טראומות מגלגולים קודמים ופצע המכשפות

מהו סינדרום המטפל הנרדף? מה הוא פחד גלגולי? ואיך משחררים את החשש שאם אפיץ את האור שלי משהו רע יקרה?

טראומה מגלגולים קודמים ופצע המכשפות – למה יש לנו פחד להפיץ את האור הרוחני שלנו ולהיות מטפלים ומנטורים? 

מהו סינדרום המטפל הנרדף? מה הוא פחד גלגולי? ואיך משחררים את החשש שאם אפיץ את האור שלי משהו רע יקרה? כל מה שריצתם לדעת על טראומה מגלגולים קודמים.

***how long we let them kill our prophets when we stand aside and watch***- bob marly

רדיפת מורי אמת רוחניים, אנשי אור, ומטפלים אותנטיים היתה תופעה נפוצה מאוד לאורך הדורות, אליהו הנביא, משה רבינו, ורבי עקיבה הן דוגמאות יהודיות ארכיטיפיות, אם זאת אנשים מודרניים כמו הרמח"ל, הבעל שם טוב, והרבי הראשון של חב"ד נרדפו על ידי קהילות יהודיות, ונראה שבכל תרבות יש אינספור דוגמאות שהקהילה עצמה רדפה את ה"נביאים" שלה, כמו שריפת ה"מכשפות באירופה ואמריקה" וכן התנקשות בחיי מנהיגים גדולים בתקופתינו דוגמת מרתין לותר קינג, רבין, קנדי, גאנדי הם חלק קטן מהרשימה.

רבי נחמן טען ש"מורה" שאין עליו מחלוקת כנראה שאינו מורה אמת. ואם זאת האלימות כלפי אנשי אור אינה נחלתם של אנשים מפורסמים בלבד.

 אם אתם מטפלים, מנטורים או קוצ'רים בנשמה, יתכן שתחוו שיתוק חרדתי כתוצאה מטראומה גלילגולית קולקטיבית. במיוחד כשתתחילו להיות מחויבים לעבודת אור, ועוד יותר כשתתחילו לעשות גלים בעולם ולהצליח.

***אני נשמה גבוה שבאה לעולם הזה כדי לטפל ולהביא אהבה, לא מגיע לי שהעולם ייפרוס לי שטיח אדום?,התשובה לא!***

על פי הקבלה הכוח שמניע את ה"מטריצה" הגשמית, טבעית תמיד מנסה לשמור על "מציאות, מגבילה, תבניתית ומצמצמת", פעולה רוחנית של "מעל הטבע" תמיד תיצור התנגדות, זאת הסיבה שעל פי הקבלה דווקא בזמן מתן תורה, עם ישראל בנה את עגל הזהב, ושבתורה כשאלוהים עושה שינוי בעולם, הוא משתמש בתחבולות ולא בכוח.

 לעורר  נקודת מבט גבוה יותר זה קצת כמו להשיג משהו בצבא. פשוט לא עובד דרך הצינורות המקובלים.

במילים אחרות חשבו על לשחרר אצל מישהו דפוס רגשי עמוק, או לתת לו תובנה רוחנית, כשינוי "של עולם ומלואו" בזעיר אפין, זה מיצר התנגדות.

***הסיבה האולטימטיבית להתנגדות הקוסמית לאנשי אור***

אז אתחיל מהסוף, יש שתי מערכות רוחניות הפועלות בעולם, המערכת של האור שבאה מתודעת האחד, ומערכת החושך שבאה מתודעת הנפרדות, בתוך נפש האדם ובעולם קיימת מלחמה בינהן על לב האדם, לאור ההיסטוריה נוצר סוג של איזון בינהן. כשמטפל, או מורה מביא מודעות חדשה כוחות האפלה יתנגדו, ויעשו הכל כדי להפריע לו, כוחות האפלה האלו אינן בהכרח משהו שדי, אלה "מנגנוני הגנה" שצריך לשחרר וקליפות שצריך לקלף.

*** פחד גלגולי ופחד שושלתי – הטראומה הגדולה ביותר שאף אחד לא מדבר עליה***

אז  אם קראת עד לכאן סביר שאת/ה  "נשמה עתיקה", מה שאומר שצברת קילומטרג' מכובד של "לעלות לקורבן", להישרף על ידי המון מוסת, להיות מנודה להיפגע בדרכים מגוונות, גם אם הטראומה הזאת לא היתה ישרה, יתכן שאנשים קרובים בשבט הרוחני שלכם והמורים שלכם נפגעו ככה, וחוויתם טראומה הזדהותית/משנית כתוצאה מכך.

***הטראומה ההפוכה, לגלות שהיתם הרוצחים***

אפשרות נוספת היא שאתם היתם הרוצחים חמומי המוח, והנשמה שלכם חוותה אשמה עמוקה, ורצון להזדכך דרך "קארמה חוזרת", ואתם מפחדים למגנט "עכשיו" כשבאתם לתקן ולעשות טוב, את אותה חוויה שנתתם לאחרים.טראומה נדירה אחרת היא שעשיתם " טעות קריטית" ופגעתם במשהו בו טיפלתם ושניבגדתם על ידי המורים או קהילת המטפלים שלכם.

תיהיה הסיבה אשר תיהיה לדעתי  "אין לכם זכות למנוע את המתנה שלכם, בגלל פחד".

***הכוהנת הנמנעת והצורך בחניכה***

המציאות החשוכה והחומרנית של היום מיצרת אנשי אור פוטנציילים שדמות ה"מטפל ואיש הרוח" שבהם מודחקת מתחת לאישיות "רציונלית", אנשים כאלו עלולים לחשוב שהדיכאון או הריקנות שלהם היא בעיה כימית במוח או טראומה מהילדות, בעוד שבאמת מדובר בטראומה בגלל רדיפה גילגולית, וניתוק מהמטפל והחכם בתוככם.

טיפול קונבנציונלי עלול להחריף את התחושה שמשהו לא בסדר איתנו (כי אין בו הכרה במימד הרוחני ועל זמני בנפש) וטיפול אלטרנטיבי לא יגע בשורש, כי מה שאתם צרכים באמת זה… חניכה.

*** מהי חניכה טיפולית***

את מסורות הטיפול העתיקות לא למדו דרך "שעורים באוניברסיטה" או בקורסים דיגיטליים, החניך עבר תהליכי חניכה בהם המורה, עורר בתוך התלמיד באופן ישיר וחוויתי את עומק הנושא אותו למדו.

הידע והכלים היו דבר מישני, שהיה מתקבל מעצמו ומשתכלל תוך כדי תנועה.

התלמיד היה משתתף בתהליכים טיפוליים עם המורה, וחווה על  עצמו את התהליכים האלו 

רבים מ"המטפלים בנשמה" המפחדים מהצל של עצמן, כבר "כאילו יודעים מבפנים את הדרך לטפל, ולעיתים גם למדו מיליון קורסים טיפוליים. הבעיה שהם לא קבלו באופן מלא את נשמת המטפל שבהם, ולא מעיזים לספר לעולם שזה מה שהם.

כל פעם שהם באים לעשות זאת תוקף אותם פחד מקפיא, ותת המודע שלהם משתמש בטכניקות של דחיינות, בחירת "רפואות לא יעילות", או הקטנה עצמית, כדי למנוע פגישה ישירה עם הדבר המפחיד.

***טקס חניכה, שיעור הנשמה וריפוי הטראומה הגלגולית***

האמת היא שמטפל שנושא איתו את הטראומה הזאת, צריך להבין שלהיות לוחם אור, זה לא בחירה, וקצת כמו יונה, להתחמק מזה יהיה כמו ליכנס לבטן ליותן.

בדור שלנו יש כלים רוחניים פסיכולוגיים שיכולים לתמוך בשחרור הפצע הנשמתי שלו ושל כל השושלת שהוא קשור אליה, אבל עליו דבר ראשון להשלים שאין דרך להיות ממומש בלי לחוות התנגדות וכאב, בכל מקרה יש כאב, והבחירה היחדה היא בין כאב שמופיע כחלש בטווח הקצר אך גדל בטווח הארוך, לעומת כאב שנראה גדול בהתחלה אבל משתחרר בהדרגה. 

אם תתעלמו מהקריאה הטיפולית לרוב תיהיה נקודה בה תשנאו כל כך את הפחדנות שלכם עד שתעדיפו למות מאשר להישאר באזור הנוחות. אם זאת הפחד הגדול הזה הוא אשלייתי, היום בטוח יותר מתמיד להיות מטפל ואיש אור, הדבר המרכזי שיש לפחד ממנו הוא הפחד עצמו, הפחד שגורם לנו לבזבז זמן בחיים שאי בהם תחושת שליחות ומשמעות.

ככל שיש למטפל יותר תמיכה של מנטור מנוסה, הדרך תיהיה יותר קצרה ופשוטה, מנטור כזה יעזור לו לשחרר בהדרגה את הטראומה ואז לעבור דרך טקס חניכה בו הוא יפגוש ויתאחד עם חלק המטפל שבו.

***כיצד תדע אם יש לך טראומת רדיפה גלגולית?***

א. האם תמיד היה לך קשר עם מימדי רוח, רגישות יתר ואמפתיה?

ב. האם נתפסתם כמוזרים כי היה לכם עולם פנימי עשיר, ומורכב, שלא היה קשור לאנשים סביבכם?

ג. האם חוות הזדהות או נמשכתם לסרטים וספרים בהם הגיבור מוקרב, מנודה או משלם מחיר כבוד  למען הכלל?

ד. האם אתה נרגיש מתח בין חיבור לעולמות הרוח והטיפול לבין צורך חזק להיות עם רגליים על הקרקע

ה. האם אתה מרגיש שאין לך זכות, רשות או יכולת לבחור בדרך טיפולית ואם תעשה זאת משהו רע יקרה?

ו. האם יש לך משיכה לא מוסברת למסורות טיפול עתיקות, ויכולת אינטואיטיבית לעזור לאחרים?

אם התשובה לרוב השאלות היא כן, כנראה שיש לך פצע גלגולי של רדיפה.

מרגיש שזה הזמן שלך לעורר את המטפל הרוחני שבתוכך, ולהעביר אנשים תהליכי ריפוי והתפתחות עמוקים?

קורס טיפול ואימון טרנספרסונלי בדרך מסע הגיבור נפתח בקרוב.

פנו אלי לפרטים. 0507393910

הערות:

*יש אספקט אחד של הסנדרום הזה שנקרא פצע המכשפות. לקריאה

*הרחבה על טראומה וגלגולים כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

הצתרפו לקבוצת הווטסאפ לקבלת עידכונים ואת המיני קורס החינמי על אימון טראנספרסונלי

פוסטים נוספים

מנגנוני הגנה רגשיים מהילדות
הרס עצמי

מנגנוני הגנה רגשיים מהילדות וכיצד הם מתבטאים במיתוס גן העדן 

פוסט על מקרה טיפולי על מנגנוני הגנה רגשיים והרס עצמי, פצעי הליבה הרגשיים והקשר לטעות הרוחנית הגדולה ביותר של האנושות שמגולמת בספר בראשית. טעות שעל פי קארל יונג מייצגת את אחד הקומפלקסים המורכבים של תת המודע הקולקטיבי של האנושות.

המשך קריאה »
ארכיטיפים של משיכה בטיפול זוגי תמונת המחשה
ארכיטיפים יונגיאנים

טיפול זוגי ומשיכה בן ארכיטיפים

  5 סוגי משיכה המשפיעים על הזוגיות שלכם ואיך לשפר אותם דרך טיפול זוגי.

אחד הסודות הגדולים ביותר היא מה מעורר משיכה, מדובר בדבר חמקמק, כן יש למשיכה מרכיב פיזיולוגי ופיזי ברור, אבל יש במשיכה גם רובד עמוק יותר.

המשך קריאה »

שיתוף:

גלילה לראש העמוד

רוצה להיות מטפל-על המשלב רוחניות עם כלים פסיכולוגיים מבוססים?

קורס טיפול טראנספרסונלי בדרך מסע הגיבור נפתח בקרוב

הצתרפו לקבוצת הווטסאפ לקבלת עידכונים ואת המיני קורס החינמי על אימון טראנספרסונלי

דילוג לתוכן