חיזור רוחני (חלק ג) – חיזור טרנספרסונלי, יציאה מגבולות האגו כדי לפגוש את האחר האמיתי

הרבה גברים ונשים שסבלו מחסימות רגשיות ומיניות לומדים לבטא את הקסם והמיניות שלה בתוך תבניות פעולה נוקשות. במיוחד גברים לומדים להתנהג על פי מודלים כמו השחצן המצחיק (והמציק-) וכו.
אבל כל הטכניקות והשיטות הם כמו פיגומים שנועדו לשמש משהו שהאנרגיה שלו חסומה בשלב הראשוני
יש רגע שחייבים להפוך מיוסי שמספר בדיחה לצחוק עצמו, לכיף עצמו, להוויה עצמה, אז אתה הופך ממשהו שלמד להתנהג כמו דון ג’ואן, לדון ג’ואן.
‏גם דון ג’ואן עצמו היה מה שהיה כי ביטל עצמו לכוח של ארכיטיפ המאהב או לאהבה עצמה, הוא לא עשה, הוא קרה.
‏לרובנו יש צורך להישאר בשליטה מוגזמת מפחד שאם נוציא את עצמינו או נהיה צינור למשהו יבטלו או יבקרו אותנו, אבל באמת דווקא כשאנו מאפשרים למהות שלנו לצאת אנשים מתחברים אלינו, ומסוגלים לבטוח בנו ולהיקשר אלינו.
‏משהו שהוא מבוקר, בשליטה ופיקוח הוא בסך הכל פוסטר של אישיות, אי אפשר להתאהב בפוסטר.

הארכיטיפים של הגיבור – המשיכה ברמת התת מודע הקולקטיבי

ישנם ארבע ארכיטיפים שהם כמו התוכנות הבסיסיות לגבריות ונשיות מושכת, מדובר באבות הטיפוס של גבריות ונשיות כמו שהן תוכנתו חברתית לאורך אלפי שנים.
הארכיטיפים האלו נקראים מלך/מלכה ,לוחם/לוחמת, קוסם/אם שבטית, מאהב/מאהבת.
כשאנו מאפשרים לארכיטיפים האלו לפעול דרכינו נשדר משהו שמושך בני זוג, לפחות אלו מהסוג שהולם אותם.
אנו נמשכים לארכיטיפים שפועלים אצלינו ונדחים (מסתנכרנים) מאלו חסומים אצלינו.
המלך, ימשוך מלכה, הלוחם לוחמת, הקוסם אם שבטית והמאהב מאהבת.
אם אנו מזהים שמישהו או מישהי מגלמים ארכיטיפ מסוים באופן חזק, אם נגלם את הארכיטיפ מיד תיווצר משיכה וחיבור. מלך נמשך למלכה וכו
המלך והמלכה ישדרו ביטחון, סמכות, וחוכמת חיים.
כשהמלך או המלכה חסרים באישיות הבן אדם יפחד לתפוס מקום, ויהיה מרצה וחסר עמוד שדרה, אם הם נוכחים באופן פצוע, הם יהיו שתלטנים.
גבר או אישה כאלו יעריכו אנשים מוכשרים ובטוחים. הם אוהבים מחמאות ודורשים נאמנות וכבוד. הם לרוב צבעונים, מוחצנים ודרמטים, והם אוהבים אנשים שלא מפחדים לבטא את עצמם. במופע החיובי, תלוי אם זה מלך שמחפש מלכה או מלך שמחפש שפחה) הם מעריכים יכולת השפעה, מעמד ופופולריות חברתית.
הלוחם והלוחמת הם ישירים, חדורי מטרה, וקשוחים.
הם מעריכים ישירות, ערכיות, ועוצמה פנימית וחיצונית, לרוב הם יחזיקו בעמדות קיצוניות ויחשבו בשחור לבן, הם נותים להציב מבחנים לבן זוג פוטנציאלי, ומעריכים אומץ, כיוון ומטרות ברורות.
הם אוהבים אנשים בעלי נוכחות פיזית, אתלטית וכושר גופני.
הקוסם והקוסמת מעריכים ידע וחוכמה, הם כריזמטיים וצבעוניים, בעלי מוח שכנוע וסכרנות. הם מעריכים חוכמה, תחכום ויכולת אלתור וחדשנות.
הדרך אל ליבם היא דרך היכולת מילולית ואינטלקטואלית. הם אוהבים דמיון, ידע ויכולת ניתוח גבוה.
המאהב והמאהבת זהו החלק מלא התשוקה, הרומנטי, היצירתי והרגיש, הם אוהבים דמיון, מגע, פנטזיה, ורגשות עזים כמו דרמה.
מאהבים טובים יודעים לזהות את הארכיטיפ הדומיננטי במאהב פוטנציאלי ולהתאים עצמם למנטליות שלו.
כשאני פוגש משהו שממש לא מסוגל לעורר משיכה אצל בני זוג פוטנציאלים לרוב כל האנרגיה המינית והאישיותית שלו סורסה. כל אנרגיית הגיבור שלו נחסמה. זיהוי הארכיטיפ הדומיננטי הבסיסי שלו וחיבורו מחדש לאישיות יביא לפריצת דרך נפלאה.

האל והאלה – להתאהב בגבריות ובנשיות הקוסמיים

.האל והאלה הם מושגים המתארים את הכוח הרוחני הגבוה שלנו.
למעשה כשגבר מחפש בת זוג, במידה רבה הוא מחפש קשר או חיבור עם האנרגיה הנשית הקוסמית שכל הנשים הן ביטוי שלה.
וכשאישה מחפש בן זוג היא מחפשת קשר עם האנרגיה הזכרית שכל הגברים הם ביטוי שלה.
כשאן לנו קשר טוב עם האנרגיה הקוסמית של המין השני, יהיה לנו המון מכשולים למצוא את הקשר שאנו מחפשים, כשאנו מצליחים לבטא באופן עמוק את האנרגיה הקוסמית של המין שלנו, בני זוג פשוט ימשכו אלינו כמו מגנט גם אם איננו בני 20 ומלכי יופי.
משיכה והצל – סוד המשיכה נמצא במקום האחרון לחפש בו
לרוב אם אנו נתקלים בקושי זוגי
הסיבה לכך קשורה באזורי הצל שלנו, אולי החלקים המושכים שלנו נמצאים בצל, הרבה “בחורים נחמדים” וחנונים וכן נשים “חסודות” מתלוננים שהחברה “הרעים” מצליחים הרבה יותר.
החברה הרעים אולי מצליחים יותר, אבל לא בגלל שהם רעים, ובני המין השני טיפשים ולא יודעים במי לבחור. הם מצליחים יותר כי בתוך מה שתייגת כ”רע” וחסמת מעולם הזהויות שמותר לך להיות יש גם דברים שחשובים למשיכה.
החנון ששונא ערסים ובשום צורה לא מוכן להיות דומה להם, ויתר על היכולת לתפוס מקום, לא לדפוק חשבון ולגלות ביטחון עצמי. עליו לפגוש את ה”ערס הפנימי” החסום שלו ולברר את המרכיבים החיוביים של ה”מלך” הפנימי מהעריץ והבריון.
כדי לעשות זאת עליו קודם להסכים לפגוש את כל מה שיש שם באופן מלא ורק אז יוכל להביא ריפוי ולעורר את החלק החסר באישיותו בלי להיות רע, (יש אנשים מושכים מאוד למין השני שאינם רעים), בדומה לנשים לא צריך להיות “זונה” כדי להיות אטרקטיבית לגברים, אולי התידדות עם ה”זונה” הפנימית וריפוי שלה יכולה לעשות פלאות לחיזור וזוגיות שלך.
 

רוצה לדעת את הארכיטיפ הדומיננטי שלך ולברר אם אימון במסע הגיבור יכול להביא לחייך פריצת דרך? מלא פרטים ונקבע שיחת ברור ואבחון של 20 ד ללא עלות!

פוסטים נוספים

שיתוף:

גלילה לראש העמוד

הרשמו כאן לקבלת שאלון אבחון ארכיטיפ דומיננטי במתנה

דילוג לתוכן