ייעוד - כיצד למצוא אותו

איך תמצא את הייעוד שלך ב 5 צעדים פשוטים

רוצה למצוא את היעוד שלך? גלה 5 צעדים מעשיים שמגלים מה היעוד האישי האמיתי שלך.

האם לכל אחד יש ייעוד?

הוא היה מנטור ידוע, מומחה גדול בתחומו, הוא הציג ללקוחותיו נקודת מבט ראליסטית.

הוא*:"הרבה אנשים מאמינים שיש להם ייעוד. כאילו כוח גדול מהם נתן להם תפקיד שעוד לא גילו. תפקיד שיאפשר להם להיות מי שתמיד נועדו להיות. מכאן המילה "ייעוד". רק שהאמת היא אחרת. וגם אם כוח כזה קיים, לא לכולנו יש ייעוד נעלה שבהכרח יגרום לנו להצליח.

הרי אם באמת היה לכל אדם ייעוד נעלה, אין הסבר לכל אלו שלא הגשימו את עצמם. אלו שחיו חיים פשוטים ולא הצליחו בצורה שרוב האוכלוסייה יגדיר כ"הצלחה". או הסתפקו במועט. זה לא עובד ככה. אין באמת התחייבות שכולם בהכרח יצליחו.

במילים אחרות, אפשר להוריד מעצמנו את הלחץ להצליח או להגשים את עצמנו. גם אם יש תוכנית נעלה, לא לכולנו חייב להיות בה תפקיד ראשי. והקטע המצחיק? דווקא צורת החשיבה הזו יכולה לאפשר לנו להצליח הרבה יותר."

אני: אני מאמין שלכל אחד יש ייעוד, רק שהרבה חיים בפנטזיית יעוד שלא באמת קשורה אליהם ולמי שהם באמת אלא להתניה חברתית, כדי להבין מהם אמורים לעשות ומה יספק אותם הם חייבים להשתחרר, מפנטזיית גדלות כפיצוי על רגשי נחיתות, והתניה של מה החברה חושבת שאמור להיות היעוד שלי… ואז היעוד האמיתי מתגלה כמו משהו שתמיד היה מתחת לאף ופשוט לא רצינו לראות אותו

הוא: האם כל העניין הוא לא פנטזיה שבה אדם רוצה להרגיש חשוב אז הוא מספר לעצמו שבטוח יש לו ייעוד מלכתחילה?

אני: לדעתי אף אחד לא בא לכאן סתם… המאמן משה שרון כתב ספר ששמו "היום בו נולדת הוא היום שבו אלוהים החליט שהעולם לא יכול להתקיים בלעדיך", (מופיע בגמרא בנוסח אחר), ולכל אחד יש מתנה או לפחות יתרון יחסי בתוך המערכת השלמה, לא תמיד היעוד הזה הוא זוהר, להיפך, לפעמים המתנה שלנו היא בלהכיל אחרים, או להיות המלאכים השומרים של אדם מסויים או בסבלנות גדולה המאפשרת להתמודד מול אנשים קשים, וכו אבל אם נשאל לא יגרום לאגו שלי להרגיש חשוב, אלא למה כל מה שעברתי הכין אותי, וכיצד זה יכול להועיל לעולם… נזהה לפחות אם הגענו לבגרות רגשית שיש לנו "תפקיד" די ברור, שלעשות אותו יתן לנו תחושת משמעות, וערך שלא תלוי בדבר. ואז אולי אם מתוך ענווה נחייה את היעוד, שזה מחבר למשהו גדול מאיתנו, למרות שבמקרים רבים נקריב יוקרה וכסף כדי לעשות זאת ואולי נחשב למשוגעים, אך נגלה שעדיף להיות העלה הקטן ביותר בעץ החיים מאשר הענף העבה ביותר בעץ המוות/דעת/אגו.

אז כיצד מזהים את הייעוד האמיתי שלנו?

היעוד שלנו הוא דבר מאוד מאוד אישי, ולא תמיד אנו מוכנים או בשלים אליו, במצב כזה מן הסתם לא "נגלה אותו". המצב שבו אנו בשלים ל"ייעוד" נקראת על פי "מסע הגיבור", "הקריאה להרפתקה" במונחי מסע הגיבור, זהו מצב בו יש לנו תחושה שלמרות שהכל בסדר בחיים, משהו "חסר", הדבר החסר הזה אינו דבר אנוכי או קשור בערכים חברתיים, כמו להיות עשיר או לזכות בתהילה, אלא תחושה שיש לנו משהו לתת לאחרים ואיננו יודעים מהו או כיצד לממש אותו.

אנו לרוב נרגיש שעד שלא ניתן אותו לעולם לא נרגיש ממומשים או מאושרים.

לעיתים נדע מהו אבל נרגיש שאיננו ראויים או שאנו לא יכולים להרשות לעצמינו לעשות זאת (כלכלית או רגשית).

לעיתים הדבר הזה הוא דבר ש"איננו" רוצים לעשות, זהו מצב בו "נתנגד לקריאה" או במילים אחרות האדם שתיהיה אם תחיה את הייעוד שלך מנוגד לזהות שלך עכשיו.

יעוד אישי
מהו הייעוד האמיתי שלך? לרוב כדי לגלות את הייעוד האישי צריך להיעזר בנקודת מבט גבוה ורוחנית, נקודת מבט הרואה את תפקידך בתוך מערכת רוחנית גדולה יותר.

ייעוד בחיים על פי הקבלה

הקבלה היהודית טוענת שהמילה תכלית, מכילה בתוכה את המילה "כלי". נולדנו כדי לבנות כלי לאורו של הבורא להיכנס בתוכינו.*
במילים אחרות כדי להיות מסוגלים לקבל "עונג" שמימי לא מוגבל, בלי להרגיש אשמה או להתנגד לו, כדי שנצליח לבסוף לעשות זאת עליינו לתרגל "נתינה" של אותם הדברים שאנו רוצים לעצמינו, בשפת הקבלה זה נקרא "השפעה"* לכל אחד מאיתנו נתן הבורא יכולת השפעה ייחודית, כשאנו מחוברים ליעוד שלנו, אנו משפיעים באופן הטוב והמועיל ביותר, או מקיימים את התכלית שלנו, שהיא להיות כלי השפעה לרצונו של הבורא הפועל דרכינו, המצב כזה אנו מקיימים את מצוות "ואהבת לרעך כמוך" ומצוות "ואהבת את השם אלוקיך", שמהוות את מהות התורה (הכללים הגדולים של התורה), ואנחנו הופכים לחברי הצוות של האל. מנקודת מבט רוחנית עצם החיבור לברוא הוא עונג גדול יותר מכל שכר ארצי ושווה כל הקרבה.

5 שאלות לגילוי הייעוד

  1. אם היה לך זמן לא מוגבל, כסף לא מוגבל וחופש לעשות מה שתרצה בלי שתופנה אליך ביקורת חברתית או משפחתית, מה אז היית עושה בחייך?
  2. מה הדבר שכשאתה עושה אותו אתה מתמלא בעונג לא מוסבר?
  3. אם היית עומד על פסגת הר גבוה ורואה את עצמך למטה הולך במסלול חייך, מהמקום הזה היית מקבל עמדת במאי על חייך, מטרתך מהמקום הזה היא ליצור את החיים המעניינים, המרגשים והמשמעותיים ביותר, איזה בחירות היית עושה עם דמותך למטה בקשר לעתיד, חשוב במונחים של עבודה, בחירת בן זוג, תחביבים ועשיה למען הכלל וכו
  4. אם היו לך 100% הצלחה מובטחים בכל דבר שתבחר לעשות, מה היית בוחר לעשות בחייך?
  5. מה הכישרון או "כוח העל" הגדול ביותר שלך? אם הכישרון הזה היה מתנת אל, לאיזה מטרה האל נתן לך אותו, כיצד אתה אמור לממש אותו במציאות, מה הקושי הגדול ביותר בחייך? אם הקושי הזה היה נועד כדי להכשיר אותך למשהו עבור אחרים, למה היה מכשיר אותך?

חושב שהייעוד שלך הוא לטפל ולקדם אחרים במסעם למימוש עצמי? בדוק את הקורס הבא שלי לאימון לחיים טראנס פרסונלי בדרך מסע הגיבור.

הערות:

*אני מתמצת פה את קבלת בעל הסולם, לקריאה נוספת מומלץ לעיין ב"הקדמה לתלמוד 10 הספירות". הקלטה בנושא 10 הספירות ממרכז מודעות.

*סיפור אימון מומלץ הממוקד בנושא הוא סיפרו של משה שרון "העולם לא יכול להתקיים בלעדך".

הצתרפו לקבוצת הווטסאפ לקבלת עידכונים ואת המיני קורס החינמי על אימון טראנספרסונלי

פוסטים נוספים

מנגנוני הגנה רגשיים מהילדות
הרס עצמי

מנגנוני הגנה רגשיים מהילדות וכיצד הם מתבטאים במיתוס גן העדן 

פוסט על מקרה טיפולי על מנגנוני הגנה רגשיים והרס עצמי, פצעי הליבה הרגשיים והקשר לטעות הרוחנית הגדולה ביותר של האנושות שמגולמת בספר בראשית. טעות שעל פי קארל יונג מייצגת את אחד הקומפלקסים המורכבים של תת המודע הקולקטיבי של האנושות.

המשך קריאה »
ארכיטיפים של משיכה בטיפול זוגי תמונת המחשה
ארכיטיפים יונגיאנים

טיפול זוגי ומשיכה בן ארכיטיפים

  5 סוגי משיכה המשפיעים על הזוגיות שלכם ואיך לשפר אותם דרך טיפול זוגי.

אחד הסודות הגדולים ביותר היא מה מעורר משיכה, מדובר בדבר חמקמק, כן יש למשיכה מרכיב פיזיולוגי ופיזי ברור, אבל יש במשיכה גם רובד עמוק יותר.

המשך קריאה »

שיתוף:

גלילה לראש העמוד

רוצה להיות מטפל-על המשלב רוחניות עם כלים פסיכולוגיים מבוססים?

קורס טיפול טראנספרסונלי בדרך מסע הגיבור נפתח בקרוב

הצתרפו לקבוצת הווטסאפ לקבלת עידכונים ואת המיני קורס החינמי על אימון טראנספרסונלי

דילוג לתוכן