סדנת מסע הגיבור – לעורר את הגיבור, לפרוץ את הדרך

לשחרר את התקיעות ולנפץ את תקרות הזכוכית מהר וממוקד

סדנת מסע הגיבור היא תהליך צמיחה אינטנסיבית חוויתית בה נתחבר לעוצמות הפנימיות שיאפשרו לנו לעבור את "שומרי הסף" וה"דרקונים" של חיינו ולזכות במרחב אפשריות חדש ופריצת דרך.

הסדנה מפגישה אותך עם הסיפור הלא כתוב של חייך, מאפשרת לזהות את שורש הדפוסים המגבילים ושעורי הנשמה וחושפת בך את כוחם של הארכיטיפ הבסיסים של העוצמה קרי: הפרא האציל, הגיבור (מלך, לוחם, קוסם, מאהב), האל והמסטר.

הסדנה תאפשר לך:

  • לזהות את הדפוסים ההרסניים והמעגלים השלילים שלך ולפרוץ אותם
  • לזהות את אזורי הצל שלך, לפגוש אותם ולרפא אותם כדי לתבוע את הכוחות שאבדו לך בתהליכי הגדילה וההתאמה למסגרות, המחלישות והמסרסות של חייך.
  • לזהות את התמונה הגדולה של מסע חייך שיעוריו ואתגריו ומכך לשאוב בהירות וכח לעשות את הצעד הנכון הבא
  • להבין איך להתחבר לעוצמות הגדולות שלך ולשלוף מעצמך במהירות את כוחותיך הגדולים

מהו מסע הגיבור?

פורמלת מסע הגיבור היא גילוי מהפכני פרי של מחקריו של החוקר הנודע ג'וזף קמפבל והיא חושפת תהליך על זמני וחוצה תרבויות של התפתחות רוחנית וגילוי עצמי. הסדנה משלבת את תגליתו בשילוב פסיכולגיית מעמקים, מתודות אימוניות וכלים ממסורות רוחניות מגוונות ליצירת תהליך טרנספורמטיבי רב עוצמה.

מסע גיבור .אימון אישי לחיים

שלבי הסדנה?

א הקדמה

היכרות עם המודל של מסע הגיבור, מושגים בסיסיים בפסיכולוגיה יונגיאנית, ודוגמאות מעניינות מעולם הקומיקס, הפוליטיקה ועולם הרוח.

ב שלבי המסע

השגרה

מסגרת החיים הנורמטיבית בה הגיבור הפוטנציאלי עדין חיי מתוך קונפורמיות לערכי החברה והציפיות מבחוץ מבלי שחקר עם הערכים האלה תואמים את האמת הפנימית שלו.

בשלב זה נברר את האמונות המגבילות, חסמי ההצלחה, והפשרות שעשינו בחיינו.

הקריאה להרפתקה

הגיבור הפוטנציאלי מתחיל לגלות שמשהו לא בסדר במציאות כמו שהיא, שההבטחה החברתית אינה מתקיימת וגם לעולם לא תוכל להתקיים. הוא מבין בהדרגה שעליו לבדוק מחדש את כל הנחות היסוד שלו על החיים, החברה ועל מקומו בעולם. נברר את המקומות בהם אנו חווים חוסר מימוש, היכן קיימת אצלינו הקריאה לשינו ולגילוי עצמי.

הסירוב לקריאה

הגיבור הפוטנציאלי נאבק בהכרה שחייו היו במובנים רבים שקר. הוא מזהה את היצמדות לזהות שבנה, הצורך בקבלה חברתית והציפיות של הסביבה. נגלה מה אנו משהים ומעקבים בחיינו ונחשוף את המנגנונים שבגללם אנחנו עדין לא ממשים את הדברים אותם אנו חולמים לממש.

יציאה להרפתקה ושומר הסף

הגיבור עומד מול מבחן בו הוא נדרש לבחור באופן ברור בין חיי השגרה באזור הנוחות למול יציאה לאזור הלא ידוע של עולמו הפנימי והחיצוני. בשלב זה חייב להכניע את הפחד האמונות המגבילות והצורך התמידי באישור וביטחון.

נבדוק בתהליך חוויתי עד כמה אנחנו מוכנים לקפוץ למים ולהגיע לשינוי בתחומים התקועים של חיינו.

פגישת המנטור

המתאמן לא מסוגל להתכחש יותר לצורך בשינוי, הוא מתחיל לחפש כיוון, הדרכה וידע. בשלב זה מופיע המנטור. המנטור הוא דמות סמכותית, בעלת ידע יחודי וניסיון חיים שמראה לו אלטרנטיבה לחייו הנוכחיים. המנטור יכול להופיע בדרכים רבות דוגמת ספר, חלום או סרט מעורר השראה. 

נבצע תהליך מדיטטיבי לפגישת ה"אני הגבוה" שלנוו נקבל בהירות בדרך למימוש דרכינו.

אתגרים, אויבים וחברים

הגיבור מגלה את כוחותיו הפנימיים, הוא נמצא על דרך האתגרים להגשמה עצמית. כוחות הגיבור של "מלך, לוחם, קוסם ומאהב" מתפתחות אצלו בהדרגה. הוא פועל בעולם וחווה קשיים, ממגנט חברים חדשים (גיבורים אחרים) ופוגש התנגדויות בצורות שונות. החל "מחברים ישנים", משפחה ומתחרים, הרוצים להחזיר אותו למקומו הישן כחלק מהעדר.

נפגוש בתהליך מדיטטיבי מודרך את הקשיים, התמיכה והאתגר במימוש עצמי ונבין מה דרוש כדי להצליח

האם את\ה מסכים\ה לפגוש את אזורי הצל שלך?​

 

המערה הגדולה

הגיבור מבין שמסעו הוא למעשה מסע פנימי. הוא מעיז לצעוד לעבר השאול הפמיני, המקום בו נמצאים האזורים המוכחשים באישיותו, הפחדים הראשוניים ואמונות היסוד המודחקות.

נבין כיצד לזהות את השיעור הפנימי ולפגוש את המימד התת מודע שלנו בתהליך מדיטטיבי מונחה.

פגישת הדרקון

הגיבור פוגש את המקומות החשוכים ביותר בנפשו. הוא עובר תהליך הקרוי "השעה האפילה ביותר של הנשמה" או "פגישת הדרקון". בשלה הזה כוחות הנפש שלו וכן התמיכה החיצונית מתרופפים ונעלמים. עליו למצוא בתוכו את הכוח, המשמעות והאמונה הפנימית השורשית ביותר ורק היא מאפשרת לו לפגוש את הכאב, האמת והפחד הראשוני שלו. רק במצב החשכה הזה בו כל האורות המזויפים נכבים הוא יכול לזהות את אורו הפנימי האמיתי, אותו אור או משמעות ששום חושך לא יכול לכסות. כך הוא חשוף את יעודו ועוצמתו האמיתית.

נעבור תהליך עמוק בו המשתתף פוגש את אזורי הצל ולומד לאהוב ולרפא אותם. מתוך כך הוא מקבל את המתנה היחודית המוצפנת בהם. (האוצר במערת הדרקון).

מוות טרנספורמציה ולידה מחדש

הגיבור שפגש את הצל וניצח את הדרקון עובר תהליך שינוי עמוק. הוא מחבר מחדש את חלקי האישיות שהיו קודם מנותקים ומורחקים מאישיותו המודעת, כתוצאה מכך הוא חווה שלמות פנימית וזוכה לעוצמות שקודם לא היתה לו גישה אליהם. עכשיו הוא בשל ומזוכך מספיק כדי לגלות את האמת העמוקה של חייו ולהפוך לגיבור שמימי. 

בשלב זה המשתתפים יעברו תהליך מדיטטיבי טראנספורטיבי מודרך של חיבור אזור צל ואינטגרצית חלקי אישיות.

עליה למשכן האלים

הגיבור זוכה בחוויה מיסטית, השראה או חזון גדול.  הוא חווה את המימד הטראספרסונלי של המציאות ופוגש באופן ישיר את האלוהות, טבע התודעה או האהבה הגדולה והאחדות שבשורש ההוויה. הגיבור נכנע לחוויה הגדולה ומתוך ביטול עצמי ויציאה מהאגו הוא מתמסר לשליחות הרוחנית שלו. וזוכה בברכה שמימית.

שיא התהליך, מדיטציה העולה מעלה מעלה אל החיבור אל הנשמה פגישה עם החסד השמימי, היעוד הרוחני והשליחות בעולם. 

הדרך הביתה

הגיבור יוצר מגע מחודש עם המציאות החיצונית. הוא לומד לחבר בין החוויות הרוחניות ופסיכולוגיות שחווה לבין עולם העשייה. הוא עושה אינטגרציה בין חלקיו השונים ובמיוחד בן ארכיטיפי הגיבור שלו כלומר: הילד הפנימי, הפרא האציל, הגיבור והמואר. הוא הופך למאסטר בעל שליחות ומתנה ייחודית להביא לעולם. 

תהליך של אינטגרציה פנימית והתקרקעות.

חזרה לשגרה

הגיבור פוגש מחדש את האתגרים והקשיים מהם "ברח" כשיצא לראשונה למסע, באמצעות הכלים המיומנויות והעוצמות שקיבל במסע הוא מצליח ליצור שינוי בעל ערך בעולם החיצוני ולתרום לעולם טוב יותר.

נבין מה עלינו לעשות כדי להוריד את כל התובנות , המידע והכוח הפנימי כדי ליצור שינוי מעמיק גם במציאות החיצונית שלנו. 

ג סיום הסדנה

שאלות ותשובות, תהליך שיתוף, ויצירת כוונה לעתיד.

הסדנה משלבת כלים אימונים ומדיטטיבים וכן אינטרקציות עם המשתתפים האחרים.

בין היתר הסדנה מלמדת כלים לשחרור מאמונות מגבילות, תכנות התת-מודע להצלחה, משחקי תפקידים, העצמת המוטיבציה, ניהול מצבי משבר, שיחרור רגשי ויצירה רצונית של צבי תודעה חיוביים.

איך לדעת אם הסדנה מתאימה לי?

אם את\ה מתמודד מול קשיים, ואתגרים חוזרים, מרגיש תקוע או אפילו חש בחיסרון לא מורגש שאינך יודע לשים עליו את האצבע תהליך מסע הגיבור יכול להתאים לך. הסדנה מתאימה לגברים ונשים כאחד.

חשוב לדעת: רוב הסיכוים שאם אתה קורא עמוד זה כנראה שאתה כבר נמצא במסע הגיבור שלך, ההבנה של השלב בו אתה נמצא עוזרת לקבל פרספקטיבה ולהבין איזה כלים יוכלו לקדם אותך בצורה האפקטיבית ביותר. 

רוצה לדעת איפה את נמצא? 

מוזמן להוריד את שאלון מסע הגיבור ללא עלות או ליצור איתי קשר.

רן דרן – 0507393910

קבל שאלון "היכן אני במסע הגיבור" ללא עלות ועשה את הצעד הראשון לחיים של מימוש!

[pojo-form id="2181"]