טיפול זוגי כיצד להתמודד עם מריבות הקשורות לפצעי ליבה וטראומה

פצעי ליבה בטיפול זוגי – למה דווקא באהבה הכי גדולה יש הכי הרבה הרס

,כיצד להתמודד עם פצעי ליבה בטיפול זוגי, למה אנו "חסרי אונים" מול התנהגויות שצצות אצלנו מול מי שאנו הכי אוהבים. איך לטפל בבעיה ולהפוך את המר למתוק
 

*סיפור של טיפול זוגי שעלה על מוקש…*

היתה ביניהם אהבה, אבל אם הוא לא היה מתקשר אליה פעמים ביום זעם התחיל להציף אותה, זה לא היה רציונלי, היא ידעה שהתגובה הזאת רק תרחיק אותו ובכל זאת היתה פועלת בצורה הזאת…
זה גרם לה להרגיש חסרת אונים, ואבודה, ומעל להכול זה הרגיש לה מוכר, כמו חווית ילדות נשכחת… משהו שכל חייה עמלה כדי לא לחוות אותו.
הטיפול:
אני: אתם רואים מה קורה פה נכון?
שתיכם כמהים לאותו הדבר, שיראו אתכם ויקבלו אתכם, את מבטאת זאת דרך צורך לביטחון ואתה דרך תחושה של חופש, במעמקי לבכם, זאת אותה התשוקה רק דרך אסטרטגיה שונה, בקשר הקודם של אמרת שהרגשת שאין לך חופש, ופתאום את הרודפת ..
היא: אז למה הוא לא רואה את זה ומתקשר אלי?
אני: בדיוק נהסיבה שאת לא רואה אצ הצורך שלו ונותנת לו חופש ו… אימון שהוא אוהב אותך גם אם הוא לא מראה את זה באינטנסיביות שאת מבקשת. .

המילכוד הרגשי ואיך להתמודד איתו בטיפול זוגי

היא: זה ממש מילכוד, עד שלא אשחרר אותו הוא לא יראה לי שאני אהובה…
אני: למעשה זה מבחן כפול, כל אחד רוצה לראות שנשני אוהב אותו באמת בכך שמתעלה על הצורך שלו ונותן לו את מה שהוא תובע…
ושניכם נכשלים בזה שוב ושוב…
שניהם מתאכזבים מהשני כל פעם… למרות שאתם נכשלים "בעצמכם" באותו המבחן, מצפים שהשני יתנהג בבגרות, בעוד אתם ילדותיים… וזה ספירלה שלוקחת למטה…
היא: איך יוצאים מהלופ?
אני: יש שתי אסטרטגיות מרכזיות לצאת מהלופ…
הגישה ההיקשרותית והגישה המובחנותית.
היא: מה זה אומר…

פצעי ליבה והשפעתם בטיפול זוגי

אני: היות לשניכם פצע דחיה, וכמיהה שיראו ויקבלו אתכם, חלק מהעבודה היא להיות יותר אוטונומיים ולספק בעצמכם תחושת, קבלה ואהבה עצמית, השניה זה לתקשר לבן הזוג את הצורך שלכם באופן ברור יותר, וכדאי לזוג לזהות את הצורך ולהגיב אליו ולא לטריגר, השני מבקש בדרך מעצבנת כדי לא להיות פגיע. הוא לעיתים מתנהג באופן מקומם והפוך למה שהוא רוצה, פשוט כי מפחיד אותו לחשוף את הצורך הפנימי, והוא גם מרגיש בושה כלפיו, יותר מתאים לו מבחינה ילדותית להתנהג באופן חבלני ואז להכחיש את מה שהוא צריך באמת, מתוך ציפיה שהשני ינחש, ויהיה מוכן "ללכת בדרך פירורי הלחם" כדי להציל אותו, דבר שיוכיח שהשני באמת אוהב, רק שלרוב החיים פשוט לא עובדים ככה.
הוא: אז האם אנו אבודים, הקשר אבוד?

האם טיפול זוגי שיש בו תכנים של פצעי ליבה נועד לכישלון?

אני: הקשר לא אבוד, יונג אומר ש"אותם תכני תת-מודע שאנו לא מודעים אליהם, מנהלים את חיינו ואז אנו קוראים להם גורל", קודם צריך להיות מודעים ל 5 פצעי הליבה והדינמיקה זהם יוצרים ואז צריך ללמוד לרפא אותם מבפנים, ולדעת דרך תיקשורת זוגית נכונה ומודעות, ליצור דינמיקת ריפוי עם בן הזוג, וככה ליצור "ספירלת ריפוי זוגית" עולה… שמביאה את הקשר אל הארץ המובטחת.
רוצים להפסיק להרגיש חסרי אונים מול "מוקשי הזוגיות" שלכם?
הערות:
*מאמר על פצעי ליבה
*הרחבה על טריגרים בזוגיות.
 

הצתרפו לקבוצת הווטסאפ לקבלת עידכונים ואת המיני קורס החינמי על אימון טראנספרסונלי

פוסטים נוספים

שיתוף:

גלילה לראש העמוד

רוצה להיות מטפל-על המשלב רוחניות עם כלים פסיכולוגיים מבוססים?

קורס טיפול טראנספרסונלי בדרך מסע הגיבור נפתח בקרוב

הצתרפו לקבוצת הווטסאפ לקבלת עידכונים ואת המיני קורס החינמי על אימון טראנספרסונלי

דילוג לתוכן