כיצד למצוא את היעוד

מהו כוח-העל שלך? כיצד תגלה\י את הכוח הגדול ביותר שלך שבדרך כלל אינך מודע\ת אליו כלל.

תהליך העצמה אישית האולטימטיבי: כוח-העל שלך הוא יכולת או כישרון, בדרך כלל חבויים, שקיבלת "ממקור שמימי" כדי להגשים את ייעודך בחיים האלו

מה הכישרון שלי?

כוח-העל שלך הוא יכולת או כישרון מיוחדים, בדרך כלל חבויים, שקיבלת "ממקור שמימי" כדי להגשים את ייעודך בחיים האלו, הפוסט מסביר כיצד ניתן באופן מעשי לגלות את הכוח הזה, מה השליחות שנועדת לעשות איתו וכיצד הוא יכול להפוך אותך ל"גיבור\ת העל" של חייך.

סיפורה של המגהקת ומעגל גיבורי העל של "אריזונה"

ישבנו במעגל, הינו צוות של מתרגלים רוחניים במרכז מדיטציה בלב המדבר הפראי באריזונה המתפרס על שטח של עיר בינונית בישראל. חלק גדול מהנוכחים היו אנשים מבוגרים ורציניים ביותר, חלקם לקחו נדרי נזירות בודהיסטיים או תרגלו מדיטציה ותרגולי טנטרה סודיים שנים רבות. 

מנהלת המרכז, מורה רוחנית שסיימה לא מכבר התבודדות מדיטטיבית של 3 שנים רצופות פתחה את פיה, אני רוצה שכל אחד יתן לעצמו שם שמבטא את כח העל שלו… אנשים החליפו מבטים, אני מוכן להאמין שלחלקם היו ממש כוחות-על כתוצאה של פיתוח רב שנים של תודעתם.

אני לא מתכוונת שתתחילו לעוף או תקראו לעצמכם "טור הציפור", מה הכישרון הייחודי שיש לכם שאיתו אתם מבצעים את השליחות שלכם בעולם? אולי למישהי זה חיוך ממיס או למישהו יכולת להגיד תמיד מילה טובה בזמן הנכון…אני תמיד מתחילה לגהק כשהמצב נעשה רציני מידיי, בהתחלה חשבתי שזה קללה אחר כך הבנתי שזה שובר קרח וגורם לאנשים לצחוק, "היק", הנה כמו עכשיו. מה שלכם? כולם צחקו.

סוף

לכל אחד מאיתנו יש סוג של כוח-על, רובנו מתעלמים ממנו, עיוורים אליו, מזלזלים בו או אפילו רואים בו קללה.

האם אתם יודעים מהו כוח העל שלכם? 

רוצים לדעת…תמשיכו לקרוא את המאמר!

אישה חושבת

מהו כוח על? ומה חשיבותו בתהליכי העצמה אישית?

כוח על הוא יכולת או כישרון שרק אתם יודעים להביא לעולם, בדרך כלל הוא מכוון כלפי אחרים ולפעמים רק כלפי אדם אחד. אין תחליף ליכולת הזאת, ואפשר לומר שהעולם יהיה חסר אם לא תוציאו אותו לפועל.

איך מגלים מהו?

במקרים רבים אנו מבלבלים בין כוח-על לבין ידע, כישרון או יכולת גבוהה בתחום מסויים. כל אילו דברים יפים אבל הם אינם כוח העל שלנו.

כוח העל שלנו הוא דבר ייחודי והוא הוענק לנו "משמיים" כדי שנמלא איזה שהיא שליחות, יעוד, תפקיד או חוזה רוחני למען הכלל. לעיתים הכוח הזה הוא מאוד מאוד ספציפי וצנוע, עדיין יתכן שהחשיבות שלו בתמונה הגדולה היא אין סופית.

באגדות ומדרשים מופיעים סיפורים כמו זה של שלמה המלך והדבורה והאריה והעכבר שבעצם מדברים על העניין הזה, שלמה החכם באדם היה זקוק ל"חוכמתה" של דבורה קטנה כדי לפתור את החידה שהציבה לו מלכת שווא, האריה "מלך החיות" נזקק לעכבר קטן כדי לכרסם רשת ולהינצל מהציידים.

כוח-על אינו בהכרח משהו צבעוני כמו "חרבו של המלך ארתור" או קסמיו של מרלין, אני מכיר איש מבוגר שהקדיש את חייו לטפל בבנו האוטיסט, הוא הגיע ליכולת הבנה כמעט טלפתית של בנו, הסבלנות והאהבה האין סופית לבנו הן כוח על לכל דבר, והם אפשרו לו להציל עולם ומלואו בילד מבודד אחד.

יתכן שמדובר ביכולת כל כך טבעית שלך שאינך רואה בה כוח כלל וכלל, רגישות לכאבו של אחר, חמלה לבעלי חיים או יכולת לגרום לכל אחד להרגיש "אהוב" יכולים  להיות כוחות-על רבי עוצמה.

איזה כוח על יש לי, ולמה חשוב שאגלה אותו?

לדעת מה כוח העל שלך מאוד חשוב כי דרכו אפשר להבין מה הייעוד שלך בעולם, ובעזרתו אפשר לשנות את העולם באופן ייחודי, אופן שאף אחד חוץ ממך לא יכול לעשות. לא פחות ולא יותר!!!

כוח העל שלך הוא לא בהכרח מה שהוכשרת אליו בצורה פורמלית

שורשו של כוח העל שלך לא בא מ"האגו", הוא מגיע מחיבור למשהו גבוה יותר, ולכן האישיות הרגילה שלך עלולה להתנגד לו, להרגיש בושה או אשמה להשתמש בו או אפילו לגרום לך להרגיש מתחזה או שרלטן.

הכוח הזה היה כל הזמן איתך, הוא בא מ"המהות" שלך, והאתגר הגדול הוא להיות אמיץ דיו להביא אותו לעולם למרות שלא בהכרח יש לו לגיטימציה, הוא מתאים לזהות שלך, או יש לך הסמכות, תעודות, והכשרות, שמאשרות את זכותך להפעילו.

מתקשרת והילרית מאוד כישרונית שאני מכיר הייתה צריכה לראות את בנה במצב גסיסה כדי שתסכים להשתמש בכוחה. היא היתה מנהלת משאבי אנוש בחברה מכובדת, בעלה התנגד לצד ה"מכשפה" שבה כשהתחתנו, בנוסף הזהות שלה כאמא ואשת קריירה גרמו לה לחסום את היכולת הזאת שנים. 

כך הזמן עבר, עד שיום אחד הילד שלה נפגע ממכונית כשרכב על אופנים, היא ובעלה היו בבית החולים, הילד גוסס אמר הרופא זה זמן להיפרד, הם נכנסו לחדר ניתוח, דופק חלש, קומה, בעלה השמרן והרציונלי, בפעם הראשונה בחייו קלט את הנזק שגרם בתביעתו שתהיה אם עם "רגליים על הקרקע". הוא הביט בה בעינים דומעות והתחנן שתעשה את הדבר ש"היא יודעת לעשות הכי טוב". היא הפעילה את כוח ה"מכשפה" שלה והילד הבריא. מאותו היום היא הפכה "הילרית ידועה" ועזרה להמון אנשים. (זה סיפור אמיתי!!!)

איזה כוח על יש לי תמונה של קוסם
איזה כוח על יש לי? התשובה חשובה מאוד כי היא מביאה לזיהוי היעוד והשליחות הרוחנית שלך בחיים.

האם הכוח-על שלי כלפי אחרים יכול להיות בדיוק בתחום בו אני מתקשה בעצמי?

תשובה: כן!!!

זוכרים, כוח העל שלך אינו שלך. את\ה רק צינור שלו, לכן הכוח  השמימי שנתן לך אותו יפעל דרכך לאחרים גם אם אתה לא תהנה ממנו. להיפך, לרוב יהיה לך קושי בדיוק איפה שאתה יכול לעזור לאחרים, אם היית הצלחה בתחום הזה, ה"אגו" היה לוקח בעלות על הכוח הזה ומייחס אותה לעצמו, וזה אולי הדבר היחיד שיכול להפריע לכוח הזה לפעול.

זה שאתה לדוגמה מרפא אלטרנטיבי מדהים אבל סובל מבעיות כרוניות, מאמן לחיים לאנשים מצליחים כלכלית כשאתה בחובות,  מורה נפלא למשהו שלא הצטיינת בו כתלמיד…לא מוכיח שאתה שרלטן אלא שמדובר…בכוח-העל שלך.

ארכיטיפ המטפל הפצוע – כדי לקבל כוח-על צריך בשלות אבל לא מושלמות

בתרבויות קדומות השאמן (רופא וחכם השבט) היה תמיד מרפא פצוע, הוא היה עובר תהליכי חניכה קשים, בסופם לפני שהוא היה הופך לאיש החשוב בכפר, היו קוברים אותו באדמה ואנשי הכפר היו מקללים, משפילים ואפילו משתינים עליו כדי שה"אגו" לא יעלה לו לראש.

רובינו לא עוברים טקס חניכה פורמלי לכוחנו המיוחד, אבל היקום דואג שנזכור שכוחנו הגדול ביותר אינו שלנו כלל וכלל. בדומה לחרב האקסקליבר, קיבלנו אותו כחסד מה"גברת של האגם", כדי לבצע שליחות או תיקון בעולם, ויום אחד נצטרך להחזיר אותו אולי, "לגברת של האגם", כשהשליחות תושלם.

כוח העל הוא התיקון שלנו, ממש לא מומלץ לברוח מהשימוש בו

אפשר לשאול, "בענווה" מזויפת, מי אני ש"אציל" את העולם או אפילו אעזור למישהו אחד, אני לא מסוגל לעזור לעצמי?

 האם המחשבה שיש לך כוח-על היא מגלומניה?, התשובה היא "כן", אתה יחיד ומיוחד, וכדברי המאמן לחיים ומורה הקבלה משה שרון:" היום בו נולדת הוא היום בו אלוהים החליט שהעולם לא יוכל להתקיים בלעדיך". בהחלט רעיון מגלומני, אבל עמוק בפנים אתם יודעים שזה נכון, תתמודדו עם זה!

איך לקבל כוחות על והאם לכל אחד יש כוח-על? 

במסורת הבודהיסטית הקרויה "העגלה הגדולה", השאיפה של מאמיניה היא להפוך ל"בודיסטווה", כלומר ישות אור, בעלת כוחות-על לא מוגבלים הפועלת למען אושרם של כל היצורים החיים. המפתח ל"פיתוח" הכוחות האלו היא רצון אמיתי לעזור לכל הברואים להשתחרר מסבל. (ביודעינו שאנו, הברואים והסבל לא "קיימים" באופן נפרד כלל). כדי להפוך לבודיסטווה אולי נדרש מאמץ עצום, אבל בכל אחד מאיתנו קיימת "נקודת הבודיסטווה" או ביהדות "נקודת הצדיק". בכל אחד מאיתנו יש רצון נסתר להיות "גיבור-על" שמציל את העולם, ולכן גם יש לכל אחד מאיתנו איזה "כלי" או יכולת לממש את הרצון הזה, אולי ממש בקטן, אבל היא תמיד קיימת. 

ככל שנשתמש בכוח-העל שלנו יותר ומתוך שרות בלתי אנוכי כך הוא יגדל

למעשה הגישה לעוצמה הגדולה שלנו חייבת להיות קטנה אחרת רובינו נתפתה להשתמש בה לרעה, אם זאת ככל שנשתמש ביכולת הזאת באופן כנה וטהור, כך היא תגדל ונקבל עוד כוחות-על ויכולות.

למעשה אנחנו מצילים את עצמנו

ברמה הרוחנית, קארמית עמוקה יתכן וזו הדרך היחידה שניתנה לנו להינצל מ"גורל" קשה מסוים.

במסורת הקבלית אדם לעיתים בא כ"גילגול" כדי לתקן עוון. הזכות הזאת ניתנת למי שעשה תשובה על העוון ולכן במקום לחוות את הסבל שגרם לאחרים על בשרו הוא חוזר כדי לעשות בחייו את הדבר ההפוך לנזק שגרם.

אם לדוגמה אדם רצח 1000 אנשים אולי הוא יהיה הרופא עם כשרון העל, שיהיה חולה תמידי, לעולם לא יקבל קרדיט ותמיד יקריב את עצמו כדי להציל עוד חולה "כפוי טובה". 

במקום לשלם את הקארמה על ידי סבל קיצוני, הוא יתקן זאת בפעולה הפוכה ובלתי אנוכית. לרבים מאיתנו זה תיקון, ונראה דבר מייסר ואפילו קללה, אבל לאחר שהרופא הציל 1000 אנשים הוא יוכל להינות מהמתנה שלו ולקבל "הערכה" על כך. 

גם אם אינכם מאמינים בגלגולים, מנסיוני יש משהו בשימוש בכוח העל שנותן תקווה ומרים אותנו בשעות הקשות ביותר גם "בגלגול הזה".

ככל שניהיה ענווים יותר ככה כוח העל שלנו יתגלה יותר בקלות

לענווה וכניעה לשליחות שלנו יש חשיבות בכמה קשה יהיה לגלות את הכוח שלנו, נאמר על משה רבינו שהיה העניו באדם, אולי בגלל זה קיבל כוח על גדול וגלוי כל כך. לרובנו יש אגו מאוד רעב , לכן כוח העל שלנו מאוד נסתר והוא פועל לפעמים בלי שנהיה מודעים לכך בעצמינו. אני לא מדבר על חוסר ביטחון, להיפך, כשיש לנו אמונה בסיסית בעצמינו ואהבה עצמית ה"אגו" לא מחפש ל"רכב" על כל גילוי של ייחודיות.

רוצים לדעת מה כוח-העל שלכם? הנה כמה רמזים למציאתו

מה אנשים מצפים ממך או רואים אצלך בלי שתבין למה?

לעיתים כוח העל שלך ממש כתוב לך על המצח, כולם רואים אותו בך ורק אתה לא.

אנשים הזקוקים לך פשוט מריחים את היכולת הזאת ומבקשים אותה ממך, לעיתים באופן שלילי. 

אם יש לך חוכמה מיוחדת ואתה נמנע להשתמש בה, אולי משהו יגיד לך שאתה אידיוט, למעשה הוא חש בחוכמה שלך ומתוסכל באופן תת-מודע שאינך חולק אותה איתו, אז זה בא בשלילי. שים לב מי האנשים בחייך "שמחפשים" אותך ולמה בעצם הם שם באמת.

מה מחבר אותך לתחושה של משמעות ושליחות?

כשאתה משתמש בכוח העל שלך אתה מרגיש ממומש, ושאתה באמת עושה משהו משמעותי, גם אם כל ה"מצפנים" הרגילים שלך יגידו שאתה לא בסדר, לא ראוי, לא מספיק טוב, או לא מוכשר לזה.

כנראה שלמרות כל הסיפורים שהפחד מספר לך אתה זה שיכול לעזור לאנשים במקום שכל ה"מומחים" וה"חכמים" נכשלו, יש לך כוח על-זוכר\ת?

מה ממלא אותך בעונג לא מוסבר?

החוקר הנודע ג'וזף קמפבל אמר שהדרך הטובה ביותר לגלות את השליחות והכוח הייחודי שלך היא "ללכת אחר העונג השמימי (BLISS) שלך". אם משהו גורם לך ללא כל היגיון לתחושת "עונג שמימית" כנראה שזה זה. תחושת עונג שמימית אינה "כיף", "שמחה" או "תענוג גופני", היא אפילו לא "אורגזמה עילאית". אני מדבר על חוויה אחרת, כמעט לא מוסברת שבאה כתוצאה מחיבור למשהו נשגב וטהור, משהו שמייצר התרחבות תודעתית. הדבר ה"נשגב" הזה הוא המקור הרוחני שממנו מגיע כוח-העל שלך, כשאתה מבטא אותו, אתה יוצר חיבור עם ה"מקור" תודעתך "מתרחבת" ולכן חווה "עונג שמימי".

מה נוגד את ההיגיון, מסבך אותך בצרות, מרגיש כמו קללה אבל את\ה מרגיש\ה שמוכרח\ה לעשות?

הרבה פעמים כוח העל שלך אינו דבר שמסתדר עם הזהות ומערכת האמונות שלך, לעיתים הגילוי שלו יהפוך אותך לדבר שאתה הכי מפחד להפוך אליו. 

אני מכיר אדם שהיה "הספקן" של התיכון והפך לרב מפורסם, אני מכיר איש עסקים "חומרני" שגילה את שליחותו בתור "ליצן קליני", ואני מכיר איש מחשבים שגילה מתנה מדהימה של אמפתיה ותיקשור. לפעמים כשאנו מגלים את כוח העל-שלנו אנו מתבאסים מכך, הוא לא תמיד "בא לנו טוב" בחיים. בנינו חיים המתאימים "לזהות" הקטנה שלנו ועכשיו מתגלה בנו משהו חדש שטורף את הקלפים. 

אתה עושה זאת ממקום אמיתי ואפילו מקודש, גם אם לא תקבל כל תמורה על כך?

השליחות שלנו היא משהו שהינו עושים גם לא היתה לנו כל תמורה ממנו, זה לא אומר שאסור לכם לגבות תשלום אם שימוש בכוח העל הוא גם המקצוע שלכם. להיפך, האור הפנימי שלכם רוצה אומנם לצאת בלי תנאים, אבל כדי שהוא יעבור לאחרים הם צריכים להיות כלי, כלומר שיהיה להם רצון אמיתי ומוכנות לקבל אותו, במקרים רבים תמורה כלכלית היא הדבר שמאפשר להם לבאמת להפיק ממנו תועלת. בכך למעשה הם מאפשרים לכם להתמקד בלהביא את המתנה שלכם לעולם במקום לעשות משהו "מתגמל יותר" שאינו השליחות שלכם. התמיכה שלהם ב"מתנה שלכם" יוצרת את שדה החסד אצלם שמאפשר למתנה לעזור להם.

איפה הקושי שלך נמצא?

במאמר על 7 הנסיכות למציאת זוגיות הזכרתי החולשה של כל נסיכה הופכת לכוח כשהיא נעשית מלכה.

מנשקת הצפרדעים מגלה את היכולת לבחור גבר לא ממומש אבל עם פוטנציאל ולהפוך אותו למלך חלומות, כיפה אדומה לומדת לעבוד עם "הצד האפל שלה" ועוזרת לבין הזוג לפתח מודעות ולגלות את הטהור ורך שבתוכו…וכו.

הרבה פעמים האתגר שאנו חובים בונה אצלינו את האמפתיה וההבנה של אנשים במצבינו, לעיתים אנו עדיין בקושי, כשכבר הבשלנו לעזור, אם התגברות על הקושי דורשת 15 צעדים ועשינו 13 מהם, מישהו שנמצא בשלב ה 9 של קושי דומה יכול להיעזר בנו מאוד. לפעמים הרבה יותר ממשהו "מקצועי" שאינו מכיר את ה"קושי" הזה מבפנים, או שפטר אותו מזמן ונמצא כבר בשעור חיים אחר.במידה רבה הקארמה של לעזור לאחר המתמודד בקושי שלנו יוצרת את החסד שיוציא אותנו מהמקושי.

הרבה פעמים נרצה לסרב לקבל את ה"מתנה"

כמו ש"ספיידרמן" כבר למד לפנינו "עם כוח גדול מגיעה אחריות גדולה".התגלות כוח העל שלנו או הנכונות לבטא אותו כערך מרכזי בחיינו הוא סימן שהתחלנו לקחת ברצינות את ה"מסע של חיינו ואת השליחות שלנו בעולם". רובינו מעדיפים את אזור הנוחות,מעדיפים להיות צופים מאשר שחקנים, להיות מבקרי קולנוע מאשר יוצרים.

בדומה למלך ארתור ששליפת "חרב האקסקליבר" הכריחה אותו לעזוב חיי כפר בטוחים ולקחת את מקומו כ"מלך של קמלוט", גילוי כוחינו עלול לדחוף אותנו לחיים של מעורבות ומחויבות למציאות טובה יותר.

אם מצאתי את כוח העל שלי, מה זה אומר על השליחות שלי?

מודל האימון של "מסע הגיבור" אותו פיתחתי המבוסס על מחקריו של ג'וזף קמפבל ואחרים, רואה בגילוי "כוח העל" שלב הכרחי בתהליך ההתפתחות שלנו מ"ילדים אבודים" ל"גיבורים" רוחניים היוצרים שינוי פנימי וקולקטיבי ולוקחים חלק בתיקון העולם. כדי להבין את השליחות שלך עליך לשאול למי כוח העל שלי אמור לעזור, ואיך הוא משתלב בתמונה הגדולה של ההתפתחות האישית והאנושית.v

עכשיו תכלס רן - איך אני מוצא\ת את כוח-העל שלי עכשיו?

אוקיי אם לא בא לכם לנחש ואתם רוצים לגלות מה כוח העל שלכם אני כותב פה מספר תרגילים שיעזרו לכם.

רק בדקו שאתם מוכנים "עם כוח גדול באה אחריות גדולה"…זוכרים.

1. מטפורת ג'יימס בונד – השלם בלי לחשוב את התשובה לשאלה הבאה:

ג'יימס בונד לפני שהוא יוצא למשימה מקבל דברים מיוחדים מהממציא Q שבאים לעזור לו במשימה, שעון לייזר, נעלי תעופה, אקדח החודר דרך קירות, אם אתה היית אמור לקבל כלים למשימה שלך בחיים, מה הם היו? רשום במהירות כל מה שעולה אצלך בראש. (כמובן הכלים יכולים להיות ידע,יכולת או כישרון)

  1. לאיזה מגבורי העל הבאים אתם הכי מתחברים, נא לענות ללא חשיבה, הדבר הראשון שעולה לכם בתודעה:

 א. באטמן, אשת החתול ב. סופר-מן, סופר וומן ג. ספיידר-מן  ד. הענק הירוק

המפתח בתגובות, כדי שלא תציצו מייד.

  1. אם היית גיבור קומיקס איך היית מוצא את כוח העל שלך: א. תאונה ב. ניסוי מדעי, ג. תמיד היה לי אותו, ד. חניכה בכת סודית או מגיבור על אחר ה. מצב קושי קיצוני, ו. אורגזמה (עונג) ז. מדיטציה עמוקה

 מפתח תשובות בתגובות למטה…

  1. אם כוח העל שלך היה מתגלה לפניך הוא היה הכי מתאים לדמות הבאה:

א. נביא או מיסטיקן ב. קוסם, מדען, יזם  ג. ליצן, בדרן, עיתונאי ד. מלך, מנהיג, איש הון ה. לוחם, ספורטי ו. מאהב גדול, זמר, כוכב קולנוע ז. איש\ה פראי וחזק, איש\ה עם ידי זהב, חקלאי 

  1. חשוב על סיטואציה קשה מאוד שהיתה בחייך, מצב בוא נדמה היה שכל כוחך עזב אותך, איזה כוח בכל זאת היה שם או התגלה שם? מאיזה מקור קיבל אותו?
  1. חשוב על מצבים בהם היית בשיאך, איזה סוג של אנרגיה מיוחדת יוצאת ממך? למי היא נועדה לעזור?
  1. תרגיל מתקדם: הרב המקובל אריק נווה, טוען ש"אני גבוה" לא קיים, אלא רק "אלוהים מצומצם".  אם היית מסוגל לפגוש את ה"אלוהים המצומצם" שאתה הביטוי שלו, איך הוא היה נראה, נשמע, מרגיש? איך הוא היה רוצה להתבטא דרכך? איזה כוח הוא נתן לך כדי לעשות זאת? אם התרגיל נראה לך קשה, אתה יכול פשוט לעצום עיניים ולהתחבר לנקודה התודעתית הפנימית ה"אינטימית ביותר שלך"(הנשמה), בדוק עם החלק הזה עם אתה מוכן לגלות את כוח העל שלך, ואם כן, פשוט בקש ממנה להראות לך אותו.

אתגר: האם את\ה מוכן\ה להוציא את כוח העל שלך מהארון?

 לאחר שעשיתם את התרגילים האלו או חלקם אני מזמין אתכם להוציא את כוח העל שלכם לאור. 

עצם הפעולה של כתיבה שלו במקום ציבורי היא סוג של התחייבות להפוך את עצמכם ל"גיבורי העל" של חייכם.

אפילו אם אינכם בטוחים מהו או אם יש לכם רק רעיון מעורפל, עצם הכתיבה משדרת ל"תת-המודע" מסר חזק של "אני רוצה לדעת" אני "מוכן לגלות אותו".

אני מזמין אתכם לכתוב לי מה לדעתכם כוח העל שלכם, ודרך אחת קטנה בה אתם מתחייבים להשתמש בו בזמן הקרוב.אחד מכוחות העל שלי זה אינטואיציה, מי שיכתוב את כוח העל שלו ב"תגובות", אני מתחייב להתייחס למה שכתב אישית ולתת לו טיפ שיעזור לו לחדד אותו ולהשתמש בו באפקטיביות.

אסיים בברכתו של המנטור האולטימטיבי, "יודה" ממלחמת הכוכבים:

 "מי יתן והכוח (העל) תמיד יהיה איתכם!"

הערות:

Photo by Vinícius Vieira ft from Pexels

ספר מומלץ בתחום – היום בו נולדת הוא היום בו השם החליט שהעולם לא יכול להתקיים בלעדך, משה שרון

הצתרפו לקבוצת הווטסאפ לקבלת עידכונים ואת המיני קורס החינמי על אימון טראנספרסונלי

פוסטים נוספים

מנגנוני הגנה רגשיים מהילדות
הרס עצמי

מנגנוני הגנה רגשיים מהילדות וכיצד הם מתבטאים במיתוס גן העדן 

פוסט על מקרה טיפולי על מנגנוני הגנה רגשיים והרס עצמי, פצעי הליבה הרגשיים והקשר לטעות הרוחנית הגדולה ביותר של האנושות שמגולמת בספר בראשית. טעות שעל פי קארל יונג מייצגת את אחד הקומפלקסים המורכבים של תת המודע הקולקטיבי של האנושות.

המשך קריאה »
ארכיטיפים של משיכה בטיפול זוגי תמונת המחשה
ארכיטיפים יונגיאנים

טיפול זוגי ומשיכה בן ארכיטיפים

  5 סוגי משיכה המשפיעים על הזוגיות שלכם ואיך לשפר אותם דרך טיפול זוגי.

אחד הסודות הגדולים ביותר היא מה מעורר משיכה, מדובר בדבר חמקמק, כן יש למשיכה מרכיב פיזיולוגי ופיזי ברור, אבל יש במשיכה גם רובד עמוק יותר.

המשך קריאה »

שיתוף:

גלילה לראש העמוד

רוצה להיות מטפל-על המשלב רוחניות עם כלים פסיכולוגיים מבוססים?

קורס טיפול טראנספרסונלי בדרך מסע הגיבור נפתח בקרוב

הצתרפו לקבוצת הווטסאפ לקבלת עידכונים ואת המיני קורס החינמי על אימון טראנספרסונלי

דילוג לתוכן