תמונת אישה המובילה למקום קדוש

כיצד לראות את בת הזוג שלך כמורה וחונכת רוחנית – מאמר מעמיק לגברים שגם נשים צריכות לקרוא.

כיצד לראות את בת הזוג שלך כמורה חונכת רוחנית- מאמר מעמיק לגברים שגם נשים צריכות לקרוא. האם אי פעם היית בוויכוח מול בת הזוג שלך?

האם אי פעם היית בוויכוח מול בת הזוג שלך? משהו שהתחיל מאי הבנה או משהו טיפשי ושטחי אבל עורר עלייך זעם לא נגמר? אתה אולי ניסת לענות לה בהיגיון או להתנצל וזה ממש לא עזר… להפיך? כמובן שבאותו רגע בת הזוג שלך לא רצתה היגיון או התנצלות שיטחית, שמטרתה האמיתית הייתה לחזור לשגרה נעימה, היא רצתה שתראה אותה, תכיל אותה, ובאמת תחלוק איתה את המציאות כמו שהיא רואה אותה באותו הרגע.
התקף זעם “לא הגיוני” הוא רק צורה אחת בה השכינה מנערת אותך ומוציאה אותך מאזור הנוחות. מטרתו האמיתית של כל קשר זוגי הוא צמיחה. במובן מסויים כל אישה היא סדרת שעורים ומבחנים שנועדו לזכך אותך כגבר.

ברוב המסורות הרוחניות העתיקות נשים נתפסו כמורות. ביהדות האישה היא ביטוי של “השכינה עצמה” על הגבר היה לאהוב אותה ולדאוג לה יותר מאשר לגופו. במסורת הטנטרה האישה היא ה”גורו”, דרכה הגבר לומד ומתקדם בדרכו לשלמות.

במאמר אדגים את הדרך בו נשים הופכות להיות מורות, ואסביר איך ניתן “ללמוד את השיעור” ברכות, כך שהדרך הזוגיות תהפוך מדרך יסורים לדרך עינוגים.

דרך הייסורים ודרך התורה

על פי הקבלה יש לנו יכולת לבחור הרבה דברים בחיים חוץ מאם מלהתפתח, התפתחות רוחנית היא למעשה התכלית שלנו, והבחירה לממש את התכלית נעשתה בזמן קדום על ידי ההוויה העמוקה ביותר שלנו. מה שנותר לנו זה לבחור באיזה דרך נגיע לתכלית. בדומה למכונית שיוצאת ליעד מסוים, כל פעם שאנו בוחרים נטיב, ה GPS שלנו מכוון עצמו מחדש אל היעוד הסופי.

אבל אחת מהבחירות שיש לנו היא בן ללמד ביסורים או ללמד בעונג. כשבת הזוג שלנו מכאיבה לנו, יש לנו שעור שם, בדומה לגופינו לליבינו, גם היא מביאה להכרה שלנו אינפורמציה, אם נתכחש לאינפורמציה, היא תמשיך בדומה לכאב כרוני לייסר אותנו שוב ושוב. בת הזוג מתפקדת למעשה כמו שליח שדופק על דלתינו עם מכתב, עד שלא נסכים לפתוח את הדלת ולקבל את המכתב היא תמשיך להכות על הדלת. 

הכמיהה לאהבה הגדולה

פסיכולוגיה טראנספרסונלית היא ענף בפסיכולוגיה נושק למיסטיקה ודת.ה ענף הזה שהתפתח עקב מחקר קליני על שימוש בחומרים פסיכואקטיביים הראה שלכולנו יש כמיהה לחזור לזיכרונות ראשוניים עוצמתיים מאוד, קרי המצב בשלב הרחם, בלידה ובנקה. 

בשלבים אלו הרגשנו שלמים, מוזנים באופן מלא ובחווית אחדות עם כל הקיים.

במיוחד קיים בכולנו רצון לחזור אל חווית ההנקה, חוויה בה האמא, שנתפסה בשלב זה ככוח מזין וכל יכול, נתנה לנו את כל האהבה והעונג להם נזקקנו.

האמא במקרה זה גילמה את הכוח הקוסמי, הקולקטיבי של נשיות מזינה, מענגת ואוהבת. בתרבויות מסוימות כינו את הכוח הזה בשם ה”אלה הגדולה”. ביהדות כוח זה נקרא השכינה (מלכות דאצילות) או ספירת “בינה” תלוי בהקשר, בתרבות ההודית הוא קרוי שאקטימה או דווי ובתרבות הכנענית הקדומה “אישתר”.(באופן מילולי בת הזוג או המשלימה של האל הזכר)

המודל הזוגי הקבלי - חווה, לאה ורחל כמייצגות של הנשיות הארכיטיפית

בספרות היהודית האדם הראשון או העל-מודע הגברי הקולקטיבי היה בקשר מיני עם שתי נשים, אחת מהם הקרויה חווה הראשונה או “לילית” ביטאה כוח שווה לו ואפילו נעלה ממנו. השניה “חווה” ביטאה כוח הכפוף לו.

הביטוי של שתי כוחות קולקטיביים אלו באו לידי ביטוי ממשי מתוקן בסיפור יעקב ושתי נשותיו, לאה ורחל. רחל מסמל את חווה, עקרת הבית, האישה שמקבלת את השפעתו של יעקב ויוצרת משהו מזין. (ביטוי לחווה הקרויה אם כל חיי ומהותה להיות רחם מזין לזרעו של אדם). לאה לעומתה היא דמות מסתורית. היא שייכת למציאות גבוה יותר מתודעתו של יעקב. (לאה שייכת לעולם התוהו ויעקב לעולם התיקון).

הדינמיקה המשפחתית בבית יעקב כייצוג של החיבורים הארכיטיפיים בין הגברי והנשי

יעקב אוהב את רחל, היא מובנת לו, צרכיה ברורים לו, ובעזרת עקביות (עקב) הוא יכול לספק אותה וליצור איתה תא משפחתי הרמוני. לעומתה לאה מייצגת צרכים וכמיהות שהוא לא יודע איך להתמודד איתם, יש לה דחף מיני חזק, ופוריות גדולה אבל היא מייצגת כוחות שבצורתם הגלויה הוא לא יודע לתקן או להתמודד איתם.

לאה שבשפת הקבלה מייצגת את ספירת הבינה (ראשה באחורים בבינה) מבטאת תשוקה חוויה טרנספרסונלית, מיסטית וטוטלית. יעקב, המזוהה עם מוסריות קונבנציונלית, תכונות אופי מתוקנות ואישיות נעימה וארצית, לא יודע כיצד להתמודד עם לאה ולכן אינו אוהב אותה. יש בה עצבות עמוקה ואולי גם התפרצויות זעם, קנאה ואפילו טירוף.

הוא רואה בהוויתה יותר קללה מאשר ברכה. מבחינתו חייו היו טובים יותר אם רק רחל היתה שם. למעשה מתנתה של לאה גדולה ממתנתה של רחל. רחל מכריחה אותו לרדת לקרקע ולהיות ארצי. לאה מכריחה אותו להתעלות מעל לעצמו ולהיות שמימי.

את זעמה ועצבותה של לאה לא ניתן לתקן במילים מרגיעות או מתנות, היא תובעת ממנו להגיע לשורש ולהפוך להיות “ישראל”.

העליה למיימד העל-אישיותי כדרך היחידה לזוגיות מאושרת עם אישה גדולה מהחיים

כתוב בספרות הקבלית שרק כשיעקב מתעלה למדרגת ה”ראש” (ישראל אותיות ראש), הוא מסוגל להזדווג עם לאה” ולהמתיק את דיניה.

רק כיעקב מצליח לזהות מאחורי הזעם והעצבות של לאה את הכמיהה לייחוד קבוע ועל-אישיותי עם הכוח הגברי הוא מסוגל להרגיע אותה(להמתיק דיניה). ואז הוא (זעיר אנפין) ונוקבא (רחל ולאה) מסוגלות להתעלות מחיבור מוגבל ארצי וארעי אחד עם השני, לחיבור קוסמי, קבוע ומספק באמת. (לתפוס את מקומם של פרצוף אמא ופרצוף אבא).

הזיווג הקדוש בתפילה

 בתפילה היהודית הנעשית עם כוונות, המקובל מייחד את האנרגיות של יעקב ונשותיו בהתאם לשעת היום. הבוקר (שחרית) מיצג את החיבור הפשוט והטהור בין יעקב ורחל. הצוהרים (מנחה) את החיבור המאתגר ורב העוצמה בין לאה וישראל, בערב (ערבית) את החיבור החלקי בין יעקב ולאה (לאחר שזאת הומתקה בצהרים) ובלילה (תיקון חצות) את החיבור המלא בין יעקב ולאה. 

כל יחוד כזה מכיל בתוכו עוצמה מיוחדת ותיקון למימד מסויים של האישיות והעולם. 

בשבת קוראת תופעה המוגדרת כ”עליית העולמות” בה, בחסד השכינה הקדושה מתקבלת נשמה יתרה, וכל הזיווגים האלו קוראים באופן קל וטבעי יותר.

תרגול מעשי למודל זה

תרגיל מס.1

חשוב על הקשר הזוגי המשמעותי האחרון שלך.

א. שאל את עצמך האם בת הזוג שלי בקשר הזה היתה יותר רחל או יותר לאה?

ב. חשוב על קושי משמעותי בו נתקלת בקשר האם הקושי נבע מכך שלא היית מספיק יעקב? כלומר יציב, מקורקע, מודע לצרכיה הגלויים.

או כי לא היית מספיק ישראל? כלומר לא ראית את הפחד השורשי והכמיהה השורשית להוויה הגברית הטראנספרסונלית, לא גדלת מספיק כדי להיות צינור ל”אלוהות” הגברית בשבילה.

 תרגיל מס.2

לראות את ה”אלה” בבת הזוג שלי

אחד התרגולים העוצמתיים בזוגיות, בחיזור ובכל אינטראקציה עם נשים היא ללכת מעבר לפירוש הרגיל של האינטראקציה. הפירוש הרגיל הוא פרוש בו האגו מפעיל מנגנוני הגנה וקיימת התבצרות בעמדות ומערכת פירושים נוקשה הבאה להגן על הזהות שלנו כצודקים, טובים או חזקים.

תרגול זוגי רוחני מלמד איך לפרש את האינטראקציה וההתנהגות הנשית כשעור רוחני או התפתחותי. לעיתים רבות נשים מגלות התנהגויות רגשיות המפורשות באופן לא נכון על ידי המוח הגברי. התגובה האינסטנקטיבית שלנו להתנהגיות האלו רק מחמירה את המצב ומשאירה אותנו נבוכים ופגועים.

כשאישה חושפת לפניך מצוקה במקרים רבים היא אינה מבקשת עצות חכמות אלה גילוי של שותפות רגשית ומרחב להביע ולפרוק את רגשותיה. כשאישה זועמת על דברים שנראים לך טרווילים במקרים רבים לא מדובר אצלה ברגישות קיצונית לפרטים חסרי חשיבות אלה ביטוי של צורך יותר חום או צומת לב, כשאישה מתעלמת ממך זה במקרים רבים אינו סימן לכך שהיא אינה אוהבת אותך יותר, אלה שהיא זקוקה לכך שתראה לה יותר אהבה ותתאמץ לכבוש אותה.

בפעם הבאה כשתיהיה בסיטואציה לא נעימה ולא הגיונית עם בת הזוג עשה את הדברים הבאים:

א. היה דומם כבול עץ והמנע מכל תגובה אינסטינקטיבית של התגוננות, התקפה או התנצלות.

ב. חזור על המילים האחרונות בכל “פיסקה” של מה שהיא אומרת. אם תגיד לך…אתה ממש לא מבין אותי, וזה אומר שאתה לא אוהב אותי… וזה אומר שלא איכפת לך..(שתיקה)” חזור על המילים “לא איכפת לך”, והמשך להקשיב.

ג. חזור על מה שאמרה באופן מתומצת במילותיך…והצג זאת כשאלה. לדוגמה “אז את למעשה מרגישה שלא איכפת לי ממך?”…

ד. המשך להקשיב עד שתומר לך… כן זה נכון (כלומר עד שתרגיש שאתה באמת רואה את נקודת המבט שלה)

ה. תן לה מחמאה כנה, נגיד החמאה על הבהירות והישירות שבה היא התבטאה

ה. רק אז אמור לה את דעתך. נסח את דעתך על פי התבנית הבאה.

כאשאת עשית\אמרת … זה גרם לי להרגיש…והיתי שמח אם היית עושה\אומרת…

תרגיל מס 3

כשבת הזוג שלך צועקת, מתקיפה או מסתגרת שאל את עצמך:

אם היא היתה מורה רוחנית גדולה שתפקידה לקדם אותי, מה היה השיעור שלי עכשיו? היה אמיץ ואפשר לתת-המודע שלך לבוא עם תשובה… יתכן ותופתע מהבהירות שתקבל, ומהשינו שיקרה ברגע שתבין את השיעור.

האלה Varjayogini

האישה כמורה במסורת הדקה דקיני הטיבטית

לא פעם כשאישה מאבדת שליטה או מגיבה בדרך שהגבר לא מסוגל להבין הגבר מבטל התנהגות זאת כ”חוסר היגיון נשי” או טירוף נשי. במסורת הטנטרה נותנים להתנהגויות כאלו חשיבות רבה ולעיתים קוראים להם “התגלות של “שאקטי”. כלומר ביטוי של כוח רוחני שמנסה לתקן אותך ולגרום לך לצמוח. ראיה זאת מצביעה על שיעור עמוק יותר שההתפרציות או מצבי הרגש הקיצוניים הנשיים מגלים. מסרים שלעיתים הנשים עצמן אינן מודעות להן באופן מלא. הנשיות הקוסמית מנסה לנער את הגבר מאיזה קיבעון, אטימות או תקיעות, שהגבר לא מסוגל לשחרר ב”דרך טובה”. 

לאישה כמורה יש ארבעה מופעים או צורות ביטוי עיקריות.

במסורת הטיבטית הצורות האלו נקראות מופע שלוי, מופע זועם, מופע מגן ומופע הנותן חיים ארוכים.

נשים נתפסות כמורות הבאות לקדם אותך בהתפתחות שלך, להסיר את המכשולים בדרך, ולזכך אותך כדי שתוכל להפוך ללוחם רוח אמיתי.

ארבע התפקידים העיקריים הם להשקיט ולהרגיע מצבים פנימיים וחיצוניים שליליים כמו השקטת התודעה במדיטציה, ריפוי ממחלה או מציאת סביבה שלווה ותומכת. להאריך ולהגדיל דברים חיוביים כמו הארכת החיים, העצמת מצבי תודעה חיובים כמו אהבה ונדיבות ויצירת שפע גדול בחיים. הסרת מכשולים בדרך דוגמת יכולת להתמודד מול אויבים, השתחררות מפחדים ואמונות מגבילות והתמדה במשימות קשות, והרס וזעם שבא כדי לפנות מקום למשהו חדש, ולעורר אותך מהרגלים ואמונות חוסמות את ההתקדמות שלך.

 המופע השליו הוא המצב שהאישה שאיתך שופעת מחיבה קורנת שלווה וביטחון ומעצימה את כל הטוב והמתוק שבך.

במצב הזה השעור הוא להינות מהזיו הנפלא והעולם הקסום שהיא פותחת לפניך אבל בלי להתמכר או לבנות את ערכך העצמי מכך. עליך לראות את עצמך כישות שלמה ומודעת כך שבמצב שהמופע שלה ישתנה לא תצא מאיזון או תהפוך לניזקק.

אתה כמו נגן נפלא ששמח לנגן עם שותפה נהדרת, אבל אם השותפה עוזבת את הלהקה מתנתה, כלומר היופי שהיא גילתה שקיים בך עדיין נשאר.

המופע הזועם הוא המצב בוא האישה כועסת, פוגעת, משפילה, מפחידה, דוחה ויוצרת תחושה רעה באופן כללי.

במצב הזה עליך להיות בהכלה בלי לצאת מהאיזון שלך או לאבד את השלווה.

רק אם תקבל על עצמך פרספקטיבה של מתבונן חסר היצמדות, חמלה אינסופית, ויציבות נפשית תוכל להפול את המר למתוק ובאמת לקבל את השיעור בלי ליפול למיגננות, בריחות והתכווצות.

התנתקות ובריחה רק יגרמו לנתק, לענות באותו המטבע גם רק יחמיר את המצב. עליך להבין שהמופע הזה כמו כל שאר המופעים הינו ביטוי של אהבה,שהוא זמני וחולף ושגלומה בו מתנה יקרה.

עליך לזכור שההפך מאהבה אינו שנאה אלא אדישות. זה הזמן להיות בנוחכות ברגע ההווה בלי להזדהות עם התכנים שמופיעים. האלה לא רוצה באמת שתאמין לתמונה מסולפת ומעוותת בה היא מציגה אותך ואותה. היא רוצה שתראה מעבר לזה את הכמיהה שלה שתתפתח כבר למצב השלם שבו תוכל להתאחד איתך בצורה תמידית ובוגרת.

המופע המגן

האישה שלך יכולה להיות אולי החוקרת, השופטת או התליינית שלך, אבל היא גם המצילה, המגינה והשומרת. כשהיא במצבה הזה שום רוח רעה, כישוף או אנרגיה שלילית יכולה לגעת בך, להיפך כל ניסיון כזה יחזור אל מי שכיוון אותו אליך.

האישה יכולה לבטא את החמלה הגדולה, אליה אתה יכול להינמס עם כל הכאב הפנימי שנצבר, היא המרפא והריפוי עצמו, היא האמא הגדולה שתמיד יחלתה לה, היא מסירת המיכשולים ושוברת החומות. במצבה הזה עליך להתמסר, להפתח ולהיכנע לאהבתה. אולי תנקה כך קארמה של גילגולים רבים, ואולי לפחות תרפא הנוירוטיות והאימה של הגילגול הזה.

מופע של חיים ארוכים ושפע.

האישה היא המדיום שמחבר בינך לבין עולם התופעות והמציאות החומרית. יש משהו באנרגיה הנשית שיותר מסונכרן עם הטבע והעולם המשתנה.

במצבה הזה, האלה פותחת בפניך את חדר הבקרה של העולם. היא נותנת לך את המפתח ליצירת שפע, בריאות וברכה במציאות שלך.

כשאתה חווה עצמך במצב בוא האלה הגדולה מגלה את הפנים האלו אסור לך לאבד את הכיוון והערכים המרכזיים שמנחים את חייך. אסור לך להפוך את השפע לפשע. האלה מאוד רגישה למניפולציה ואנוכיות. כל רצון לא מתוקן להשתמש בצינור השפע שניתן לך באופן אנכי ומניפולטיבי עלול לחסום את הצינור או לגרום לנפילה רוחנית וחברתית משפילה וכואבת.

עליך להבין שכל הטוב שניתן לך הוא הלוואה בלבד. יש לך אחריות להשתמש בטוב ובשפע כדי להשפיע לטובה על הסביבה. מאוד חשוב להיזהר מגאווה תחושת עליונות, ברגע אחד אתה יכול למצוא עצמך הרצפה עם התקף לב שהרבה אנשים מעליך ואתה חסר אונים, כל כשרונותיך ומעמדך לא יכולים לעזור לך במצב כזה.

רק מעשיך הטובים, והכנות שאיתה שירתת את הטוב יעמדו לזכותך.

תרגיל

חשוב לאיזה איכות של הנשיות אתה זקוק יותר מכל עכשיו?

מדוע אתה חסר את האיכות הזאת? מה יגרום ליותר מהאיכות הזאת בחייך?

ציורי אלים

האישה כמורה במסורת הדשה-מהה-וידייה הטנטרית

עשר הפנים של האלה\שכינה

בספרות הטנטרה, הנשיות הקולקטיבית מתוארת כאלה בעלת עשר פנים, כשכל אחד מהפנים מיצג דרך בה היא מלמדת אותנו להתפתח. מעניין שבקבלה היהודית האנרגיה הנשית גם מופיעה כבעלת 10 פנים או מימדים.

אציג את הפנים האלו כאן במובן הפסיכולוגי רוחני ולא בצורתם הדתית.

אומנם חלק מהאלות המוזכרות פה הם מוקד פולחן דתי במקומות שונים בהודו (קאלי בצפון, טרה וצ’ינמסטה (ווגרה יוגיני) בלדאק, טריפורה סונדרי (דיווי) בדרום. המערכת הטנטרית של האלות לא מייצגת פולחן דתי, אלא ביטויים שונים של ה”אור הבריאה” (שאקטי) היוצא מהתודעה הטהורה של הבורא (שיווה).

נשים יכולות ללמוד מטקסט זה על כוחן הפוטנציאלי וגברים על כיצד לעורר אצלם את הכוחות האלו.

קאלי – כוח האבולוציה ותנועת הזמן באופן מטרתי למימוש תכלית הבריאה

מסורת הטנטרה ההודית קאלי היא האלה השחורה ולה פנים מאיימות חרב בידה ושרשרת של ראשים כרותים של גברים.

קאלי מייצג את הזמן. היא התנועה הנצחית של היקום שמטרתה התפתחות. היא כוח המוות שהורס את מה שעומד על שמריו, קפא והתנוון. היא הבועטת את העצלנים והמבולבלים באמצעות נסיבות חיים קשות לגדילה ודוחפת  את מי שהתמכר לנעימות והביטחון של אזור הנוחות לשחות במים הקרים.

השיעור שקאלי באה ללמד הוא לא לבזבז זמן וכל הזמן לגדול, ללמוד ולהתפתח.

קאלי תופיע כאישה שאינה מרוצה ממך וכאילו דורשת ממך דברים שאינך מסוגל לספק לה.

היא למעשה קריאה לבשבילה להעמיק מעבר לפני השטח ולזהות צורך עמוק יותר באהבה אוניברסלית.

במידה רבה אישה כזאת דוחפת אותך להיות משהו גדול יותר ממה שאתה עכשיו. למעשה היא אומרת לך אני זקוקה לגבר ולא לילד.

הרבה פעמים חוסר הסיפוק ולפעמים הכעס של אישה כזאת היא קריאה לחיים של משמעות גדולה יותר.

מה שהיא תבטא כלא מספיק כסף, אהבה או צומת לב זה למעשה יהיה קריאה לך כגבר להראות לה מימד נעלה יותר על סיפוק צרכים רגשיים וגופנים וחיבור למטרה גדולה בעלת מימד רוחני ששתיכם יכולים להאמין ולצעוד אליה. אם קאלי מופיעה בחייך כנראה שהחול בשעון החול הקוסמי לקפיצה לשלב גבוה יותר בחיים שלך לקראת סופו. שעליך להביא את מתנתך לעולם באופן חסר פחד, מיד וללא פשרות. אחרת סביר שתצתרך לעבור דרך ייסורים מלאת קושי כדי להגיע בדיוק לאותו מקום אליו יכולת להגיע במהירות ונעימות.

קאלי בבת הזוג

לאישה שמבטאת קאלי יש יכולת מיוחדת לקרוע מעליך את מסכת הביטחון המזויפת ולהעמיד אותך עירום מול החולשות שלך. הטעות הגדולה ביותר שלך היא לברוח משדה הקרב. אני ממליץ לך לא לברוח מאישה חזקה ואמיתית, גם אם נראה לך שזמנית היא מורידה את הביטחון העצמי שלך. הדבר יצור דפוס של בריחה מקושי שיחליש אותך בעתיד. מומלץ לעבור את הקושי וללמד את השעור, אז לאחר שהגעת איתה למים שלווים תבחר ממקום שקול אם אתה רוצה להמשיך את הקשר עם האישה הזאת בחייך. אם תהיה אמיץ ומחויב לגדול מקשר עם אישה כזאת תגלה שיש לה צד רך ואוהב.

היא תתן לך את כל החיזוק האפשרי ללכת לכיוון הנכון כמו שהכאיבה לך כשהלכת בכיוון הלא נכון.

אשה כזאת היא דבר יקר מפז בחייך, הרבה גברים לא מזהים את המתנה של קאלי כשהיא מופיע כאישה או כמצב בחיים ובורחים ממנה בבהלה. אל תהיה אחד מאלה.

טארה – להתפתח  דרך למידה

טארה היא המופע השני של האלה, בצורה זאת היא אישה חכמה ומלאת אינטואיציה.

היא יודעת להראות את הדרך ותמיד מוכנה לעזור אם מבקשים ממנה.

אישה שתגלם את טארה תהיה בדרך כלל יותר אינטלקטואלית והאהבה שלה תהיה איכות יציבה אבל אבסטרקטית.

היא תמיד תרצה לעזור לך להתקדם בדברים המהותיים של חייך ותגלה שלדבר איתה תמיד יעשה את המצב שלך יותר בהיר והגיוני. לפעמים אפילו לחשוב עליה יהיה מספיק בשביל רעיון מבריק להבליח בתודעתך.

טארה בבת הזוג

אם טארה מופיעה בחייך זה סימן שאתה במקום בחיים בו אתה זקוק לעוד ידע ולפתיחה לאופקים חדשים. במקרים רבים הידע הזה הוא פחות “ידע ספרים” ויותר ידע יישומי. טארה באה ללמד אותך גם אדיבות ושרות שאין מאחוריהם אינטרס נסתר. בחורה שמגלמת את טארה פשוט אוהבת לעזור. היא יודעת שכל דבר טוב בחיים מגיע בגלל שאתה נמצא ב”תדר פנימי” חיובי. הדרך הטובה ליצור תדר כזה הוא לעזור לאחרים להשיג בעצמם את מה שאתה רוצה. היא מורה גדולה של “קארמה” ומורה גדולה לא פחות של יצירת תדר חיובי שממגנט אליך את ההצלחה. היא זאת שעוזרת לחצות תקופות קשות ומצבים מסובכים באמצאות חשיבה בהירה, פרספקטיבה רחבה ופעולה יעילה ומיטיבה.

השיעור של טארה

טארה היא המורה במלוא מובן המילה. הלימוד שלה יבוא לידי ביטוי בדרך כלל באופן ורבלי. היא האישה שאתה תמיד מרגיש לידה שהיא קצת יותר חכמה ממך. יש לה יכולת ביטוי יוצאת דופן וקושר ניתוח מדויק עד כאב. היא רואה ללב העניינים ומצביעה על החולשות שלך באופן שקשה לא להודות בו.

כטארה נמצאת בנוחכותך עליך להתמסר אליה כתלמיד ולבלוע את הידע שלה בשקיקה.

עליך להבין שברגע הזה תפקידך לשים עצמך מתחתיה וללמוד ולא להוכיח כמה אתה עקשן וגברי במובן המצ’ואיסטי של המילה. זה גם לא יעבוד היא תראה דרך ההצגות שלך ותחשוף את הבלבול וחוסר הביטחון מאחורי הוכחנות.

במקרה שאינך מכבד ומקבל את נוכחותה של טארה בחייך ברכתה המופלא עלולה להפוך לקללה, חוכמתה תשמע לך כמו קישקושים וידע חדש שאמור להגיע אליך דרך הספר הנכון בסיפריה, האתר הנכון באינטרנט או שיחה “אקראית” אותה תשמע בחצי אוזן בתחנה המרכזית ישמעו לך כקשקוש חסר משמעות.

אתה תמצא את עצמך תקוע באותם דפוסים ונע באותם מעגלים עוד ועוד, המחשבות שלך ישעממו גם אותך, והחיים יראו לך כסרט אינפנטילי רפטטיבי עד כדי ייאוש.

אם אתה חושב שגבריות כשורה לבורות, אם אתה חושב שאישה לא יכולה להיות חכמה ממך או אם אתה חושב שעיוורון לצדדים מסוימים של החיים זה ברכה אתה עלול ליפול לצד ה”קשה” של טארה.

במקרה שאתה במצב כזה עליך לעשות מעשים פעילים כדי להזמין עוד ידע ולהרחיב את אופקייך.

עליך באופן אקטיבי להזמין את טארה לתוך חייך ולשתות בצמה את חוכמתה המבורכת הבאה מרצון אמיתי להיטיב את חייך.

טארה היא הקריאה לחפש הבנה עמוקה יותר של מצבך ולפעול ממקום שקול ומיטיב לכל מי שמעורב בהם.

 

טריפורה סונדרי – לגלות את היופי וההרמוניה הקיימת בכל

האלה היפה. אישה שמייצגת את סונדרי אינה בהכרח דוגמנית על שחקנית יפה מהחיים אבל היא קורנת יופי עדין בלתי ניתן להתעלמות. אישה כזאת נוטה להפוך את כל מה שבסביבה ליפה יותר, ואפילו האישיות שלה נראית יותר מאוזנת והרמונית מרוב הנשים שהכרת.

אישה כזאת בחייך היא סימן שעליך לגלות יותר ויותר את היופי בחיים.

אולי נעשית שיפוטי מידי ואולי אתה עניין טעם וקשה מאוד לרצות את החוש האסתטי שלך.

 

האישה הזאת היא יפה ורעננה כמו פרח רענן אבל מטרתה שתמצא את היופי הנסתר הקיים בכל דבר.

אתה אולי נעשית כל כך כהה שאתה צריך אור מסנוור למשוך את צומת לבך ליופי, אבל מטרתה הסופית היא שתתאהב בעולם ותגלה את יופיו אפילו אם תמצא בלב שדה קרב או הפינה המוזנחת של העיר.

טריפורה סונדרי בבת הזוג

אם אישה כזאת מופיעה בחייך עליך לדעת שכמו פרח, אסור לך לנסות לקטוף אותה או לשלוט ביופיה.

היא רק צינור של האלה הגדולה, כל ניסיון לבעלות עליה יוביל לניתוק הצינור הזה.

האלה הגדולה נתנה לך מתנה מיוחדת, המתנה הזאת היא גם שיעור חשוב. סודה של האלה במופעה הזה הוא יצירת הרמוניה. היא מבטאת את הכוונה הבסיסית להיטיב. השעור שלך הוא להפוך את חייך לדבר הרמוני, למצוא את האיזון בין דברים שונים בחייך ולהפוך את שירת חייך למשהו יפה ומחובר לרצון הבסיסי של היקום להיטיב. מעניין שכל מי שחווה מוות קליני חזר וסיפר שברגע שיצא מתחושת הגוף הפיזי כל מה שחווה היה מעין רצון טוב, אהבה ויופי. מדענים זוכי פרס נובל לפיזיקה דוגמת דיוד בוהם מתארים את “השדה הקוונטי” כאחדות הרמונית הכוללת את הכול. האלה היא היופי, האחדות וההרמוניה הזאת שמתגלה בכל הדרה בטבע מרהיב, בתופעות כמו השקיעה והזריחה ובטוב הלב האנושי הבסיסי. במהותה האישה המבטאת את האלה בצורתה הזאת היא האהבה. היא איתך כדי ללמד אותך לאהוב כמוה.

שעורה של טריפורה סונדרי

האהבה שהיא מייצגת אינה אהבה לדבר מסוים. אהבה כזאת היא דבר מותנה ואינה אהבה באמת, כשהלך התנאי הלכה האהבה. אהבה כזאת יכולה אפילו להתהפך לשנאה. האהבה של האלה אינה כזאת. היא תדר מהותי שמחבר את המציאות למרקם אחד. לבחור להיות בקשר איתה זה לבחור להיות צינור לאהבה, בלי תנאים, בלי מגבלות ובלי הגבלות. האהבה הזאת יכולה ללבוש מסכות שונות ולקבל ביטויים מגוונים אבל היא תמיד אהבה. יתכן שהאהבה הזאת תבטא בתשוקה למאהבת, או בנוקשות כלפי ילד שמשחק באש או בחמלה כלפי חסר בית אבל היא תמיד בשורש אותה האהבה. אם אתה רוצה שתשאר בחייך עליך לבחור להיות אהבה, להיות יופי, להיות הרמוניה, בלי תנאים ובלי פחדים.

בוונשוורי – האלה המסתורית, מלכת הדמיון, האשליה והפנטזיה

אם אשה שמגלמת את הפנים האלו של האלה מופיע בחייך סימן שעליך לפתח יכולת הבחנה ויציבות פנימית.

האישה הזאת היא תעלומה מהלכת, היא ה”אשליה” האמיתית ביותר שתפגוש, שום דבר בה הוא מה שאתה חושב. היא כמו זיקית המחליפה צורות וגוונים. בדיוק מתי שחשבת שהיא מפוענחת היא תלבש צורה חדשה ואחרת. להיות בחברת אישה כזאת דורש להיות גמיש בצורה בלתי רגילה ולהיות חד ומפוקס כל הזמן. אישה כזאת יכולה לגלות לך סודות מופלאים או להשאיר אותך מבולבל ואבוד על פי רצונה

בוונשוורי בבת הזוג

אם אישה כזאת מופיעה בחייך זאת כנראה קריאנ להיות חד ועירני יותר לפרטים הקטנים של מציאות חייך. זאת גם קריאה לפתח יכולת הסתגלות ואלסטיות פסיכולוגית גדולה יותר. אישה שמגלמת את בובנשווארי מלמדת אותך דרך חידות וסיטואציות שאתה לא רגיל אליהם. היא מכריחה אותך להסתגל להשתנות לחשוב, לאלתר להתמודד להסתכל על דברים בצורה אחרת ולחתוך דרך האשליה כדי להבדיל בין מה שאמת ומה שלא.

השיעור של בוונשווארי

אישה כזאת מכריחה אותך למצוא את נקודת המרכז הפנימי בה שום אשליה לא יכולה לגעת. אם תמצאה את הנקודה הזאת, התודעה התהורה ופשוטה שמתבוננת במציאות בלי להיות מושפעת, אם תהפוך לסלע המוצק בלב הסערה, היא תמיד תיהיה איתך. אם תסכים לקבל אותה כמו שהיא היא תמלאה את חייך בעושר נפלא של חיים, דימיון ועניין תמידי.

ביראבי – הפגישה עם הפחד

אישה שלובשת את דמותה של בירווי בחייך היא אישה שגורמת לך לפגוש את הפחדים הגדולים ביותר שלך. היא מרגישה את החולשות שלך ונקודות חוסר הביטחון ותלחץ עליהן באופן מודע או לא מודע.

יש לה אינטואיציה מיוחדת לכל מה שקשור ב”פחד” ואפילו ב”אימה”. לא כי היא מכוערת או כי היא אלימה, להפיך. היא יודעת להקשיב, הוא חשה אותך יותר טוב ממה שאתה חש את עצמך. כשאתה מדבר אתה מנסה לדבר מהאישיות שלך לאישיות שלה. כשהיא מדברת היא מדברת אל הצל שלך. היא יודעת לעורר את אותם חלקים בעצמך שאינך מוכן לקבל ולהראות לך אותם פנים מול פנים. אם סונדרי יודעת לחשוף אצלך את היופי הפנימי, להראות לך שאתה בעצם פרח יפה באגם נהדר, ביראבי יודעת לחשוף את הכיעור, את מה שתקוע, את מה שהעלה עובש והצחין במעיים הרוחניים והנפשים שלך. איתה אתה תמיד מרגיש בסכנה שתאבד שליטה ומשהו אפל ונוראה יצא החוצה. אם תיהיה חזק ותעיז לפגוש את הכיעור והאימה הפנימים היא תוביל אותך דרכם לאיחוי הקרעים של אישיותך ולמקום של שלמות ושלווה גדולים יותר.

ביראבי כבת זוג בחייך 

יש בה משהו שהוא כמו סם אמת, היא תגלה את כל הדברים הקטנים שאתה מנסה להסתיר בביוגרפיה האישית שלך ותוביל אותך להודות בהם. אתה עלול לחשוב שהיא יוצרת פחד אבל למעשה היא רק מעוררת את הפחד שכבר קיים לעלות לפני השטח כדי שישתחרר ויתחיל ליצר אצלך תנועה. הפחד שאינך מוכן לפגוש מכריח אותך להשקיע מאמץ תמידי בלשמרו מתחת לסף המודעות. בשלב מסוים הנשמה שלך עלולה להתעייף מלהחזיק שם את הפחד והיא תעדיף לממש אותו כמציאות בחייך מאשר להמשיך ולשמור אותו בתת מודע. אם הפחד שלך הוא משהו שאינו מסוכן באמת דוגמת פחד ממעליות, להתקע בהמשך שעתיים במעלית בזמן הפסקת חשמל יכולה בהחלט להיות סוג של תרפיה, אבל אם הפחד שלך הוא תאונות דרכים קשות או מחלה מסוכנת אתה ממש תעדיף להציף את הפחד באופן מנטלי מאשר לחוות אותו כמציאות גופנית. אישה כזאת היא סוג של סימולציה לכל הדברים שאתה מפחד לפגוש או לראות בעצמך. אם תכנע לתהליך שהיא פותחת בפניך תזכה לתהליך מואץ של התפתחות.

שעורה של ביראבי

במקרים רבים הפחד הראשוני והעמוק ביותר הוא הפחד של להיות תקוע במקום. בירווי נחשבת לכוח הרוחני הרחוק ביותר משורשו. היא מיצרת את התחושה שאתה הולך והולך ולא מתקרב אפילו בקצת למטרה שלך. כוחה כמורה הוא בלחזק אצלך את הכמיהה לתיקון ואת הנחישות להתמיד עד שתמצא את התשובה. היא כמו המשכולת הכבדה שבאמצעותה תבנה את שרירי האישיות שלך. היא רוצה שלא תסכים להישאר במצב המצומצם והתקועה אפילו רגע אחד נוסף ותיהיה מוכן למסור את חייך להשיג שינוי אמיתי. רק כשתצא ממלכתה של מלכת האימה תבין כמה חשובה היתה המתנה שלה אליך.

היא תחשוף בפניך כמה אתה באמת רחוק ממה שאתה שואף או אמור להיות. החוויה הזאת עלולה להיות מרפת ידים, אבל גיבור אמיתי כמו שאתה יהיה מסוגל לשאוב ממנה מוטיבציה גדולה ולפתח את הרעב והשאפתנות שדרושים לטרנספורמציה אישית גדולה. כשאתה מוצא את עצמך נאנס להתפתחות, אולי בגלל איזה חוב גדול שמכריח אותך לעלות מהבינוניות ולהרויח הרבה כסף, כשאתה נמצא בדיכאון עמוק ולא רוצה לחיות, כשאתה נרדף על ידי אנשים או ישיות, כשאתה בורח מבושה, מחלה או סכנת מוות שמכריחה אותך לנוע קדימה ולעשות מעשים נמרצים להתפתחות, אתה תחת ההשפעה של האלה הזאת.

דומאווטי – אלת הסופים

אם אישה מגלמת את צורה זאת של האלה, היא תרגיש לך כמו אישה זקנה, גם היא בת עשרים.

אני לא מתיחס פה לקמטים או לשערות שיבה, אישה שמגלמת את האלה הזאת יכולה להיות יפיפה ובעלת מראה צעיר. אני מתכוון למבט בעיניה ולקול דיבורה. היא מרגישה כמו משהיא שעברה חיים ארוכים, שראתה את החיים על כל צדדיהם היפים והמכוערים וזכתה בחוכמה מהסוג שלא כתוב בספרים. חוכמה שבאה בדרך כלל מהרבה הרבה ניסיון.

החוכמה שלה היא חוכמה מפוקחת, היא ראתה כיצד דברים נולדים צומחים קמלים ומתים, היא כאילו בת אלפי ומיליוני שנים, מבחינתה פרח, אדם והר הם תופעות דומות, כולן נוצרים בהדרגה מגיעים לשיא מסויים ואז מתפרקים וחוזרים להיות כלום. היא ראתה אימפריות עולות ונופלות, אנשים מתעשרים ומאבדים הכל, יופי זוהר ואז דוהה, וחוכמה מתיישנת ומוחלפת בחוכמה אחרת.

דומאווטי כבת זוג בחייך

אם אישה כזאת מופיע בחייך כנראה שהשעור שלך הוא לא להישאב לדרמה, לקחת פרספקטיבה משוחררת מהצמדות לאיך שדברים אמורים להיות, לא לאנוס את המציאות לאיך שאתה חושב שהיא אמורה להיות אלה פשוט לקבל, להתבונן ולחפש את המהות הנצחית ברקע של עולם התופעות המשתנה תמידית. היא קוראת לך להשתחרר מקטנוניות ולשאוף לחזון גדול. לצאת ממרוץ העכברים וההתמכרויות הקטנות שלו לכאב ועונג ולמצוא את המשמעות הגדולה ביותר שאתה יכול להעלות בדעתך. זה הזמן לשאול את השאלות הגדולות, זה הזמן להיזכר שהכל חולף ולכן אין לייחס לשום דבר ערך גדול מידי, זה הזמן לחשוב מה נצחי, מה אפילו המוות לא יכול לקחת? זה הזמן לבדוק האם הקדשת את חייך לדברים שתוכל להתגאות בהם גם כשתסתכל על חייך בסופם. זה הזמן לבדוק למה באמת יש ערך בשבילך ולמה לא. דוומוואטי אינה ביטוי סקסי או מענג במיוחד של האלה אבל יש במתנה שלה משהו משחרר, סוג של חופש שמגיע כשאתה משחרר כל אחיזה והיצמדות לאובייקטים המושכים בחייך או התנגדות לאובייקטים הדוחים בחייך ופשוט מקבל את הכל כמו שהוא. דווקא שם נמצע סוג של חופש והשיחרור גדול יותר.

שיעורה של דומאווטי בחייך

החברה שלנו מעודדת התלהבות נעורים והתמכרות לשטויות כמו בידור, סקס או תהילה. השקעת מלא האנרגיה בדברים כאלו אינה עוזרת מול השאלות הקיומיות הגדולות, למעשה היא בריחה מהם. דומווטי רוצה שתקדיש לשאלות הגדולות מחשבה, מה גורם למשהו להיות טוב, איזה דברים באמת גורמים לך מימוש ומשמעות ומה נמצא בסוף כל הדברים. אנשים כמו הבודהה, משה רבינו ושנקרה הקדישו לשאלות האלו את חייהם. גם אם מושגים כמו נירוונה, מוקשה או גאולה לא קימים בלקסיקון שלך עדין, המילה תקווה קיימת בכל השפות שבעולם. אם תחקור את שרשה של חווית התקווה תמצא שם את מושג הגאולה ה”אישית” שלך. דומווטי רוצה שלא תעבור את החיים האלו בלי להרהר ולפחות פעם אחת המושגים האלו, שאלות כמו מה תכלית החיים, מה עומד בסופם, מה נשאר לאחריהם ומהי תקווה הם המתנות שהיא תביא לחייך ואיתם אולי תמיהה ומטרות על גדולות יותר.

צ’ינמסטה – לוחמת האור

אם אישה מגלה את הפנים האלו של האלה היא תופיע לפניך כמישהי ממוקדת ויעילה במיוחד.

אישה שללא היסוס תקריב את עצמה כדי להרים משהו אחר. אישה כזאת ניחנה ביכולת חשיבה מהירה, לב חומל ופתוח ויכולת פעולה מדהימה. היא אמיצה עד כדי טירוף, מהירה כמו ברק, וחדה כמו תער.

היא עושה דברים ביעילות וקלות שאפשר להשוות אותה למהירות האור.

מעשיה נקיים ממניפולציות וממניעים נסתרים, והאומץ שלה להגן ולשמור על מה שטוב חסר גבול.

יש לה מבט פראי של לוחמת בעיניים, וחמלה כה טוטלית כלפי החלש שנראה שליבה נמס למראה הכאב של הפחות ביצורים. רק גבר עוצמתי יהיה מסוגל להישיר אליה מבט.

אם אתה לא אותנטי, מניפולטיבי או פונה אליה עם מניע נסתר היא תראה דרכך ותחתוך אותך לגזרים.

אם אתה אמיתי היא תגלה לפניך את פניה הרכות, תסיר לפניך את כל המכשולים, ותוביל אותך אל האור.

 

היא הלוחמת שהיית רוצה לצידך, אם אתה לוחם אור בעצמך. הנאמנות שלה לך תיהיה פנאטית, אבל אם בגדת בעקרונות שלך היא תעזוב אותך בלי להניד אף אף, הנאמנות שלה זה לאמת, לטוב ולאור, כל עוד אתה בצד הנכון היא תהיה איתך.

מה השיעור של אישה כזאת בחייך

אם האלה הזאת מופיעה בחייך השעור שלך הוא להתעלות מעל האגו ושיקולים קטנוניים ולחיות למען מטרה גדולה. הוא קוראת לך לחיות באופן חסר פחד ונטול פניות את החיים הטובים ביותר שאתה מסוגל לחיות, לקרוא לך לצאת לגיהד. מלחמת קודש נגד הרשע, הבורות והאכזריות בחוץ מלחמה חסרת פשרות מול הנגעים הרוחניים, האנוכיות ואשלית האגו המובילי לאחיזה והוקרה עצמית מבפנים. אם היא אתך אתה במקום ובזמן שאתה מוכן לקבל עצמך תפקיד ושליחות מיוחדים. אתה בשל להיות אביר השולחן העגול של הדור שלנו, אבל כמובן הבחירה תמיד בידך, עליך לצעוד קדימה ולעמוד זקוף מול החושך. היא תהיה שם לצידך.

בווגלמוקטי – הרוצחת של האגו

האשה שמגלמת את האלה הזאת היא הכי לא צפויה ואולי מפחידה מכולן. יש לך יכולת לשבור דפוסים ולעצור אותך מהאוטומט בו אתה חיי.

אלה כזאת עלולה להרוג אותך במובן הרוחני אבל זה רק כדי לחיות אותך מחדש כאדם חדש וטוב יותר.

גם אדם מודע מאוד חיי חלק מחייו מתוך עיוורון, יש מקומות שאור התודעה לא מגיע אליו.

המקומות האלו הצמיחו בתוכך חלקי אישיות שקיבלו חיים משלהם והם מחבלים ב”אני” השלם. האלה הזאת “רוצחת” את החלקים האלו בתוכך. היא מראה לך את הדפוסים שאתה כבר כל כך רגיל אליהם שאתה עיוור לעצם הימצאם. היא תעצור את המומנטום תשבור את הדפוס ותשאיר אותך בריק.

הריק, העצירה הקיימת כשתבנית נשברת, וחוסר הוודאות הם האומנות שלה. ואכן לגברים רבים היא תופיע כמטורפת או מפחידה כמוות.

אבל הריק הזה יכול להיות דבר יצירתי אם תחבק אותו.

עליך להבין ששבירת התבניות, מצב אי הוודאות והריק הם מצבים מאוד יצריתיים.

הם מאפשרות למוח שלך למצוא נתיבי חשיבה ותפיסה חדשים.

מצבי שבירת תבנית הם כמו וואקום ששואב לתוכו חוויות ודברים השייכים לאותו התדר שמתוכו אתה מגיב. אם תגיב ממקום של היצמדות, כיווץ, חרדה או קורבנות אתה תזמן לתוך חייך ולתוך הקשר בדיוק את האיכויות האלו. אם תגיב ממקום של אמונה, ביטחון, אהבה והודיה אתה תזמין את התדרים האלה לקשר ולחיים.

האלה הזאת היא כמו צינור ישיר אל האינסוף ואל הפוטנציאל האינסופי של כל מה שתרם נולד. אם תשמור על היציבות הפנימית שלך, היא תיהיה כרטיס על רכבת אקספרס להארה.

מה השיעור של אישה כזאת בחייך

אם אישה המגלמת איכויות אלו נמצאת בחייך זה סימן שעליך לשחרר את הדאגה מ”מה יהיה” ולתמקד בחווית הרגע הנוכחי. במצב כזה עליך לחבק את אי הוודאות, ולסמוך על כך שחייך מנותבים בהשגחה גבוהה למקום טוב. זה הזמן לשמור על תדר גבוהה. להיות בהודיה, שימחה, אהבה ונדיבות. במיוחד אם אתה מרגיש שחסר לך מהאיכויות האלו. הדבר דורש פעולה ההפוכה לאינסטינקטים שלך. סוג של כניעה לסיטואציה. לחבק אותה כשהיא נראת כועסת, כנגמר לך הכסף לתת יותר, כשאתה חייב לענות משהו להיות בשקט, כשנראה לך שנפגעת להגיד תודה. אם אתה נמצא בחברת אישה שמכנסה אותך לשוק פעם אחרי פעם, שאתה מרגיש אחרי מפגש איתה קצת כמו אחרי הלם קרב, אם אתה מרגיש שכל מה שאתה חושב על החיים ועל נשים מתנפץ כל פעם שאתם נפגשים ובמקום אתה חווה תהום של פחד אבל גם של פוטנציאל ואפשרויות לראות דברים אחרת כנראה שזאת האלה שלך. האלה הזאת יודעת להפסיק את כל מה שאתה חושב ש”עושה” אותך מי שאתה כגבר וכאדם אבל אם תחבק את המצב הזה בו כל הרעיונות שלך על עצמך מושהים, תמצא את עצמך באזור תודעתי חדש בוא אתה מסוגל לפעול ממקום של חדות וצלילות מדהימים. בדומה לסמוארי שחי תמיד על להב החרב ומתוך כך זוכה לערנות מדהימה וחופש תודעתי, כך גם אתה מהלך בצל המוות, המוות של הדפוסים התפיסות העצמיות הרגילות שלך שהאשה כזאת מסוגלת להרוס בכל רגע. אתה תמצא שכל רגע לצד אישה כזאת הוא רגע יחודי ומלא חיים, כאילו כל רגע הוא הרגע האחרון, או הרגע היחיד בחייך.

מטאנגי – האווטסידרית הקדושה

אישה המגלמת את האלה הזאת היא היצירתיות והביטוי העצמי בהתגלמותו. יש בכוחה לקחת אותך לעולמות ומימדים שלא דמיינת שקימים, להוציא אותך מעצמך ולגלות לך פלאי פלאים. היא באמת ובתמים יכולה להביא אותך להתרחבות תודעתית והתעלות אם תאפשר לה.

יש בה משהו מסתורי אבל לא אפל. היא בדרך כלל אוטסידרית וקצת “מוזרה” אבל תמיד תגלה שמאחורי השונות שלה מסתתר משהו הגיוני ועמוק יותר מה”קבעון” החברתי הסטנדרטי.

היא הרבה פעמים תיהיה מישהי שתדרוש ממך להגמיש את הסטנדרטים שלך לבת זוג או שותפה.

מה שאנשים אחרים רואים כזבל, היא רואה כאוצרות, היא מתמירה הכל, פיסות קרטון ליצירת מופת, רגשות אפלים לדרמה מרתקת, וזכרונות מעלי אבק לנוסטלגיה מתוקה.

להיות איתה זה תמיד קצת מביך כשאתה בחברה נורמטיבית. אולי היא קהת אור, לטינית או “פרחה” ואמא שלך מצפה שתביא הביתה נסיכה “אשכנזית”. אולי היא מתלבשת בשחור בסגנון גוטי וגרה בשכונת תפרנים ואתה מצליחן מחוייט. אולי אומנית אקספרימנטלית ואתה ראליסט מושבע. עליך לשחרר את תודעתך ולפעול ממקום גבוה יותר מאמונות קדומות והקריטריונים החברתיים המתוכנתים במוחך. יש משהו בסיסי בהוויה שלה שמתנגד להשתבץ בהיררכיה חברתית מוגדרת להשתתף במשחק ההצלחה והכסף. היא מורדת מושבעת, המעדיפה חופש על פני ביטחון, כבוד ומעמד.

השיעור שאישה כזאת מביאה לחייך

אם אישה כזאת מופיע בחייך סימן שעליך להשתחרר מהקיבעונות המחשבתיים שלך ולהפתח לזרם יצירתי חדש. אולי אתה עדיין חי על פי מערכת ערכים סטנדרטית המבוססת על שטיפת מוח חברתית ועליך לפרוץ דרך ולגלות את האמת שלך ואיתה יצירתיות חתרנית. אם תסכים לשבור את המוסכמות ולחיות חיים שאתה מרגיש שהם נכונים מבפנים במקום לחיות חיים שנראים בסטנדרטים חברתיים כמוצלחים ונכונים היא תפתח אותך לאושר מדהים שמעולם לא חווית. חייך יהפכו לשיר ואתה תמצא מימד אסתטי עמוק בכל דבר. אם יותר חשוב לך להראות כמצליח בעיני אחרים מאשר להיות מצליח בהוויה שלך, אז סביר שהאלה הזאת תעלם מחייך ותאלץ להיזרק מחדש למרוץ המשעבד של קבלת ערך חיצוני ומדידה שלך פירמידת ערכים שאינה שלך.

אתה תתגעגע אליה ותתחרט כל חייך ולא מובטח שהיא תחזור.

האלה הזאת היא הזמנה לאפשר לחייך להיות יצירת אומנות אוונגרדית. יצירה שאינה מפחדת או מתפשרת כדי להתאים לדעת הקהל או אחוזי הרייטינג. מי שבאמת חשוב יזהה שאתה מחובר לכוח פועם וירצה להיות חלק בחייך.

קאמלה מוקטי – אלת הברכה והשפע

האלה הזאת היא כוהנת השפע. אישה שמגלמת את הארכיטיפ הזה מקרינה סוג של יופי אצילי ונוחות אריסטוקרטית. האלה הזאת יודעת איך לחיות בסגנון ורמת חיים המתאימים למלכה. יש לה יכולת מופלאה למגנט שפע לחייה ללא מאמץ. כשהאלה הזאת נוחכת באישה גם אם היא תרמילאית במזרח החיה בגאסטהוס היא תתנהג ותתלבש כמו קיסרית. עולם החומר פשוט כפוף למרותה והיא אינה חוששת שהוא ישעבד אותה, היא ההמלכה שלו והיא יודעת למצוא בתוכו את הרוחניות ועומק שדורשת מאחרים להתנתק ולהתנזר. אם אישה כזאת נוכחת בחייך זה שעור בשבילך להפסיק לחיות כקבצן ולפחד משפע ולהבין שבכסף, פרסום, הצלחה ורכוש יש ניצוץ רוחני שאסור להתעלם ממנו.

הרבה גברים מעדיפים להרגיש אומנים רעבים או שואפים רוחניים חסרי כל ורואים בלהיות עני חלק מהאותנטיות של הזהות שלהם.

הפרדה הזאת בין רוח לחומר היא שגויה ומביאה לכך שלא תוכל ללמש את כוונותך הטובות במלואם.

האלה הזאת מופיע בחייך אתה מבורך, כל דבר שתעשה יצליח, השפע ירדוף אחריך. עליך להסכים לקבל אותו. כשהוא מגיע עליך להמשיך להיות מי שהיית קודם, לשמור על ערכיך החיובים, לשמור את אותם חברים שנאמנים לך בנפשם גם אם הם לא יכולים לחיות בסטנדרטים שלך יותר.

עליך לזכור שהמצב הזה שבוא נדמה שאתה יכול להפיל כל דבר אבל שום דבר לא נשבר, הוא לא מצב נצחי. למעשה אם תנצל את זמן ההצלחה שלך באופן אנוכי, או תתן לו לנפח את האגו שלך, אתה תשלם עליו כפול כשתיהיה בדרך למטה. לעומת זאת אם תראה בשפע שניתן לך אחריות, תבין שעכשיו כשהאלה פתחה לפניך את דלתה אתה נדרש להתעלות למעמד ולעשות את הדברים הנכונים, עליך להיטיב עם אחרים ולהיות צינור לשפע. כל ניסיון לשמור לעצמך יותר ממה שאתה אמור או לנכס לעצמך את ההצלחה עלול לחסום את הצינור. המבחן שלך במצב הזה הוא לקבל את השפע אבל להשתמש בוא מתוך ענווה ואחריות לטובת הכלל. אם תעשה זאת תמיד האלה תיהיה איתך ותמיד יהיה לך מה שאתה צריך וחשוב מכך גם את היכולת להינות ממנו.

השיעור של אישה כזאת בחייך

האלה הזאת היא אומנית “בבריאת המציאות”. והיא יכולה ללמד אותך את הסוד הזה. אתה תראה שהיא תמיד נמצאת באמונה שלמה שכל השפע שהיא זקוקה לה עומד להגיע אליה בדיוק באופן ומידה שהיא זקוקה לה. איך שהוא זה תמיד עובד. היא משוכנעת שהיקום זומם לעטוף אותה תמיד תענוג שמימי. והיא אותך. היא שחקנית נפלאה ותמיד תיהיה צעד לפניך. וכל מה שעליך לעשות במשחק המופלא  זה לשמוח איך למרות כל מאמציך היא הצליחה שוב להערים עליך ולחשוף אותך לעוד מימד של אושר.

לא קל לפתח אמונה כזאת בחיים אבל אם יש לך אישה כזאת בחייך לפחות יש לך מורה טובהה

תרגילים

כיצד תדעי איזה אלה את? כיצד תדע איזה אלה בת זוגך מגלמת?

  1. לאישה: בעיניים עצומות בקשי מתת המודע שלך שיראה לך את דמות האלה הפנימית שלך, נסי ללמד עליה ככל האפשר.

השווי בין תכונותיה לתכונות המוזכרות למעלה.

לגבר: הבט לתוך עיני בת זוגתך: בקש מ”האני הגבוה” שלך להראות לך את דמות האלה שהיא מגלמת.

לאחר זמן מה פניה ילבשו צורה או יקבלו את הביטוי הפנימי של אחת האלות במאמר למעלה.

  1. בדוק את השפעתה הרוחנית של בת זוגך עליך:

האם האישה בחייך דוחפת אותך להתפתחות עוד ועוד?

האם היא פותחת אותה לידע שעוזר לך להתפתח?

האם היא מלמדת אותך לראות את היופי שבכל הדברים?

האם היא מראה לך את האשליה ומה שמעבר אליה?

האם היא מלמדת אותך את הסופיות והערך של כל רגע?

האם היא מלמדת אותך להיות אמיץ במימוש ערכיך הגבוהים?

האם היא מלמדת אותך לעצור ולחוות את הריק ?

האם היא מלמדת אותך להיות מקורי וליצור את חייך באופן יצירתי ומשוחרר ממוסכמות וחוקים ?

האם היא מלמדת אותך לשמוח משפע הבריאה ולהפוך את החיים לחגיגה?

סיכום

ההסתכלות על בת זוג כמורה היא רעיון חוצה תרבות ודת. היכולת להבין את בת הזוג כמשקפת של החלקים הפנימיים המודחקים, וככוח הדוחף להתפתחות משנה באופן רדיקאלי את האופן בה אנו מתייחסים למשברים בזוגיות ובחיזור, ואיך אנו מתמודדים איתם.

אין כמעט גבר שלא פגש בחייו את בת זוגתו כאלה זועמת, אמא חומלת, כיועצת חכמה, כמעיין החיים או כתוהו חסר היגיון.

היכולת ללמד מהפנים השונות של האישה שאיתך תאפשר לך לקבל את השיעורים באופן מעודן יותר ולצמוח מהם עם פחות סבל.

במיקרים רבים אנו בורחים מהשעור רק כדי לקבל אותו עם אישה אחרת או בצורה אחרת, בדרך כלל כי לא זיהינו שמדובר בשיעור, ואז ראינו באינטראקציה עם בת הזוג עונש לא הגיוני ולא צודק. 

באימון לחיים אישי בנושא זוגיות אני עוזר לך לברר את הניואנסים העדינים שמעוררים את הקושי, ומאפשר לך לצאת ממקום של קורבן למקום של תלמיד של החיים. לעיתים די בשבירה של כמה דפוסים ופירושים לא נכונים של ההתנהגות של בת הזוג כדי לשנות לחלוטין את הדינמיקה של הקשר. 

בהצלחה!

הערות:

לקריאה נוספת על שאקטי

לקריאה על העצמה נשית ומציאת זוגיות בדרך מסע הגיבור.

 

האלה קאלי
דמותה המאיימת של האלה קאלי מסמלת את הדחיפה להתפתחות, דחיפה שעלולה לבוא באופן כואב וקשה אם "האגו" לא מוכן לשחרר ולצאת למסע גיבור אותנטי

רוצה לדעת את הארכיטיפ הדומיננטי שלך ולברר אם אימון במסע הגיבור יכול להביא לחייך פריצת דרך? מלא פרטים ונקבע שיחת ברור ואבחון של 20 ד ללא עלות!

פוסטים נוספים

שיתוף:

גלילה לראש העמוד

הרשמו כאן לקבלת שאלון אבחון ארכיטיפ דומיננטי במתנה

דילוג לתוכן