עין הרע בגישה פסיכולוגית

עין הרע – מהי? כיצד לנקות אותה בכלים פסיכולוגיים ורוחניים

אני נוגע פה בנושא שנוי במחלוקת שקל להבין אותו לא נכון, או לתלות בו את כל בעיותינו (תמיד נח למצוא סיבה חיצונית) להפוך אותו למשהו שהוא או אמונה טפלה, או משהו נשגב שמחוץ להשפעתינו.

מהי עין הרע?

עין הרע היא אנרגיה שלילית שמשהו שמקנא, שונא או מזלזל יכול לשלוח אלינו, וזה יגרום לדברים ללכת קשה. העין היא איבר המקבל ונותן אנרגיה וכאן הסוד, כולנו מחוברים, התפיסה שלנו כמו שמוכח בפיזיקה קוונטית משפיעה על המציאות בחוץ לטוב ולרע, אלוהים בצורתו הטהורה הוא מעל לכל שיפוט, אבל דרכינו הוא בוחן את העולם, הדרך בה אנו שופטים היא הדרך בה נישפט.

האם עין הרע קיימת באמת?

 

לכן עין הרע במובן מסוים קיימת באמת, אנחנו חלק ממארג קוסמי, וברור שאנו משפעים ומושפעים מהסביבה. אם זאת לרוב אנרגיה חוסמת של חוסר פירגון מגיעה כי אנו מקנאים, משווים, ושופטים את האחרים. 

 

ללכת בתחושה של "למה לו מגיע ולי לא " זה ילדותי וכבר סוג של עין הרע, דבר הפותח אותנו להשפעה שלילית של אחרים.

אולי אמרו לכם שעין הרע אפשר להסיר עם סגולות, תהילים או עופרת, אבל באמת, הדרך הנכונה היא קודם כל לצאת מהתדר בו עין הרע נמצאת.

 

לא משנה כמה רעל מוציא מפיו ברדיו 7, אם אני מכוון לגלי צה"ל זה לא ישפיע עלי…נכון?

 

למעשה גם כשאנו רואים אדם שלילי המצליח כלכלית איננו יכולים לקבוע שלא מגיע לו.

 

מנקודת מבט קארמית, שום דבר לא מגיע בלי סיבה, גם כסף, האדם הזה היה נדיב למשהו, אולי בגלגול אחר, אולי ממש עכשיו באופן שאננו מודעים אליו.

במובן הזה הוא מקבל משהו שהוא הרוויח!

למה לפרגן זה ההגנה הטובה ביותר

 

מבחינה אחרת, כסף מגיע בעיקר בהתאם לשיעור הרוחני שלנו, האדם הזה אולי עשיר, אבל זה לא אומר שהוא לא מתמודד עם הרבה קשיים, גם אם זה לא נראה, יתכן שהכסף עצמו הוא סוג של "עונש" שגורם לו להיות מבודד ממי שאוהב אותו באמת (להיות מוקף באינטרסנטים ולקקנים),או שמונע ממנו לגלות את העונג של דברים פשוטים….וכו.

 

לבסוף לעיתים כסף מגיע למשהו לרעתו, הוא איננו מבין איך להתייחס לכסף והשפע הופך לפשע, העונג לנגע, הוא נופל לאמונות מקולקלות על עצמו והעולם, נעשה ציני, גאוותן וכתוצאה אומלל. אדם כזה ראוי בעיקר לרחמים, הכסף במקרה זה הוא מורה נוקשה שמעביר אותו שעור קשוח! ואולי כסף נמנע מאיתנו כחסד, כי הינו מגיעים למקום שלו, אחרי הכל אם אנו רואים בחוץ דבר מקולקל אז הוא קיים בנו.

 

בשורה התחתונה אין סיבה לקנא או לשפוט אף אחד על הצלחה כלכלית, אם היתה לנו פרספקטיבה שלמה הינו מבינים שהכסף שיש לו זה בדיוק מה שצריך להיות לו והוא הרוויח את זה ביושר מבחינה רוחנית, למעשה בעצם זה שאנו מרשים ומאשרים למי שיש לו כסף שיהיה לו כסף (תנועה מנטלית קטנה), אנחנו פותחים לעצמנו את צינורות השפע. 

עין הרע - האם חבלה עצמית, גורל או "כישוף"
קשיים בחיים אינם בהכרח עניין של עין הרע, יתכן ומדובר ב"תדר" רגשי, קארמה או חבלה עצמית, חשוב לברר בכנות מדוע אנו ממגנטים קשיים לחיינו

תרגיל להגנה מעין הרע (סוד העין הטובה): 

סוד העין הטובה, לדון את כל העולם לקו זכות.

א. חשבו על אדם עשיר ומצליח שאתם שונאים,מזלזלים, מקנאים או שופטים אותו.

ב. זכרו שעושרו אינו בא ממעשיו הרעים, אלא מחסדים שצבר בעבר.

 ( פושע עשיר משיג באופן שלילי משהו שבמילא מגיע לו, הדרך בה הוא מקבל את הכסף דווקא גורמת שלא יוכל להינות ממנו, שיתנתק מהעונג השורשי של חיבור לאל, או שהשפע יגמר מהר יותר, לכן הוא ראוי לרחמים.)

ג. זכרו שעושר הבא באנוכיות מאוד מצמצם את יכולת ההנאה, אחלו לו שיזכה בחוכמה ולב טוב שיאפשרו לו לקבל ולתת מהעושר באופן מיטיב וגם להינות ממנו.

ד. זכרו שמאחורי הפאסון יש אדם עיוור רוחנית, שבא לכאן כדי ללמוד, ואולי נמצא במציאות פנימית עניה מאוד.

ה. אחלו לו שפע שיגיע לטובת בעליו.

ו. ראו את הילד הפנימי הטהור המסתתר מאחורי האיש, אחלו שהילד הטהור הזה יוזן באופן בריא על ידי מגע אמיתי עם החיים והטוב, ולא על ידי פיצויים וחיזוקי אגו חלולים שאולי הכסף מיצר.

ז. שלחו לו אהבה, אחלו לו שהיה לו אפילו יותר שפע.

 

תרגיל לניקוי עין הרע על בסיס חמלה 

1 ראו את כל בני האדם, כאילו הם עומדים מולכם, זכרו שכל בני האדם:

א. לא רוצים לסבול

ב. רוצים להיות מאושרים

ג. באו לכאן כדי ללמוד

ד. חלק מהלימוד הוא לטעות

ה. באו לתקן, זה אומר שיש בהם דברים מקולקלים זה חלק מהעניין.

 

2 דמינו צינור של בצבע זהב של כסף ושפע הנכנס דרך הקדקוד, יורד ללב ומשם משפריץ שפע אין סופי לכל העולם.

 

3 דמינו איך השפע מגיע לכל בני האדם ואפילו כל היצורים החיים והופך להגנה, אהבה, הזנה והדרכה טובת כולם.

 

4 ראו את כל האנושות משגשגת, מאושרת ומחוברת לטוב העליון.

 

5 התפללו למען אושרם של אחרים, אחלו לכל מי שנזקק, עני או חסר שיקבל שפע אלוהי.

 

6 עתה התפללו למען עצמכם, תפילה אמיתית מהלב. 

בקשו את עזרת המלאכים, ישויות האור והמורים הרוחניים שלכם בתפילה.

 

7 עתה אמרו לטוב העליון (אלוהים), שאתם מצטערים באמת על כל עין רעה שהתלתם באחרים ובעולם, שאתם מחויבים לשפוט מעכשיו את העולם בקו זכות, בקשו עזרה ותמיכה בכך.

 

8 בקשו ממקור הטוב שיסיר ממכם עכשיו כל כישןף, עין רעה, השפעה שלילית או דין שאינו משרת יותר את התפתחותם.

 

9 ראו אור לבן נכנס לתוכחם מהראש, הזמינו את המלאכים לתמוך בכם, האור עובר דרך ערוצי האנרגיה וממיש כל חסימה ברמה הפיזית הרגשית והרוחנית 

 

10 הודו על התהליך.

תפילה נגד עין הרע

חשוב לדעתי להבין שאין להתייחס לתפילה כמו "למנטרה" לקריאה אוטומטית אלא כעזר לתפילת הלב, כלומר, קריאת התהילים צריכה להוביל לבקשה אמיתית לסיוע בכוח עליון מתוך אמונה וביטחון בטובו וברצונו לעזור לנו, בנוסף למוכנות לעשות חשבון נפש על מדוע קבלנו קשיים ובעיות והודיה על הטוב שבחיינו, דויד המלך בתהילים מיצג את כל האכויות האלו שמאפשרות לחסד, הגנה וברכה להגיע. 

 

תהילים פרק ל"א

לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי: הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי: כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי: תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי: בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת: שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי: אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי: וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי: חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי: כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲו‍ֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ: מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי: נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד: כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ: וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה: בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי: הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ: יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל: תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז: מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם: תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת: בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר: וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ: אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה: חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:

הערות

*שיטות מסורתיות להסרת עין הרע כוללות שימוש בעופרת (לא לעשות בלי הדרכה מקצועית כי רעיל), קטורת, מעגלי הגנה ותפילות.

הנחיות על שימוש בעופרת ניתן למצוא בלינק הבא, לרוב קטורות המטהרות מרחב יכולות לעזור עם עין הרע דוגמה מרווה, ופאלו סאנטו עם זאת בארץ רכיבים מקטורת הסמים המקורית מהתורה נחשבים לחזקים יותר במיוחד חלבונה ולבונה שניתן להשיג בשווקים בארץ. תפילה נגד עין הרע כוללת את תהילים ל"א, התיקון הכללי, טקס פידיון נפש, ביקור קברי צדיקים (רבי מאיר מומלץ), כניסה למיקווה ( במיוחד מקווה האר"י בצפת ושמעיה ואבטליון) ומקומות קדושים דוגמת הכותל וציון רשב"י במירון.

לסוג כזה של טיפול רצוי להתייעץ עם רב או מומחה ( מהידועים הרב בצרי, הרב מנשה חממי, הרב מנשה אמון, סימה סולטנה). ניתן למצוא מספר תפילות נגד עין הרע בלינק הזה. 

*הרבה פעמים מה שניתפס כעין הרע הוא למעשה חבלה עצמית "הרס עצמי" או אשמה, במיקרים כאלו יש לעבור תהליך של ריפוי רגשי, להודיה יש כוח עצום בניטרול "מזל רע", אם יש לנו נטיה חזקה להרגיש קורבנות ולהתמקד בשלילי התדר הזה פשוט יגדל ככל שניתן לו צומת לב. הודיה מאפשרת להתמקד במה שטוב בחיים שלנו ובכך נשנה את התדר ונגדיל את החיובי.

 

רוצה לדעת את הארכיטיפ הדומיננטי שלך ולברר אם אימון במסע הגיבור יכול להביא לחייך פריצת דרך? מלא פרטים ונקבע שיחת ברור ואבחון של 20 ד ללא עלות!

פוסטים נוספים

שיתוף:

גלילה לראש העמוד

הרשמו כאן לקבלת שאלון אבחון ארכיטיפ דומיננטי במתנה

דילוג לתוכן