מסע הגיבורה חלק ד - המאהבת - מעבר מהילדה של אבא, לאשה הפורחת

מסע הגיבורה חלק ד – המאהבת – מעבר מהילדה של אבא, לאשה הפורחת.

פוסט על שלב ההתבגרות מ"הילדה של אבא", לנשיות בוגרת המזמינה מערכות יחסים מספקות עם גברים, מה יכול להתקלקל בדרך, ואיך לתקן זאת.

אבא – מודל הגבריות הבסיסי הצרוב ב setting של תוכנת האהבה

ארכיטיפ המאהבת בצורתו הילדותית "נקרא הילדה של אבא". ילדה הרואה באביה דמות כל יכולה ונערצת. אם דמות האם חלשה או חסרה הילדה עלולה לפתח תסביך "אלקטרה". כלומר כמיהה להיות תחליף זוגי לאב במקום האם.
במקרה שהאב קר או נרתע ממנה, במיוחד בשלב בו היא תתחיל לפתח סימנים נשים. יהיה לה צורך עמוק לקבל תחושת ערך ואישור הנובעת מכך שגברים נמשכים אליה. האגו הילדותי הגרנדיוזי עלול גם ליצור את הילדה הקרה המרוחקת כדרך להימנע מדחיה ופגיעה בתחושת הערך הנשי הבסיסי שלה.

האישה המינית הבריאה

ארכיטיפ כזה בצורתו הטובה יוביל את הילדה לגילוי בריא של מיניותה וכוחה היצירתי מתוך ערך עצמי ויחס של קדושה לכוח הנשי והיוצר שבה. היא תראה בנשים משמעותיות אחרות בחיה מורות, אחיות וחברות למסע הנשיות.
היא תרצה להפוך את כל הדברים בעולמה ליפים או מיוחדים ולהעמיק בחקר המיסטורין של גופה וליבה.
במקרים רבים היא תפתח אינטואיציה חזקה וקסם כובש. האנרגיה המינית הנשית תוביל לצורך לחוות את החיים באופן אינטנסיבי או על ידי מפגש רומנטי עם גברים,מיניות, אמנות ומיסטיקה.

תהליך ההתבגרות המינית משובש – ויצירת המפתה האובססיבית

אישה שעדיין לא התבגרה מארכיטיפ "הילדה של אבא" תגלה קושי למצוא גבר איתו תוכל ליצור את הקסם של יחסי הילדות הבטוחים והטהורים שהיו לה עם אביה, דמות שעברה בדרך כלל אידיאליזציה והורמה לדרגת "אל".
אישה כזאת תפתח צורך בלתי מרוסן לפלרטט ולכבוש גברים. למרות שהיו לה מחזרים רבים אף גבר לא באמת יספק אותה. היא מחפשת אחרי האל הנשגב והבלתי מושג.
ברגע שגבר נשבה בקסמיה הוא מוכיח למעשה שהוא אינו מה שהיא מחפשת. אישה כזאת לא תוכל להשלים עם קיומו של גבר בסביבתה שאינו מגלה בה עניין מיני. מצב כזה ידחוף אותה לעשות כל שביכולתה לפתות את הגבר הזה עד לנקודה בה תקבל אישור לערכה כאישה ואז לרוב תשליך אותו.
אישה כזאת תקיף עצמה בהמוני מחזרים נלהבים שיהיו מוכנים להקריב הרבה כדי לזכות בה. באופן אירוני תבחר דווקא בגבר שאינו זמין רגשית ומתייחס אליה לעיתים בצורה פוגענית.

הפריג'ידית

הצד השני של הצל הוא הילדה המרוחקת מוביל לארכיטיפ הפריג'ידית. ילדה כזאת תיבהל מהצורך הגרנדיוזי לצומת לב ואהבת האב. כתוצאה היא תתרחק ותראה חוסר עניין בקשר עם אביה ולעיתים מכל עולם הגברים. כאישה בוגרת היא תמנע מאינטימיות אמיתית עם גבר ותגלה יחס הגובל בגועל כלפי מין, גופה ולעיתים כלפי והמין הגברי ככלל.
אישה כזאת עלולה לפתח השמנת יתר, דבר שנותן לה "הגנה" מגברים ופיצוי רגשי על החסימה המינית שלה, או משיכה לבנות מינה הבטוחות.
***איך מתקנים את ההרס העצמי של נשיות פצועה***
הדרך להתעלות מעל השפעת הארכיטיפים האלו היא השלמה וקבלה שלא ניתן לשחזר באופן גשמי את האיכות המיסטית וחסרת המאמץ של הקשר הראשוני עם ההורה. הארכיטיפים הילדותיים אינם מאפשרים את המודעות הבוגרת הדרושה לבניית מערכות יחסים אינטימיות עם בני זוג אמיתיים.
מערכות יחסים המאפשרות את חווית הקסם כתוצאה מקבלה מלאה של האחר על פגמיו ומוכנות לאהוב באופן רדיקלי. אהבה אמיתי אינה מבוססת על פנטזיה שגורלה להתנפץ אלה דווקא מתוך הבנה שהנתינה עצמה היא סוד הקבלה, והענקת אהבה היא הדרך להיות נאהב.

איך לנהל מערכת יחסים עם מאהבת, הדרכה לגבר

גבר שנמצא עם אישה שמגלה את הצד הבוגר של המאהבת יגלה שמאוד קל לעורר בה את האיכות הטרנספרסונלית, אישה זאת נמצאת בחיפוש תמידי אחר ה"אל הגדול".
על הגבר להיות מסוגל לבטא "נוכחות מלאה" ולתת לאישה כזה את המרחב הגברי היציב בוא האלה הגדולה יכולה לרקוד את הריקוד הקוסמי שלה.
גבר כזה צריך להיות בעל מרכז רגשי ורוחני חזק ויציב, שמאפשר לו להכיל אנרגיה נשית חזקה וקיצונית בלי לאבד איזון.

מתנתה של המאהבת

אישה כזאת יכולה בקלות להפוך ל"אלת אהבה", לחבר את הגבר אל העונג העמוק והראשוני שנמצא בשורש ההוויה האנושית. גבר מפותח יחזור לגן העדן האבוד.
העולם יהיה צבעוני יותר ומלא חיים, הריחות והטעמים יזכו לחדות נפלאה וכל המציאות תרטוט ביופי קסום ומסתורי.
גבר שאינו בשל עלול להאחז בביטויים האלו מתוך חשיבה שגויה שהקסם קשור במשהו חיצוני ואינו השלכה של התודעה שלו עצמו הבאה מתוך פתיחה רוחנית כחסד של האלה. הוא עלול לנסות ל"קחת" בעלות על אישה ולחשוב שהעונג הזה קשור איכשהו בגופה או אישיותה. בכך הוא יחסום את צינור השפע אותו חיפש ויהרוג את הקסם.
גברים לא בוגרים הפוגשים מאהבת אמיתית עלולים להיות אובססיבים ואפילו רצחניים אם אישה כזאת תרצה לעזוב אותם. דבר שיקרה באופן טבעי אם הם "זייפו" גבריות באמצעות טכניקות פיתוי למינהם ואינם גברים בשלים באמת, ברגע שהיא תזהה זאת.
אישה שארכיטיפ המאהבת שלה אינו בוגר עלולה כמובן לגלם את ה"פאם פאטאל" ולמשוך לחייה את האנרגיה האובססיבית הזאת.
אישה בעלת איכות מאהבת בוגרת תחנוך את הגבר בדרך ה"אהבה" ותעורר אותו דרך השראה להיות ה"האל הגדול", ולבטא פוטנציאל גברי הגדול מהאישיות.
אישה כזאת היא המוזה שמובילה לגאונות אומנותית. היא תהיה המדונה הקדושה שתביא אקסטזה רוחנית ותהיה אלת האהבה הקוסמית שתרפאה את הכאב, תשחרר את החסימות ותפתח את הדלת להארה רוחנית.

כיצד לעורר את המאהבת בתוכך?

נאמר שבכל אישה קיימת נשיות חיצונית המוצגת לחברה, ואישה פנימית השמורה רק לעצמה ולמי שבו היא בוטחת באמת.
הרבה פעמים נשים מחיצנות את הצד המיני, כי זה ממש עוזר להצלחה, וקבלת צומת לב.
אם ימנעו מכך הם מרגישות חיסרון בתחרות מול נשים אחרות, שכן משתמשות במיניותן.
כגבר חזיתי במו עיני בנשים שבקלי קלות ביטלו דוחות משטרה, מכרו בהצלחה או התקדמו תוך שימוש מודע או פחות במיניותן.
לשימוש הזה במיניות יש מחיר, ככל שמיניות מוחצנת יותר ומשווקת יותר, כך המגע עם הנשיות האותנטית נחסם, לא סתם ישנה אמונה (לא נכונה בהכרח) שנים יפות הן סקס גרוע.
אפשר להבין זאת כי כשהעולם הגברים תולה כל כך הרבה ציפיות וכמהות מאישה יפה, קשה לאשה לא לפחד לאכזב או לחוש כמתחזה. נוצר דיסוננס קוגניטיבי בין תפיסת העולם את האישה ואיך שהיא רואה את עצמה וזה יוצר מתח פנימי וחסימה רגשית ומינית. תעשיית הפרסום משתמשת בציניות במיניות הנשית לכמעט כל דבר, מיניות נשית מוצגות לרוב באופן מוגזם, מוחצן וכמעט קריקטוריסטי, מה שלא עוזר לבניית דימוי מיני בריא ויחס נכון לגוף ולאנרגיה הקדושה הזאת.
השלב הראשון הוא במציאת האישה הפנימית, האותנטית, הטבעית, זאת שלא נועדה למגזינים ולקבלת מבטי הערצה.
עליך לגלות אותה מחדש ולתת לה יותר ויותר מקום.
בעבר היו טקסי חניכה ומעבר נשיים שעזרו לנשים לעבור משלב הילדה לשלב האישה, מעגלי נשים אותנטיים ומפגש עם זקנות שבט חכמות עדיין קיימות בצורות מסוימים,
אחווה נשית מאוד עוזרת להתבגרות, גם בגיל מבוגר. קשר עם גבר מבוגר ומודע ארכיטיפ המאהב מאוזן ומפותח אצלו גם עוזר.
באימון רוחני טרנספרסונלי בדרך מסע הגיבור , פיתחתי תהליכים מנטליים המשחזרים את טקסי החניכה באמצעות דמיון מודרך, בתהליכים האלו אנו עוברים את השלבים התודעתיים של שחרור האנרגיה הנשית הילדותית וגילוי האנרגיה הבוגרת.
אין תירוץ למה להישאר בדפוסי ילדות מתסכלים, שאינם משרתים אותך או את הגברים בחייך. זה הזמן לחזור לאותנטיות נשית, רוחנית, קדושה, שלמה, ובריאה. העולם מחכה.
בקרוב פוסט בנושא ארכיטיפ הגיבורה האחרון – הלוחמת.
פוסטים קודמים בסדרה:
 
 

הצתרפו לקבוצת הווטסאפ לקבלת עידכונים ואת המיני קורס החינמי על אימון טראנספרסונלי

פוסטים נוספים

מנגנוני הגנה רגשיים מהילדות
הרס עצמי

מנגנוני הגנה רגשיים מהילדות וכיצד הם מתבטאים במיתוס גן העדן 

פוסט על מקרה טיפולי על מנגנוני הגנה רגשיים והרס עצמי, פצעי הליבה הרגשיים והקשר לטעות הרוחנית הגדולה ביותר של האנושות שמגולמת בספר בראשית. טעות שעל פי קארל יונג מייצגת את אחד הקומפלקסים המורכבים של תת המודע הקולקטיבי של האנושות.

המשך קריאה »
ארכיטיפים של משיכה בטיפול זוגי תמונת המחשה
ארכיטיפים יונגיאנים

טיפול זוגי ומשיכה בן ארכיטיפים

  5 סוגי משיכה המשפיעים על הזוגיות שלכם ואיך לשפר אותם דרך טיפול זוגי.

אחד הסודות הגדולים ביותר היא מה מעורר משיכה, מדובר בדבר חמקמק, כן יש למשיכה מרכיב פיזיולוגי ופיזי ברור, אבל יש במשיכה גם רובד עמוק יותר.

המשך קריאה »

שיתוף:

גלילה לראש העמוד

רוצה להיות מטפל-על המשלב רוחניות עם כלים פסיכולוגיים מבוססים?

קורס טיפול טראנספרסונלי בדרך מסע הגיבור נפתח בקרוב

הצתרפו לקבוצת הווטסאפ לקבלת עידכונים ואת המיני קורס החינמי על אימון טראנספרסונלי

דילוג לתוכן