ארכיטיפ איש הפרא לשיפור המיניות

איש הפרא – מדוע אנו מפחדים מהחלק הפראי בתוכינו,

למה בלעדיו נרגיש כבויים וחסרי כוח, למה לגלות אותו חשוב למיניות שלנו, כיצד להחזיר את אנרגיית החיים והתשוקה בחזרה.

***סיפורו של ערן הרגיש שלא הרגיש את גופו**

הוא היה מקסים ושרמנטי אבל אף פעם לא ראה עצמו טיפוס "מיני", להיפך, לעיתים לא הבין על מה כל העניין, ובכלל מיניות לא באה לו טוב, ואפילו התחברה אצלו ל"טראומה", אשתו לשעבר היתה יפיפה ומינית…וזהו, כשהיה לו קושי מיני היא הגיבה בכעס וזלזול, לא ידעה לגעת, וחשבה שהנתינה שלה מתחילה ונגמרת בזה שהיא יפה והרבה גברים חזרו אחריה, לקח לו זמן להבין שחיפוש אחר "אשת פרס" היה פתרון גרוע לתחושת חוסר "ערך חברתי", הוא רק מצא עצמו שבור ופצוע יותר ככל שהקשר העמיק.

לאחר הגרושין גילה שהפחד שלו מסקס ומנשיות נעשה כל כך גדול עד שהיה מחבל בקשרים לפני שהתפתחו, תת-המודע שלו נעשה אלוף בגולים עצמיים ופיספוסי הזדמנויות, הוא באמת רצה, אבל באמת הרגיש רווחה כשנכשל במלכת החיזור. זה היה מעגל תסכול בלי אופק של תקווה, אבל מה אפשר לעשות?

טיפול:

הוא: מיניות היא דבר מוזר בשבילי, דווקא כשאני אמור להיות מגורה, אני שוקע במחשבות, ומרגיש מנותק מהגוף.  

גם האנרגיה שלי מאוד תקועה, ופשוט אין לי אנרגיית חיים.

אני: אתה קצת כמו כלי רכב שיש לו הגה של משאית ומנוע של קורקינט חשמלי. במקום להיות נוכח בגוף ולתת לכוח של אמא טבע להניע אותך, אתה נעשה מנטלי, זה מאוד קשור לפחד שלך מנקבי בפנים ובחוץ. המנטליות הזאת היא מנגנון הגנה, אתה מחד לתת לתנועה הפנימית שלך חופש כי מפחד "לטעות", אבל זאת ה"טעות" הכי גדולה, בת הזוג זקוקה לחייה הפנימית שלך, לפראות, לחיוניות, אם יש משהו שאמא טבע יודעת לעשות טוב זה "מיניות", כל המשכיות הקיום תלויה בזה, אבל נעשנו מתורבתים מידי, מנומסים מידי, וכמובן חסומים מדי.

הוא: יש משהו מלחיץ בלהתחבר ל"פראות שלי", אני מפחד להשתלט, לפגוע ואולי "לאנוס".

אני: אני מאוד מבין את זה, לחלק ה"פראי" שלנו יצא שם רע, אנו מדמיינים איזה ויקינגי ששורף את הבית ואונס את הנשים, אבל הטבע בצורתו הטיבעית אינו כזה, רק כשהוא מודחק ומסורס, ואז פועל מתוך חסך ואשמה, הוא הופך להיות מסוכן. הוא סובל מיחסי ציבור רעים מאוד, קצת כמו חנון שהביטוי היחיד של כוח שהכיר היה ערסים ובריונים שהציקו לו בבית ספר, ישנא כל ביטוי של כוח, וגבריות. אבל בכך באופן פרדוקסלי יהפוך ל"קורבן" תמידי וחסר הגנה של ביריונות, הוא ימגנט "טורפים", ויצבור טינה ואז "הלוחם" שלו יתפרץ באופן בריוני וחסר שליטה, ויהופוך בעצמו ל"בריון" פסיבי אגרסיבי, שלא לוקח אחריות על ה"כוח" שלו.

זה נכון גם לאנרגיה הפראית, המודל לא חייב להיות איזה איש נאדרטלי או ברברי, אלא משהו כמו טרזן, פרא אציל, במפגשי עם "פראים" אמיתיים כמו שבט השיפיבו באמזונס או היאקי בניו מקסיקו, נדהמתי כמה הם אנשים עדינים ורגישים.

מהו ארכיטיפ איש הפרא

הפרא מחובר לטבע ולחיוניות הבסיסית של החיים, יש לו צרכים, אבל לא חסכים, יש לו חוכמה טבעית שמתקשרת באופן ישיר עם הגוף והאנרגיה הנשית, הוא מרגיש מתי יש משיכה הדדית, ומכיר הרבה יותר טוב מהשכל מתי ואיך ליצר אינטראקציה עם הנשי ומתי לא.

מעבר להכל אולי פעם אנשים היו מאןד יצריים ונדרשו לחוקים ופחד, אבל היום רובינו בקיצוניות השניה, טנק עם מנוע של קורקינט…

הוא: אני מבין, איך מעוררים את הפרא?

אני: זה מתחיל בלהרגיש נח בגוף, בלקבל את הגוף, ולכבד את הטבע בתוכנו ובחוץ.

ללמוד להקשיב ולבטא את ה"חיה" הפנימית, ללכת יחף, להסכים לתת למיניות מקום בלי בושה או אשמה. יש תהליכים המאפשרים לכוח לצאת החוצה, לא מדובר בללמוד משהו חדש, כי בעומק איש הפרא הוא חלק מאוד מהותי בתוכנו, צריך רק להפסיק לחסום אותו. איש הפרא הוא המנוע, אי אפשר לחשוב של טרזן אין אונות…נכון? בף

אם אתה רוצה לעורר את הפרא הפנימי, וחושב שחסר לך קצת "טרזן" כדי להיות יותר מגנטי וחיי, אני בקרוב עורך סדנת גברים נהדרת העוסקת באיש הפרא ביחד עם מספר מנחים מובילים, למידע נוסף, פנו אלי בפרטי

הערותL

מידע על טרזןhttps://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%A8%D7%96%D7%9F, כפרא האציל, תיקון של איש הפרא בחיבור עם תרבות המערב.

הצתרפו לקבוצת הווטסאפ לקבלת עידכונים ואת המיני קורס החינמי על אימון טראנספרסונלי

פוסטים נוספים

מנגנוני הגנה רגשיים מהילדות
הרס עצמי

מנגנוני הגנה רגשיים מהילדות וכיצד הם מתבטאים במיתוס גן העדן 

פוסט על מקרה טיפולי על מנגנוני הגנה רגשיים והרס עצמי, פצעי הליבה הרגשיים והקשר לטעות הרוחנית הגדולה ביותר של האנושות שמגולמת בספר בראשית. טעות שעל פי קארל יונג מייצגת את אחד הקומפלקסים המורכבים של תת המודע הקולקטיבי של האנושות.

המשך קריאה »
ארכיטיפים של משיכה בטיפול זוגי תמונת המחשה
ארכיטיפים יונגיאנים

טיפול זוגי ומשיכה בן ארכיטיפים

  5 סוגי משיכה המשפיעים על הזוגיות שלכם ואיך לשפר אותם דרך טיפול זוגי.

אחד הסודות הגדולים ביותר היא מה מעורר משיכה, מדובר בדבר חמקמק, כן יש למשיכה מרכיב פיזיולוגי ופיזי ברור, אבל יש במשיכה גם רובד עמוק יותר.

המשך קריאה »

שיתוף:

גלילה לראש העמוד

רוצה להיות מטפל-על המשלב רוחניות עם כלים פסיכולוגיים מבוססים?

קורס טיפול טראנספרסונלי בדרך מסע הגיבור נפתח בקרוב

הצתרפו לקבוצת הווטסאפ לקבלת עידכונים ואת המיני קורס החינמי על אימון טראנספרסונלי

דילוג לתוכן