הרצאות נוספות

למה הם נופלים? מהו הגורם הנסתר שמביא לנפילתם של, רבנים ,פוליטיקאים, סלבס, גורואים על פי תפיסת ה"צל" היונגיאנית ואיך אתה יכול להימנע מאותה המלכודת

מרכיב הצל הוא אותו חלק מוכחש ומודחק באישיות שלנו. הצל מכיל את אותן הזהויות שאנחנו לא מוכנים לקבל בעצמנו. אותם זהיות מושלכות על האחר ויוצרות קונפליקט או יחס וציפיות לא ראלי מהאחר.

אותם חלקים מוכחשים מתנתקים מהשלם האישיותי והופכים ל"לגיון חמישי" שמחבל מטרות האישיות המודעת. בנוסף אין אפשרות לעדן, לתקן או לבגר חלקים בתוכינו שאיננו מוכנים לקבל כ"אנחנו" הדבר יוצר אישיות שבחלקה היא בוגרת, רוחנית ובשלה וחלק שתקוע עדין בנרקסיזם של שלבי הילדות. גם אנשים מצליחים ומפותחים ומצליחים מאוד נוטים להתעלם מחלקים בעצמם שבמקרים רבים מביאים לנפילתם. ההרצאה מסבירה על חשיבותו של ה"הצל" קריירה ומערכות יחסים דרך דוגמאות מפורסמות ונותנת כלים מעשיים לעבודת צל אישית.

כשבודהה עשה קואצ'ינג – חכמת המזרח ככלי מעשי לעזרה עצמית בעולם המודרני

מדוע מושגים כמו מיינדפולנס, יוגה ומדיטציה הפכו לכלים כל כך פופולריים במערב? כיצד מושגים כמו ריקות (שוניתה) ,ראייה חודרת (ויפאסנה), מרכז אנרגיה (צ'אקרה) הפכו ממושגים אזוטריים לחלק מהשיח היומיומי בעולם הייעוץ הארגוני, התרפיה וההתפתחות האישית? הרצאה מלאת הומור וסיפורים אקזוטיים שנותנת הסבר שווה לכל נפש לפרקטיקות מזרחיות אזוטריות, לתרבות ולפילוסופיה המזרחית. המרצה מחבר בין המושגים המרוחקים לרוחניות מערבית ולשיטות מעשיות לשיפור עצמי מעולם האימון

טראנס, פסיכודליים ו"סמאדי"  – מהם מצבי תודעה טרנספרסונליים והאם כדאי לחוות אותם?

ההרצאה תציג מפה של המציאות הטרנספרסונלית ומצבי תודעה מיוחדים כמו שהיא מובנת בעולם השמאני, רוחניות המזרח והמחקר המודרני. המרצה משתף מחוויותיו האישיות במסעו למצבים אלו החל מדייטות באמזונס, ריטריטים של מדיטציה בבידוד מלא והכשרות היפנוזה, NLP, נשימות הולגרפיות והילינג במערב.

 

מה לעשות כשפוגשים דרקון? הדרך הרוחנית ניהול מצבי משבר וצמיחה מתוך פגישה עם כאב

הרצאה מלאת תובנות והומור לגילוי הגיבור הפנימי על בסיס מסע הגיבור של ג'וזף קמפבל ויישומם במצבי משבר

אם סיפור או סרט מרגש אותך כנראה שזה הסיפור שלך! הרצאה הנותנת כלים להבנת ה"שיעורי החיים" דרך ניתוח סיפורים בראי פסיכולוגיית המעמקים וקואצ'ינג.

בשנות השישים של המאה הקודמת פרסם החוקר ג'וזף קמפבל את ספרו פורץ הדרך "הגיבור בעל אלף הפרצופים" הוא חשף את העובדה שכל המיתוסים הגדולים של האנושות הם בעצם אותו הסיפור המופיע בגרסאות ומלבושים שונים. הוליווד אימצה את המודל שלו וקיום רוב הסרטים ההוליוודים הגדולים המבוססים על הנוסחה שגילה. הנוסחה הזאת הקרויה "מסע הגיבור" היא כלי אימוני תראפי נפלא.  היא המדגימה כיצד לזהות את השיעור שלך בבית ספר של החיים וכיצד להתמודד עם אתגרים ומשברים באופן מיטבי.

עלי כמרצה:

רן הוא מרצה מרתק בעל סיפור חיים ייחודי והשכלה לא שגרתית. רן יצא לפני כעשרים שנה למסע רוחני חובק עולם, החל מחיים כנזיר במנזר בודהיסטי בתאילנד, חיים באשרמים ומרכזים רוחניים בהודו, תאילנד וארה”ב, חווית שמניות בג'ונגלים של פרו וברזיל ולימוד מעמיק של קבלה וחסידות. מסעו של רן הוא מסע תרפויטי באותה מידה שהוא מסע רוחני. מסע של פגישה עם התת-מודע ואזורי הצל באישיותו. מסע העובר בתהליכי ריפוי ומפגש עם טראומות ומכשולי חיים קשים. מסע ששילב חומרים פסיכדליים, היפנוזה ושיטות תרפיה רדיקליות ועבודת עומק של מודעות, חמלה ואהבה עצמית. מסעו של רן הוא גם מסע גיאוגרפי, אנתרופולוגי, ותרבותי. רן ביקר וחיי במקומות אקזוטיים ונדירים בכדור הארץ, חי בקהילות אלטרנטיביות מרתקות ופגש מספר גדול של אנשים מעניינים ומיוחדים, חלקם גם מפורסמים. לרן הכשרות אקדמיות מעמיקות במדעי הרוח ומדע מדויק וידע כללי עצום. רן עסק בצעירותו במשחק כתחביב ועבר הכשרות כמדריך תיירים וכמנחה סדנאות.

השילוב הזה הופך את רן למרצה מעמיק ומרתק, מצחיק, חם , מעורר מחשבה, מעורר הזדהות, קליל ורציני במידה הנכונה.