למה אני לא מצליחה למצוא זוגיות

למה אני לא מצליחה למצוא זוגיות?

פוסט על מנגנוני החבלה שמפריעים לנשים מפותחות, מוכשרות ויפות למצוא זוגיות ואיך לשחרר אותם כדי למצוא זוגיות טובה.

"למה נשים מפותחות מוכשרות ויפות מתקשות למצוא זוגיות?

השאלה נעשית כה בוערת עד שמגיעה יחד איתה שאלה יותר מפחידה:

"מה עדיף להשאר לבד או לחיות עם גבר שאינו לרמתך?"

בתור מי שעובד כמטפל רגשי כבר יותר מ 20 שנה, ליוותי מאות נשים מכל העולם דרך מאות אם לא אלפי חוויות ומקרים סביב נושא הזוגיות\מיניות\ משפחה וכל מה שביניהם, ולעיתים נראה שהמציאות שנשים רבות חוות היום היא די נוראית…

יותר ויותר נשים יפות, נשים מוכשרות, נשים חכמות ומצליחות, שהן גם נחמדות ופופולריות חברתית,

מוצאות את עצמן ב:

גיל מתקדם, לבד, לא יוצאות לדייטים (כי מה הטעם כבר?), מתוסכלות האפליקציות להיכרויות (אפשר להאשים אותן?) בלי חבר קבוע, בלי שותפות לחיים, בלי ילדים.

זה כמעט לא נתפס נכון?

אנו מצפים שההצלחה הזוגית תהיה פרופורציונאלית להצלחה בשאר תחומי החיים לא? במיוחד שעל פי רוב, ככה זה עובד אצל גברים. זה אולי נתון סטטיסטי לא נעים,אבל הסטטיסטיקה במקרה של נשים מאד שונה מזה של הגברים (מסתבר):

ע"פ מחקרים עכשוויים ככל שיש לגבר השכלה גבוה יותר, אחוזי הנישואין שלו גדלים, אבל לנשים זה כמעט הפוך, וזה נכון למספר גדול של פרמטרים להצלחה. מה לעזאזל הסיפור פה ואיך מנצחים את הסטטיקה, פוסט קצת קשוח, למי שרוצה לראות את האמת בעיניים ולא משהו חנפני (שלא מקדם)…

אז אתחיל בזה שהמצב אינו אשמת הנשים הרוצות לגדול, להתפתח ולהיות חזקות, וגם אינו נקמת "הפטריארכיה" שרוצה להשאיר את ה"נשים המורדות" בתבנית המסורתית.

מדובר בתהליך חיובי ומורכב בו אנו, כגזע האנושי, הופכים מודעים יותר, מורכבים יותר ומערכת הערכים השבטית ההישרדותית הדוחפת לחתונה בכל מחיר בגיל צעיר נעשית פחות רלוונטית.

אם זאת יש כמה מכשולים ספציפיים המונעים דווקא מהנשים האיכותיות למצוא בן זוג. 

אמנה כאן את המרכזיים שבהם עם כמה טיפים לגבי מה לעשות בנידון…

*הדילמה הנשית* –  למה אני לא מצליחה למצוא זוגיות לרמתי?

חשוב להבין מההתחלה, שככל שאנו כחברה שמים יותר דגש על מימוש עצמי, התפתחות ומשמעות לוקח לנו יותר זמן להתבגר.

בכללי "עיכוב ההתבגרות" זה מה שמבחינה ביולוגית נתן לנו יתרון כגזע, אבל גורם לזה שמאוד בקלות נמצא עצמנו בגיל מתקדם כשרק התחלנו להבין מה קורה פה.

זה מותיר הרבה נשים באזור ה- 40, עם דילמה קשה בין להתחתן בכל מחיר עם גבר שלא בהכרח מתאים, להישאר רווקה עצמאית ומצליחה אבל בודדה, או להיות אם יחידנית ולקוות שמישהו יצטרף בהמשך הדרך. 

בנוסף  הרבה גברים "איכותיים" באזור ה 40 בוחרים לרוב נשים צעירות בהרבה, או נשארים בקשרים לא מחייבים, הרבה גברים מגיעים לבשלות כשהם כבר "טרחים זקנים" ונראים לא כשרים לגידול ילדים.

נוצרת לעיתים גם טינה לגברים ואכזבה מהם, תחושת החמצה של "איך הם לא רואים אותי", בנוסף ע"פ מחקרים בתחום הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה, נשים בממוצע יותר נוירוטיות ומורכבות רגשית מגברים, כך שמצטברים לעיתים משקעים מקשרים לא בריאים מהעבר, ששרשם הרבה פעמים מהילדות.

איך למצוא זוגיות טובה
איך למצוא זוגיות טוובה? תשובה: קודם כל להסתכל פנימה ולברר את מנגנוני החבלה שמרחיקים ממני בני זוג מתאימים.

אז מה עושים כדי למצוא זוגיות טובה?

אתן 5 נקודות חשובות מניסיוני כמטפל רגשי, מהשטחי לעמוק:

*לתת צ'אנס לגברים שאינם "נראים מתאימים*

אוקי, אז יש לכל אחד מאיתנו פרמטרים בראש של איך "הנסיך" או "הנסיכה" אמור\ה להיות, הרבה מן הפרמטרים האלו לא באמת רלוונטיים ויושבים על מה יגידו או היו אומרים פעם "ההורים, החברים, האנשים במכולת…", 

חלק מהציפיות יושב על תקיעות על איזה אקס מיתולוגי או פנטזיה לא ריאלית שמחקה חברה ברת מזל או סלבריטאית. 

חשוב מאוד לשחרר אותם, לכולנו יש צורך לאישור משפחתי וחברתי, וכמיהה שכל בעיותינו יפתרו על ידי "פרינס צ'ארמינג", אבל בן זוג אמיתי לא אמור למלא את התפקיד הזה, את צריכה משהו שירצה לחיות איתך, שיהיה לך כימיה רגשית מינימלית איתו, ערכים בסיסיים משותפים, שתהיה לו ענווה ומודעות שאינו מושלם ומוכנות לעבודה עצמית וזוגית.

*להתמקד בעיקר – (בשביל זה חשוב להבין מה העיקר)*

לכל אחת יש את הרגישויות העמוקות שלה ודברים שאפשר לחיות איתן, חשוב לדעת על מה את יכולה להתפשר ועל מה לא, זה דורש הרבה קבלה עצמית, כי לעיתים לא נעים להודות במה שבלתי נסבל בשבילך, מצד שני יש הרבה דברים שנראים נוראיים אבל עם קצת פרופורציה ובגרות נגלה שהם ממש לא קריטיים.

אם לא רוצים להתקדם כי הוא מגבעתיים ואת מנתניה או כי הוא נוחר, או אוכל ברעש, אולי זה בעצם תירוץ למנגנון חבלה עמוק יותר?

*לשים לב לחבלה עצמית – כי לא כל מה שאני רוצה זוגיות טובה*

זה כבר נושא הראוי לפוסט בפני עצמו אבל בכמה מילים:

נשים רבות מייצרות באופן לא מודע תבניות זוגיות המשחזרות את היחסים עם אביהן או הפוכות לה, או דומות למודל הזוגיות ההורי, במיוחד כשמדובר בדפוסים רעילים, המצב הזה מייצר חוויה זוגית טראומטית ומנגנוני חבלה עצמית.

נשים עם חבלה עצמית עלולות לעשות לגברים "מבחנים" קשים מדי או להתנתק מכל נושא הזוגיות, להיות עצמאית מדי או לבחור באופן תת-מודע בגברים "רעים" המשחזרים לה חוויה קשה…

הפתרון כאן הוא מודעות עצמית באמצעות תרגול רוחני, הכוונה או תהליך טיפולי.

חשוב להכיר את עצמך מספיק כדי לזהות את דפוסי החבלה העצמית שלך, וקצת כמו לדעת לנהוג כשמאוד עייפים ושיכורים, ניתן לנטרל חלק מהכשלים, הדבר השני הוא טיפול, חשוב לעשות תהליך ריפוי של הילדה הפנימית, וללמוד למלא את החסכים באהבה או ערך באופן שאינו הופך את בן הזוג לפסיכולוג שלך.

*סליחה לגברי – להשתחרר מטראומות העבר*

בואו נדבר על הפיל שבחדר, זה לא סוד מבחינה היסטורית וגם עד עצם היום הזה, נשים חוו המון חוסר צדק מצד הגברים. ןלכן יש הרבה טעם בתנועת שחרור האישה, מאבק ראוי שנמשך עד עצם היום הזה.

אך עם זאת, נשים רבות מפתחות עוינות טינה ואף שנאה קשה כלפי גברים, ורצון לנקום או להעניש אותם.

שנאת גברים מן הסתם לא מועילה למציאת זוגיות, היא גם מונעת מהגברים הטובים להגיע אליך, כי ההכללה שלך על גברים מונעת ממך לראות את הטובים, למעשה רק מניאקים ומפתים מקצועיים שיודעים איך הפצע שלך פועל, מצליחים לעקוף את מנגנוני ההגנה, והם כמובן רק "יוכיחו" את האמונות השליליות שלך כנכונות, בנוסף יש נשים רבות עם פצעים מול הגברי עם נטייה אינסטינקטיבית ל"סרס" גברים.

מבחינה ביולוגית "גברי אלפא" הם מגינים ומפרנסים טובים, ו"גברי בטא" נאמנים ומרצים, הפתרון הנשי האינסטינקטיבי הוא לבחור גבר אלפא ואז לסרס אותו, תחושת קורבנות והאשמה כללית מעצימה את הנטייה הזאת ובעצם מכירה רק בגברי "האפל", ומהר מאוד תגלי שאת הפכת "לגברי האפל" שאת פוגשת בחוץ, וזה יוצר קארמה של עוד ועוד ממנו.

רק סליחה עמוקה לגברים, לכוח הגברי השורשי בחוץ ובתוכך (כי לכל אישה יש גבר פנימי) יכול להתחיל תהליך ריפוי ותיקון שיזמין למפתנך גבר מודע, בוגר ואוהב 

*להשלים את מסע הגיבורה*

כחברה אנו עוברים שינוי עצום, תת המודע הקולקטיבי משתנה במהירות ואיתו ההגדרה של גבריות ונשיות. התהליך הזה של התעוררות נשית נקרא לעיתים מסע הגיבורה.

בעבר הייתה מערכת ציפיות נוקשה מנשים, מנגנוני דיכוי חברתי שמרו את הנשים "קטנות", המהפכה הנשית גרמה לנשים רבות להרגיש בוז כלפי הנשיות המסורתית והערצה של הגברי, הן ניסו להצליח "כמו גברים" אבל איבדו את הנשיות בדרך, והפכו ל"יותר גברים" מגברים, דבר שעשה אותן נוקשות ובודדת, או עם בני זוג חלשים שאינן מעריכות באמת, השלב הבא בתהליך הזה הוא השתחררות מהנשיות הקטנה והגבריות הקטנה, כדי למצוא את הנשיות הקוסמית הגדולה, דבר שיאפשר קבלה מחודשת של החלקים הנשיים שהודחקו, והשלמה עם הגברי, זהו תהליך התבגרות, נשיות בוגרת ומודעת מושכת גברים בוגרים ומודעים, חשוב להשלים את מסע הגיבורה שלך כדי שתוכלי לבטא בעולם את הנשיות השלמה והבריאה שלך וכך גם לזמן בהלימה גבר הראוי לך.

לסיכום

הדבר הראשון שצריך לעשות כדי למצוא זוגיות זה לקחת אחריות ולבדוק האם את מאפשרת לזוגיות בריאה להיכנס לחייך. 

השאלה "למה אני לא מצליחה למצוא זוגיות צריכה להתחלף בשאלה "באיזה אופנים אני מונעת מזוגיות להגיע לחיי", התשובה לשאלה הזאת יכולה לתת כיוון מעשי לשינוי, העצות שנתתי יכולות לעזור במקרה שזיהית את המנגנונים שמפרעים.

אהבת מאמר ורוצה לדעת איך להתקדם? יש לי קורס דיגיטלי נהדר שמתמקד בשיחרור חסם האהבה במחיר הכרות.  פני אלי בווטסאפ לפרטים. (רן 0507393910)

הצתרפו לקבוצת הווטסאפ לקבלת עידכונים ואת המיני קורס החינמי על אימון טראנספרסונלי

פוסטים נוספים

שיתוף:

גלילה לראש העמוד

רוצה להיות מטפל-על המשלב רוחניות עם כלים פסיכולוגיים מבוססים?

קורס טיפול טראנספרסונלי בדרך מסע הגיבור נפתח בקרוב

הצתרפו לקבוצת הווטסאפ לקבלת עידכונים ואת המיני קורס החינמי על אימון טראנספרסונלי

דילוג לתוכן