיר.

 

במשך השנים הכברתי תהליכי העצמה עם מתאמנים רבים שעברו איתי דרך ארוכה ממקומות נמוכים עד להצלחה משמעותית בתחומים עליהם עבדנו.

האימונים שלי עורכים כשעה וחצי הם כוללים שימוש בכלים אינטואיטיביים וכלי אימון סטנדרטיים בהתאם לצרכי המתאמן.

קבלת תעודת מאמן יונגיאני מוסמך ACSTH ו JUNGIAN COACHING עם ד"ר אבי גורנשטיין

ראיון טלוויזיוני איתי

ראיון שלי עם רם אבנור בוגר קורס המאמנים שלי ומאמן מצליח בעצמו

מאמרים שכתבתי שפורסמו בעיתונות

מאמרים עלי בעיתונות

חיפש את האמת והפך למאמן גיבורי על: רן דרן מאמן בשיטת מסע הגיבור לחיים מלאי ייעוד והשראה

עד גיל 24, היו לו חיים סטנדרטיים לגמרי. בשלב מסוים הוא התחיל להרגיש שמשהו לא עובד לו והחליט לצאת למסע חיפוש עצמי אינטנסיבי מסביב לעולם. הכירו את רן דרן, מאמן בשיטת מסע הגיבור, שיחדש לכם הרבה בכל הנוגע לחיפוש רוחני, אהבה עצמית והגשמה.

"עבדתי בחברת הייטק על הגג של קניון עזריאלי. קיבלתי משכורות עתק. מדובר בתקופת בועת ההייטק. בכל הזמן הזה הרגשתי שמשהו חסר לי ושאני לא במקום שאני אמור להיות", משתף רן. "היו לי המון בעיות וקשיים, בעיקר מול נשים, והבקשה הפנימית שלי הייתה למצוא את האמת בשורש התודעה וההוויה שלי. החלטתי לצאת למסע חיפוש מסביב לעולם. למדתי מדיטציות, תרגלתי ויפסאנות, טנטרה יוגה, עברתי מסעות רוחניים באמזונאס, למדתי בודהיזם טיבטי, יהדות ועוד רבים. בשלב מסוים הפכתי גם לנזיר בודהיסטי לתקופה של כמעט שנה".

ככל שלמד והעמיק יותר, רן הבין שהשליחות שלו היא לעזור לאנשים למצוא את העוצמות שבהם ולחבר אותם למהות הגיבור שהם. הוא המשיך להעמיק בשיטות טיפוליות שונות ורכש כלים רבים מטובי המורים בעולם. חלק מהארגז הכלים שלו כולל NLP, היפנוזה אריקסוניאנית, עבודה עם הילד הפנימי, שאמניזם, עבודה במצבי תודעה מורכבת ועוד. "אני עובד עם הצל ועם פחדים עמוקים של אנשים", רן מוסיף. "כדי לעשות שינוי ולצמוח צריך לעזוב את האזור הנוח והמוכר, ולהיכנס לממד של חוסר וודאות. לפעמים המחיר הוא לוותר על להיות מובן לאחרים".

כיום רן הוא מטפל, מנחה, סופר ומעביר אימונים אישיים וסדנאות בשיטת מסע הגיבור שחקר לעומק בעשור האחרון. את השיטה גילה החוקר ג'וזף קמפבל (חוקר תרבויות שחקר מיתוסים וסיפורי גיבורים). קמפבל ערך השוואות בין מסעות הגיבורים במהלך ההיסטוריה לבין החיים הרגילים, וגילה כי מתקיים תהליך דומה. מדובר במעין קוד אוניברסלי של התפתחות שכל אדם עובר במהלך חייו.

"כל הסרטים המצליחים של דיסני מבוססים על מסע הגיבור", משתף רן. " גיליתי שהדורות הקודמים הצפינו את הידע הזה בספרים באופן מקודד לאורך ההיסטוריה. אנשים שרצו לעבור תהליך התפתחות למדו כיצד לסנכרן או להתאים את הסיפור האישי שלהם לסיפור הקולקטיבי".

אז מה מיוחד בשיטת מסע הגיבור?

"מסע הגיבור חושף ארבעה סוגי גיבורים שנמצאים בכולנו ומתגלים במינונים שונים במהלך חיינו. לנשים – מלכה, אם, אם שבטית ומאהבת, ולגברים- הלוחם, הקוסם, המאהב והמלך. כל אחת מהדמויות האלו היא ארכיטיפ המאפשר מעבר מתודעה אינדבדואלית מצומצמת לתודעה מורחבת של ה'האני הגבוה' שלנו. הבנת סוג הגיבור מאפשרת לנו להתחבר למשאבים נפלאים הקיימים בתוכנו שרק מחכים שנגלה אותם".

אילו כלים אתה מעביר באימונים ובסדנאות?

"באימון אנחנו מגלים איפה כל אחד נמצא במסע הגיבור שלו. מסע הגיבור מציין 42 שיעורי חיים ו12 תחנות בהן האדם יכול להיות, ומציג את האסטרטגיה הנכונה ביותר להתמודד עם אותו השלב אל עבר התחנה הבאה. לדוגמא, יכול להיות שאדם נמצא בשלב בו הוא מרגיש קריאה לגילוי עצמי ולא יודע כיצד לפעול, או אולי אחר מרגיש רדום ותקוע ולא יודע כיצד להתקדם ולעשות את הפריצה שלו אל העולם. בסדנאות אנחנו קודם כל מבינים באיזה שלב אנחנו נמצאים ועושים פעולות כדי להמשיך המסע".

למה דווקא אימון בשיטת "מסע הגיבור?

"כל אימון בגישת מסע הגיבור הוא אירוע ייחודי בו אנחנו פוגשים את המהות ועוברים דרך אין ספור כלים ואמצעים עד מימוש פרקטי בחיים. מדובר בתהליך התפתחות נשמתית, אישית וקולקטיבית, המאפשר להשתחרר מפחדים ולשאוב השראה וחיבור לעוצמות שלנו".

הסדנאות של רן משלבות הרצאה ותהליכים חווייתיים הכוללים כלים שונים מעולם המדיטציה, דינמיקה קבוצתית, מסעות תודעה, טנטרה ועוד. הסדנאות מתעסקות במסע הגיבור שלנו בתחומים שונים ( זוגיות, קריירה ועוד). כמו כן ניתן לקבוע מפגש אישי וירטואלי או אחד על אחד בקליניקה.

אז אם גם אתם מרגישים שאתם תקועים זמן רב מדי ומשתוקקים לחיות חיים מלאי השראה, הגשמה ותחושת שליחות, אולי הגיע הזמן שלכם להיזכר מיהו אותו גיבור על שנרדם ורוצה להתעורר.

כתבה בידיעות אחרונות

המלצות

טקסט בין מתאמנת ותיקה וחברתה לאחר אימון ראשון

רן הוא מאמן רוחני מדהים, הוא עזר לי מאוד להתגבר על המכשולים בחיי, היתי ממליץ עליו לכל אחד. מזמין לנסות ותופתע מהתוצאות. תודה. 🙂
אופיר וסלוקר ממליץ על אימון אישי וקואצ'ינג
אופיר
איש עסקים
רן מדהים, אני עדין בתחילת הדרך אבל כבר מהפגישה הראשונה הוא גרם לי לראות דברים באופן שלא ראיתי מעולם. אני מתרגשת לקראת המשך התהליך!
ליאן תמם. המלצה על אימון אישי וקואצ'ינג
ליאן
אומנת