אישה חזקה בעלת אנימוס מפותח

כשהאנימה חלשה מהאנימוס – למה נשים חזקות ומודעות מתקשות למצוא גברים “ברמה שלהן”? איך גורמים לגבר לחזר ולרצות בך? למה הרבה קשרים הופכים להיות שדה קרב במקום חממה של אהבה ואיך למנוע זאת?

למה נשים חזקות ומודעות מתקשות למצוא גברים "ברמה שלהן"? איך גורמים לגבר לחזר ולרצות בך? למה הרבה קשרים הופכים להיות שדה קרב במקום חממה של אהבה ואיך למנוע זאת?

סיפורה של טלי (שם בדוי) היפיפה המחזרת

היא בחורה מושכת ואיכותית, אבל תמיד נדמה שהיא צדה את הגברים בחייה, מחזרת אחריהם, רוצה אותם יותר משהם רוצים אותה, אפילו בגיל ההתבגרות, בעוד שרוב חברותיה “נכבשו” בעוז, היא הייתה היחידה ש”מפתה” את ה”חבר הראשון” ודוחפת אותו למיטה.
היא לא ידעה למה זה תמיד קורה לה, לעיתים הרגישה כמו קבצנית רגשית. מתחננת לצומת לב ומין, במקום שהיא תיהיה המבוקשת והמחוזרת, היא השתוקקה שמישהו באמת ירצה אותה ויחזר אחריה במרץ, היא הבינה עם השנים שהמוח שלה מתחמן אותה, איך שהוא המוני הגברים שחיזרו אחריה לאורך השנים קוטלגו כ”לא מעניינים” ודווקא אלו שהיו “נמנעים” נתפסו כמושכים וראויים באמת.
היא ידעה שהתקלה אצלה, אבל לא ידעה מה לעשות…אולי זה קשור בזה שאבא היה תמיד חלש ופסיבי ואמא היתה חזקה חשבה???

***טיפול – קשר אנימוס נשי עם אנימה גברית***

היא: אני חושבת שזה יושב על הדרך בה אבי מתייחס אלי….תמיד אני בוחרת גברים שמצפים שאני אזום, אקדם עניינים, אנהל אותם, והאמת שזה נמאס לי.
אני: בכל אדם יש צד נשי וצד גברי, זכרי ונקבי אם לדייק (אנימוס ואנימה בפסיכולוגיה יונגיאנית), הצד הנקבי שלך די חלש ומדוכא והצד הזכרי שלך מאוד חזק ומפותח.
לרוב את בוחרת גברים עם צד נקבי חזק, הגבר הפנימי שלך מתאהב באישה הפנימית שלהם, זה יוצר מעין “היפוך תפקידים” בו את לובשת מכנסיים, הבעיה היא שיש לך בפנים צורך להזנה רגשית נשית ולא גברית, זה משאיר אותך מרוקנת ומורעבת לאהבה, למרות שאת בקשרים ש”עובדים”.
זה מאוד מתסכל, את מרגישה שאת עושה “מעל ומעבר בקשר”, ובכל זאת אינך מרגישה שמקבלת חזרה.
זה מוליד זעם שלרוב רק יוצר עוד ניקור וחסך רגשי נוסף, בנוסף הגבריות שלך חזקה משלהם ולרוב מזלזלת בצד הגברי שלהם, ואפילו מדכאת אותו כי את יכולת להיות “גבר” חזק מהן בהרבה והמקום קצת קטן ליותר מגבר דומיננטי אחד. (שכל תגר עליו הוא לא פחות מאיום על התנועה הפמיניסטית והשבט הנשי כולו)
היא: אז איך שוברים את הכישוף ויוצאים ממעגל הקסמים הזה?
אני: כדי שהצד הזכרי בגבר יתאהב בצד הנקבי שלך, את קודם כל צריכה להיות הראשונה שתתאהב בצד הנשי שלך.
נראה לי שאת רחוקה מלאהוב ואפילו לקבל את הנשיות שלך.
היא: למה אתה מתכוון, אני דווקא נראת נשית, מטופחת, שומרת על הגזרה?
אני: זאת העמדה המחפיצה ביותר ששמעתי הרבה זמן, בואי חשבי על נשים שאת מעריצה או מעריכה בזכות הנשיות שלהן, איזה סוג נשים אלו?
היא: אני יודעת שזה נורא, אבל החברה הקודמת של בן הזוג האחרון שלי, מעין ילדת טבע שלחופש נולדה, אומנית שאפילו כשהיא מכינה סלט יש לזה איזה עיצוב וטעם מיוחד, היא בדיוק הפוכה ממני, אני כזאת שאפתנית ומעשית והיא חייה את הרגע.
אני: מי מעשי ושאפתן? האישה הפנימית או הגבר הפנימי שלך?
היא: אני מניחה שהגבר…
אני: בואי נגלה את האישה הפנימית.

איך להיות האישה שהגבר הפנימי שלך יוכל להתאהב בה

כדי שגברים בעלי גבריות דומיננטית יתאהבו בניקביות שלך את צריכה קודם לתת לניקביות ביטוי ולהתאהב בה בעצמך.
לרוב את מדכאת את האישה הפנימית כי היא רגישה, לא תכליתית, פגיעה, במקום את מבליטה את הזכריות שלך. כך שגברים שמתאהבים בך למעשה מתאהבים בגבריות שלך.
אילו לרוב גברים בעלי זכריות חלשה, שלא יכולים לספק את הנשי בתוכך, אם זאת כשגבר חזק מופיע, סביר שהצד הגברי שלך מאויים ממנו, נכנס איתו למלחמה ומסרס אותו, כך שגם גבר יחסית מאוזן יהפוך לנשי לידך…או שיברח, אם ישאר זאת תהיה זוגיות של מלחמות עולם.
היא:זה נכון-( אז מה לעשות???
אני: הרעיון הוא להרשות לעצמך להיות ולבטא את האישה שה”זכר” הפנימי שלך יכול להתאהב בה, אם עשית זאת גברים בחוץ גם יזהו את הנקבי שלך, יתקשרו איתו ויתאהבו בו. כמובן את צריכה לתת לזכרי שלך קצת פחות במה, במיוחד בקשר, כדי שיהיה מקום למשהו חדש.
חשבי מה התכונות של האישה הפנימית הזאת?
היא: זה קשה, (בוכה), זה דווקא מחזיר אותי ליחס של אמא שלי אלי ולא אבא, שום יחס רגשי אמיתי, אני הבת הבכורה, המצליחנית, מאה אחוז תמיכה בזכרי הכובש והמשיגן בתוכי ואפס הזנה של הילדה הפנימית, החלק שבי שאמור להתפתח לאישה שאני רוצה להיות…
אני: האם את מוכנה להיות לעצמך, אמא טובה יותר ממה שהיה לך בילדות?
היא: כן…כן…כן!
אני: אז בואי נתחיל:
 

תרגיל לחיזוק האנימה (ניתן להפוך לאנימוס אם אתה גבר) “קורס מקוצר בהתאהבות עצמית”

1. חישבו אם הייתן גברים באיזה אישה הייתן מתאהבות?
האם אתן מגלמות את האישה הזאת?
אם לא, מה צריך לקרות כדי שתוכלו לגלם אותה?
2. אם היה קורס לפיתוח הנשיות, שהיה לוקח מישהי כמוכן, ומעביר אותה דרך תהליך שבסופו היא הייתה האישה שהיתן יכולות להתאהב בה, מה היה כלול בקורס וכמה זמן היה נדרש?
3. מה ומי היה היה יכול לתמוך בתהליך הזה, איזה סביבה הייתה מתאימה בשבילו?
4. איזה תחושה, תדר, איכות, ומהות הייתה לקורס הזה?
רשמו את התשובות לשאלות.
5. בצעו היום פעולה קטנה המתאימה לתכני הקורס, ומכילה את האיכות והתדר של הקורס הזה.
6. ראו בכך הצהרה של רצון לעצמכם, צרו תוכנית עבודה למימוש התהליך.
הקצו בימים הקרובים זמן מוגדר בו תפתחו את הנקבי מול עצמכן ובטאו אותו מול אחרים, בהתאם לקורס
7. התחילו בפעולות קטנות בעלות ה”תדר” של אהבה לנקבי שבכן.
אולי תבחינו שהעולם מתחיל להגיב לנקבי שלכן, וזה יוצר “דיאלוג חדש” עם המציאות, תנו לדיאלוג הזה מקום, במיוחד מול גברים.

רוצה לדעת את הארכיטיפ הדומיננטי שלך ולברר אם אימון במסע הגיבור יכול להביא לחייך פריצת דרך? מלא פרטים ונקבע שיחת ברור ואבחון של 20 ד ללא עלות!

פוסטים נוספים

שיתוף:

גלילה לראש העמוד

הרשמו כאן לקבלת שאלון אבחון ארכיטיפ דומיננטי במתנה

דילוג לתוכן